collapse

Reklama


Autor Wątek: Jaka drukarka do recept  (Przeczytany 51381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kojak81

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 0
Jaka drukarka do recept
« dnia: Października 12, 2014, 00:16:57 am »
Witam,
jakich drukarek używacie do drukowania recept na gotowych druczkach?
Używałem już Oki B431d, Brother HL2130 pomimo dobrych parametrów lekarze "zajeżdzają" je w ok. 6mcach, po wydrukowaniu paru tysięcy recept.
Macie jakieś swoje typy? Coś polecacie?
Pozdr.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #1 dnia: Października 12, 2014, 14:22:03 pm »
U mnie tylko HP: 2035 i nowsze M401. Jedyny minus to koszt oryginalnych tonerów, trzeba jechać na zamiennikach. Ogólnie jak kupisz coś za 700-900 zł zamiast 300-400 to myślę że będzie dobrze.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #2 dnia: Października 12, 2014, 20:09:29 pm »
a co sadzicie o używanych p2015dn ? można mieć używaną z małym przebiegiem i dodatkowym podajnikiem za ok 300zł

pozdrawiam

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #3 dnia: Października 14, 2014, 14:09:44 pm »
a co sadzicie o używanych p2015dn ? można mieć używaną z małym przebiegiem i dodatkowym podajnikiem za ok 300zł

pozdrawiam

Do samych recept duplex i sieć chyba mało się przydadzą, z drugiej strony używana "goła" P2015 to pewnie niewiele mniejszy koszt. Jak bym brał.

Offline kinimini

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Pomógł? 0
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 23, 2015, 12:37:20 pm »
A czy uważacie, że model HP DeskJet Ink Advantage 3525  nadaje się do wydruku recept? Próbowałam i miałam problem z ustawienie rozmiaru papieru.

 


Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 23, 2015, 16:43:44 pm »
A czy uważacie, że model HP DeskJet Ink Advantage 3525  nadaje się do wydruku recept? Próbowałam i miałam problem z ustawienie rozmiaru papieru.
A czy to przypadkiem nie jest atramentówka ?
Może to być mało uzasadnione ekonomicznie ...

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 23, 2015, 18:45:03 pm »
a co sadzicie o używanych p2015dn ? można mieć używaną z małym przebiegiem i dodatkowym podajnikiem za ok 300zł

I jak się sprawdziły?

Offline slot

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 23, 2015, 20:33:59 pm »
Witam...

Drukarka Atramentowa niezbyt nadaje się do wydruku recept.
Wydruk atramentowy jest bardzo wrażliwy na wilgoć. Wystarczy jedna kropla i następuje rozmazanie wydruku. Wydruk laserowy jest najbardziej trwały.

Do gabinetu polecam drukarkę laserową, małą i wystarczy na USB.


Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 23, 2015, 22:07:42 pm »
Do gabinetu polecam drukarkę laserową, małą i wystarczy na USB.

Właśnie "taka mała" może nie sprawdzić się przy dużym obciążeniu jak kolega wcześniej pisał. Najważniejsze aby była tania w eksploatacji i lepiej bez oddzielnego bębna, który trzeba co 3-4 tonery wymieniać.
Chyba powinienem brać kasę od HP za reklamę ale wszystkie wyższe modele u mnie się sprawdzają: 2015, 2035 i najnowsze M400. Duży minus,albo mi się nie udało, to niemożność zmuszenia ich do pobierania recept z głównego podajnika (może u kogoś to działa i podzieli się know-how?).

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 24, 2015, 12:43:04 pm »
Do gabinetu polecam drukarkę laserową, małą i wystarczy na USB.

Właśnie "taka mała" może nie sprawdzić się przy dużym obciążeniu jak kolega wcześniej pisał. Najważniejsze aby była tania w eksploatacji i lepiej bez oddzielnego bębna, który trzeba co 3-4 tonery wymieniać.
Chyba powinienem brać kasę od HP za reklamę ale wszystkie wyższe modele u mnie się sprawdzają: 2015, 2035 i najnowsze M400. Duży minus,albo mi się nie udało, to niemożność zmuszenia ich do pobierania recept z głównego podajnika (może u kogoś to działa i podzieli się know-how?).

Ja jeszcze "roboczo" nie uruchomiłem drukowania recept ale na testach z p2015dn ustawiłem tak, że w podajniku 2 (normalny) siedziało - A4 lub A5 (inne druki), w dodatkowym dolnym 3 - A4 lub A5 odwrotnie do podajnika 2, natomiast na podajniku 1 (ręcznym) kładłem pionowo kupkę papieru przyciętego na rozmiar recept a w ustawieniach wydruku recepty dałem centrowanie i puszczałem to jako A4. W PPSie można sobie potworzyć drukarki które mogą mieć ustawione różne parametry dla tej samej drukarki.
I tak - zrobiłem np drukarkę RECEPTY która była ustawiona na p2015dn, A4, centruj i pobierz z podajnika 1 i przypisana do szablonu recepty, zrobiłem drukarkę np SKIEROWANIA i powiązałem z podajnikiem gdzie jest A5 i odpowiednim szablonem a resztę szablonów można zostawić na drukarkę domyślną której ustawi się na sztywno podajnik z A4.
Jak pisałem na początku - roboczo tego jeszcze nie mam ale na testach w miarę działało!

Pozdrawiam

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 25, 2015, 09:26:00 am »
Aż wstyd się przyznać pracuję i POZ też , na HP 1100 mamy ich chyba jeszcze z 7 sztuk w zapasie . cena drukarki z tonerem to120 zł . Toner 20 /30 zł .  Fakt brak usb ale od czego są modulatory . działają . na Delach poleasingowych .
 Póki co ..... windowsy XP

Offline ravone

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 0
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 01, 2015, 17:48:40 pm »
Witam szanownych użytkowników.
Jako nowicjusz w programie (oraz na forum) napotykam na kolejne schodki w obsłudze programu. Udało mi się wycentrować wzór recepty (z pomocą linijki) ale za nic nie mogę odnaleźć wzorca do dawkowania i wydruk wychodzi mi w 1/3 papieru formatu recepty. Drukarka to Brother 7055 - ogólnie godna polecenia ale chyba nie do recept (1 podajnik).

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 02, 2015, 08:42:34 am »
Jako nowicjusz w programie (oraz na forum) napotykam na kolejne schodki w obsłudze programu. Udało mi się wycentrować wzór recepty (z pomocą linijki)

Czyli wycentrowałeś "ręcznie" receptę na szablonie ?
W module Admin->Opcje jest takie coś jak NADRUK_WYSR - Określa czy nadruk recepty ma być drukowany na środku kartki
i robi to automagicznie..

Pozdrawiam

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 02, 2015, 20:01:58 pm »
prowadzimy pełną EDM w GLR (SOMED), mamy na stanowiskach HP LJ 2055dn z automatycznym dupleksem z dodatkowym trzecim podajnikiem (oczywiście używane)- recepty i skierowania do szpitala, przychodni i na badania idą z dolnego (500szt) A4- wszystkie zlecenia, zabiegi, sanatoria, pieluchy ze środkowego(250szt), górny najmniejszy- poziomo A5- zaświadczenia, zlecenia do gabinetu zabiegowego, inne nietypowe skierowania. Sprawdza się nieźle. Pozdrawiam

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 02, 2015, 20:40:18 pm »
prowadzimy pełną EDM w GLR (SOMED), mamy na stanowiskach HP LJ 2055dn z automatycznym dupleksem z dodatkowym trzecim podajnikiem (oczywiście używane)- recepty i skierowania do szpitala, przychodni i na badania idą z dolnego (500szt) A4- wszystkie zlecenia, zabiegi, sanatoria, pieluchy ze środkowego(250szt), górny najmniejszy- poziomo A5- zaświadczenia, zlecenia do gabinetu zabiegowego, inne nietypowe skierowania. Sprawdza się nieźle. Pozdrawiam
Bierze bez problemu paper receptowy z głównego podajnika?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 82
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]