collapse

Reklama


Autor Wątek: CWU w POZ  (Przeczytany 11271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
CWU w POZ
« dnia: Listopada 19, 2014, 13:39:44 pm »
Podejmujecie jakieś "specjalne" działania w związku z listami pacjentów bez ubezpieczenia dla deklaracji POZ?
Rozumiem, że od 2015 NFZ nie będzie płacił za te deklaracje a raporty zwrotne od przyszłego miesiąca będą zawierały dodatkowe info w tej kwestii.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: CWU w POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 19, 2014, 14:50:57 pm »
Rozumiem, że od 2015 NFZ nie będzie płacił za te deklaracje a raporty zwrotne od przyszłego miesiąca będą zawierały dodatkowe info w tej kwestii.

Rozumiesz na podstawie czego ?

Pozdrawiam

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: CWU w POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 19, 2014, 15:37:55 pm »
Też jestem ciekaw, na razie doszły mnie tylko słuchy z Porozumienia Zielono. że mają wywalić czerwonych bo doktorce robiłem listę czerwonych, co prawda za parę dni dla niektórych pacjentów status był zielony, ale może już gdzieś coś jest oficjalnego
Edward z Kętrzyna

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: CWU w POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 19, 2014, 15:46:18 pm »
Wiem, że nadal wszystko jest wielką niewiadomą i nikt nic nie wie.
U nas w OW pojawił się komunikat, że od przyszłego miesiąca raporty zwrotne deklaracji POZ będą zawierały dodatkowe informacje o statusie pacjenta w CWU. Wszystko więc idzie ewidentnie w kierunku rozszerzenia weryfikacji list POZ o status ubezpieczenia pacjenta.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: CWU w POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 19, 2014, 16:18:29 pm »
Ciekaw jestem jak to zrobią skoro sprawdzenie w e-WUŚ ważne jest tylko w dniu sprawdzenia, oświadczenie jest ważne też tylko jeden dzień ...
Edward z Kętrzyna

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: CWU w POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 19, 2014, 18:22:55 pm »
Wedle starego projektu zarządzenia miało być tak wywala pacjenta na czerwono to jest nie uznany w liście, ale jeśli w następnych miesiącach się pojawi na wizytach i będzie na zielono to mieli robić korekty na plus przynajmniej taki był zamysł. A tak w ogóle to przyjemniej w Mazowieckim mają być aneksy więc raczej zmian nie przewiduję się (nie wiem czy sam sobie wierzę  :P )

Ciekaw jestem jak to zrobią skoro sprawdzenie w e-WUŚ ważne jest tylko w dniu sprawdzenia, oświadczenie jest ważne też tylko jeden dzień ...


Może na dzień wysłania listy będą weryfikować...
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: CWU w POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 20, 2014, 10:44:26 am »
No i chyba wykrakałem   :-\
Na SZOI dali ankiety dla POZ z dwoma wariantami zmian do umowy na 2015 r.
W obu przypadkach jednak będzie wprowadzone, co następuje:

"W przekazanych dokumentach przyjęto dwie koncepcje zmian, które były z Państwa przedstawicielami szczegółowo omawiane na spotkaniach negocjacyjnych. W obu przyjęto rezygnację z możliwości rozliczenia:
- udzielonych świadczeń z zastosowaniem dodatkowo współczynnika korygującego stawkę kapitacyjną w okresach wzmożonej zachorowalności na ostre choroby układu oddechowego oraz
- finansowania osób, które nie mają potwierdzenia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych, czyli tzw. ?czerwonych świateł? w systemie eWUŚ, z czym zgodzili się przedstawiciele wszystkich organizacji biorących udział w dotychczasowych rozmowach."
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: CWU w POZ
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 20, 2014, 11:19:55 am »
"Zachodniopomorski OW NFZ uprzejmie informuje, że w aplikacji CWPOZ, w ?Podglądzie raportów?, począwszy od list październikowych, dostępny będzie co miesiąc, według stanu na koniec każdego miesiąca, raport o nazwie RAPCWPOZUZNSTAT zawierający zbiorcze informacje o liczbie uznanych deklaracji na listach lekarza, pielęgniarki i położnej POZ w danym okresie sprawozdawczym (dla każdego typu listy odrębnie), w podziale na statusy uprawnień wg CWU. Raport występuje w dwóch projekcjach: w podziale na statusy oraz w podziale na świadczeniodawców i statusy. Obydwie projekcje dostępne są w formacie: HTML, MS EXCEL, MS WORD.

Wobec powyższego zaprzestajemy przesyłania, na Państwa indywidualne wnioski, baz osób, dla których NFZ nie potwierdza prawa do świadczeń."

mam pytanie - gdzie ta aplikacja ?
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: CWU w POZ
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 20, 2014, 11:24:59 am »
"Zachodniopomorski OW NFZ uprzejmie informuje, że w aplikacji CWPOZ, w ?Podglądzie raportów?, począwszy od list październikowych, dostępny będzie co miesiąc, według stanu na koniec każdego miesiąca, raport o nazwie RAPCWPOZUZNSTAT zawierający zbiorcze informacje o liczbie uznanych deklaracji na listach lekarza, pielęgniarki i położnej POZ w danym okresie sprawozdawczym (dla każdego typu listy odrębnie), w podziale na statusy uprawnień wg CWU. Raport występuje w dwóch projekcjach: w podziale na statusy oraz w podziale na świadczeniodawców i statusy. Obydwie projekcje dostępne są w formacie: HTML, MS EXCEL, MS WORD.

Wobec powyższego zaprzestajemy przesyłania, na Państwa indywidualne wnioski, baz osób, dla których NFZ nie potwierdza prawa do świadczeń."

mam pytanie - gdzie ta aplikacja ?

Jak zwykle to ściema ;-)
tzn. wysyłali plik z danymi w komunikach SZOI i ostatnio dodali info, że w raportach zwrotnych do deklaracji będzie dodatkowo informacja o ubezpieczeniach, ale to od kolejnego miesiąca.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: CWU w POZ
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 20, 2014, 11:51:38 am »
aplikacji CWPOZ
mam pytanie - gdzie ta aplikacja ?

SIMP

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: CWU w POZ
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 20, 2014, 14:39:48 pm »
skoro SIMP to pielęgniarka i położna POZ nic się nie dowie, czy się mylę

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: CWU w POZ
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 20, 2014, 14:44:05 pm »
Zawsze można złożyć wniosek o dostęp do SIMP.

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: CWU w POZ
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 20, 2014, 19:20:17 pm »
A ja mam pacjentów co notorycznie "jadą" na oświadczeniach. e-WUŚ mówi że są czerwoni, a oni że są ubezpieczeni, i tak od wielu miesięcy.
Jak w takiej sytuacji trzeba będzie postępować? Odmawiać świadczeń, pobierać opłaty, przyjmować za darmo?

Offline in_di

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
  • kujawsko-pomorski OW
Odp: CWU w POZ
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 21, 2014, 11:49:49 am »
Z projektów przekazanych przez system SZOI wynika, iż deklaracje z oświadczeniami będą ważne jeden okres sprawozdawczy, więc za chwilę będzie "strach' takiego pacjenta przyjmować.
Chciałam zapytać o inną kwestię, otrzymaliście na SZOI "ankietę" do wypełnienie i do wybory dwa warianty? Na forum o tym cisza. Zastanawiam się kiedy i gdzie na spotkaniach negocjacyjnych nasi przedstawiciele zgodzili się, aby przestali nam płacić za czerwonych w ewusiu? Czy dokonaliście już "wyboru"?

Offline Kasia

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: CWU w POZ
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 21, 2014, 16:16:07 pm »
Kolegium Lekarzy Rodzinnych rozsyła powiadomienia aby ankiet nie wypełniać. Stanowisko KLR tu:
http://klr.szczecin.pl/Stanowisko_KLRwP_w_s_sondazu_opinii_dotyczacych_sposobu_finansowania_w_POZ-ab9-9-1682.html

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 111
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]