collapse

Reklama


Autor Wątek: Jaka drukarka do recept  (Przeczytany 51377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 18, 2018, 23:35:15 pm »
HP 3015dn ma podajnik dolny za 500 arkuszy, który zwęża się aż do formatu recepty, bardzo ale to bardzo polecam.
W załączeniu zdjęcie pełnego podajnika.
Żeby się upewnić - na zdjęciu jest podajnik nr 2, czyli standardowy występujący razem z drukarką? A czy podajnik nr 3 (dodatkowy) był pod tym kątem sprawdzany?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline ndakota

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 7
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 19, 2018, 08:31:24 am »
Na zdjęciu znajduje się podajnik numer 2, tzw. "szuflada", która była w komplecie z drukarką. Nie mam możliwości sprawdzenia dodatkowego podajnika nr 3 gdyż takich po prostu nie posiadam.
Pomogłem? Wiesz co robić! :)

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 19, 2018, 09:24:40 am »
@ndakota, nie wiem dlaczego podajesz info, że HP 2055 nie "toleruje" papieru receptowego w dodatkowym dolnym podajniku. Od 4 lat mam 3 poleasingowe drukarki 2055dn z dodatkowym pojemnikiem na 500szt i bez problemu drukuję z tego recepty i skierowania, skrzydełka ściśle przylegają do boków papieru. W głównym papier A4, w górnym A5 poziomo. Drukowanie naprzemienne, w zależności od potrzeb, nie ma problemu.
Oczywiście mój opis dotyczy drukarki z dodatkowym dolnym pojemnikiem.
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2018, 09:27:39 am wysłana przez Isiek »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 19, 2018, 11:29:40 am »
@ndakota
Dzięki. Zadałem podobne pytanie na temat tego podajnika do sprzedawcy (wolę dwa razy dopytać niż później odsyłać) i odpowiedź była, że nie da się rady takiego papieru zmieścić. Mam prośbę - ma ta szuflada jakieś numery swoje, co by można poszukać w necie jeszcze.
@Isiek
J.w. - mógłbyś podać PN tego podajnika?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline ndakota

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 7
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 19, 2018, 14:28:38 pm »
@ndakota, nie wiem dlaczego podajesz info, że HP 2055 nie "toleruje" papieru receptowego w dodatkowym dolnym podajniku. Od 4 lat mam 3 poleasingowe drukarki 2055dn z dodatkowym pojemnikiem na 500szt i bez problemu drukuję z tego recepty i skierowania, skrzydełka ściśle przylegają do boków papieru. W głównym papier A4, w górnym A5 poziomo. Drukowanie naprzemienne, w zależności od potrzeb, nie ma problemu.
Oczywiście mój opis dotyczy drukarki z dodatkowym dolnym pojemnikiem.

Właśnie, piszesz o HP 2055 z dodatkowym dolnym pojemnikiem, ja w swoim poście nie użyłem tego słowa, miałem na myśli tylko standardową szufladę - podajnik nr 2 na ~250 arkuszy.

@ndakota
Dzięki. Zadałem podobne pytanie na temat tego podajnika do sprzedawcy (wolę dwa razy dopytać niż później odsyłać) i odpowiedź była, że nie da się rady takiego papieru zmieścić. Mam prośbę - ma ta szuflada jakieś numery swoje, co by można poszukać w necie jeszcze.
Obejrzałem dokładnie podajnik nr 2 od HP 3015, nie ma żadnych widocznych numerów niestety.
Pomogłem? Wiesz co robić! :)

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 19, 2018, 20:04:15 pm »
@09061303, dane dodatkowego podajnika nr 3 z instrukcji "Optional 500-sheet tray and feeder unit Optional tray to increase paper capacity. CE464A"

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 19, 2018, 22:19:13 pm »
Dzięki za odpowiedzi.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 21, 2018, 09:53:17 am »
Mamy nowego lekarza, który namiętnie wszystko drukuje (recepty, zalecenia i uwagi dla pacjenta, skierowania na badania, do szpitala, poradni - wszystko w format recepty i sporadycznie coś w formacie A4 - druki do ZUS i NFZ). Od początku miesiąca (czyli 14 dni roboczych) na HP LaserJet P1006 jest zrobione już prawie 5tys. wydruków. W specyfikacji czytam, że średnio na tej drukarce powinno być drukowane 1tys stron miesięcznie (maks. 8tys.).
Chciałem się dowiedzieć ile u Was średnio w miesiącu drukuje lekarz POZ?
Coraz częściej następują zacięcia i obawiam się że długo ta drukarka tak nie pociągnie. W związku z tym zastanawiam się nad zakupem jakiejś wydajniejszej drukarki poleasingowej. Myślałem o polecanej tutaj HP 2055dn. Czy myślicie, że warto? Możecie polecić jakiegoś pewnego sprzedawcę, który nie sprzeda złomu?

Przy okazji mam pytanie. Lekarz skarży się na to że jak skończy się papier w podajniku to nie jest w stanie dołożyć na czas nowego papieru i wydruk pójdzie dopiero po restarcie komputera (ks-somed, win 10 pro). Do czasu restartu widnieje zadanie wydruku z błędem braku papieru. Dołożenie papieru czy restart drukarki nie pomagają. Wydruk poleci dopiero po restarcie komputera.
Mógłbym wyczyścić spooler drukarki, ale wtedy zadanie z kolejki się nie wydrukuje. Czasami pomimo restartu komputera i tak nie pójdzie zaległy wydruk i trzeba kopiować recepty i usuwać stare (niewydrukowane) - a lekarz lubi wystawiać po 12 recept z jednym lekiem :(
Czy ktoś się spotkał z takim problemem i wie jak go rozwiązać?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 21, 2018, 16:18:31 pm »
Czy ktoś się spotkał z takim problemem i wie jak go rozwiązać?

Najprościej zmienić lekarza ;-)

Pozdrawiam

PS.: Przyjrzyj się HP LJ p2015dn, mam ich dużo i nie robią problemów a p2055dn mam jedną i problemy z pobieraniem papieru :-/ A co do drugiego problemu to do maleństw ala P1006 wyświetlanie się komunikatów i kontynuacja wydruku jest wg mnie kwestią sterownika i na nim się klikało kontynuację (o ile nie startowało samo po dołożeniu).

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 21, 2018, 17:38:07 pm »
U mnie (tzn już nie u mnie :)) 2055, 2015 już powoli padają. Chyba w jednej przychodni już tylko pracują.
HP już chyba nigdy nie kupię - nie chodzi tylko o to, że już nie ma tej jakości co dawniej (mój wątek o M402) ale o to jak mnie zlał serwis. Postanowiłem, że będę kontynuował reklamowanie, ale serwis mnie olewa teraz. Raz nie odpisali, zadzwoniłem się przypomnieć, dostałem maila z przeprosinami i że mam czekać a potem znowu cisza. Taki serwis to ja mam w d****

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 21, 2018, 18:12:49 pm »
Co do tego 1006 powinny się wyświetlać komunikaty "kontynuuj". Niestety zdarzało się, że ich nie było. W takim wypadku sugerowałem lekarzowi otworzyć i zamknąć drzwiczki (od tonera). Przeważnie pomagało i drukarka wznawiała wydruk. Minus taki, że strasznie rąbali tym i obawiałem się uszkodzenia. Ale to w końcu ich sprzęt :)
Oczywiście nie zawsze to pomogło.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 22, 2018, 10:11:25 am »
Co do tego 1006 powinny się wyświetlać komunikaty "kontynuuj". Niestety zdarzało się, że ich nie było. W takim wypadku sugerowałem lekarzowi otworzyć i zamknąć drzwiczki (od tonera). Przeważnie pomagało i drukarka wznawiała wydruk. Minus taki, że strasznie rąbali tym i obawiałem się uszkodzenia. Ale to w końcu ich sprzęt :)
Oczywiście nie zawsze to pomogło.

No właśnie nie wyświetla się komunikat "kontynuuj". Sterownik najnowszy jaki był, ściągnięty ze strony HP, świeżo zainstalowany win10 pro x64. Zobaczymy czy sztuczka z podniesieniem drzwiczek od tonera pomoże.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Dodam jeszcze to co mi powiedział zaprzyjaźniony serwisant wszelkiej maści urządzeń drukującokserujących. Powiedział, że ta drukareczka pociągnie jeszcze długo i nie ma sensu kupować nic innego. Części, tonery są tanie i serwis ich jest bardzo tani i prosty i jak już nie będzie jak jej reanimować to wtedy mam się dopiero zastanawiać nad zastępstwem. 2055 odradził bo ciężko jest już dostać w dobrym stanie o małym przebiegu (chyba, że jest przekręcony licznik).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 28, 2018, 08:33:09 am »
A używa może ktoś z Was drukarek Brother 5350dn  lub HP M401dn? Moje ulubione HP p2015dn są niedostępne i oferują mi powyższe.

Pozdrawiam

Offline ndakota

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 7
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #58 dnia: Marca 29, 2018, 11:15:35 am »
A używa może ktoś z Was drukarek Brother 5350dn  lub HP M401dn? Moje ulubione HP p2015dn są niedostępne i oferują mi powyższe.

Pozdrawiam

Mam dwie sztuki HP LaserJet Pro 400 M401dn (CF278A), ale nie na receptach, lecz do wydruków "reprezentacyjnych". Dobiły może do 30k przebiegu i nic się nie dzieje. Od nowości na zamiennikach, ale tak jak pisałem, drukują wyłącznie A4. Są o dwie klasy cichsze przy drukowaniu względem HP P2055dn.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2018, 12:39:49 pm wysłana przez ndakota »
Pomogłem? Wiesz co robić! :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jaka drukarka do recept
« Odpowiedź #59 dnia: Marca 30, 2018, 16:12:57 pm »
Tych którzy zastanawiają się nad drukarką do recept i rozważają HP zapraszam do otwartej dyskusji, w której dowiecie się że wpływ na pracę drukarki mają "słoje w strukturze papieru", specyfikacja określona przy drukarce nie ma znaczenia gdyż i tak w serwisie podadzą inne dane dotyczące obsługiwanego papieru a każdy klient jest traktowany "indywidualnie"...

https://www.facebook.com/firma.HP.Polska/posts/1858087024225743
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2018, 21:39:05 pm wysłana przez mpi »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]