collapse

Reklama


Autor Wątek: Szybkie wpisywanie  (Przeczytany 55590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nicholson

  • Gość
Szybkie wpisywanie
« dnia: Kwietnia 12, 2008, 22:45:31 pm »
W przypadku konieczności szybkiego wpisania do PPSa dużej ilości danych (np. kilkaset RUMów z poradami) używam jako pomocy programu Perfect Keyboard Lite. Tworzy sie w nim makra wykonujące pracę klawiatury lub myszy. Np. aby zarejestrować Poradę Kompleksową wybieram pacjenta i wciskam kombinację klawiszy uruchamiającą makro (czyli coś takiego :
"<F2> <wx>(1000,1)porada k<wx>(1500,1)<enter><enter><wx>(500,1)<enter><wx>(500,1)<F2>")
po czym patrzę sobie spokojnie na migające okienka PPSa  ;) Po zakończeniu działania makra jestem z powrotem w polu wyboru pacjenta itd .. Zrobiłem odpowiednie makra na różne sytuacje (różne rodzaje porad, sprawozdawanie wykonanych procedur, produktów, uzupełnianie powtarzających się nazw miejscowości, szybkie przechodzenie do pól rozpoznania, kuponu RUM, automatyczna zmiana daty i jeszcze inne). Spisuje się to znakomicie - dużo lepiej niż poprzednio w programie Computerlandu.

Pozdrawiam wszystkich

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Szybkie wpisywanie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 12, 2008, 22:55:13 pm »
Bardzo ciekawe rozwiazanie. W poniedzialek sprawdze ten program.
Witamy na forum  :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Szybkie wpisywanie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 13, 2008, 14:21:49 pm »
Ale sprawdza siÄ? tylko w przypadku POZ.  :P

nicholson

  • Gość
Odp: Szybkie wpisywanie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 13, 2008, 16:51:33 pm »
Wcale nie. Ja akurat realizujÄ? i rozliczam umowy AOS i SZP.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Szybkie wpisywanie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 13, 2008, 17:42:28 pm »
Jednak nie przewidzisz wszystkich sytuacji. Nie zrobisz na wszystko marko. I tak bÄ?dziesz musia?? wprowadzaÄ? rÄ?cznie du??Ä? czÄ???Ä? danych. W jaki sps??b wprowadzisz r????ne icd9 i powiÄ?zane z nimi zerowe procedury? Rozpoznania, skierowania? Na wszystko zrobisz makro?
TrochÄ? siÄ? czepiam, ale i tak bÄ?dÄ? broni?? swojego sposobu wpisywania danych  :D
I o dziwo tylko m??j temat na temat wprowadzania danych osta?? siÄ? na starym forum.

Ok przejrza??em w??a??nie WaszÄ? stronÄ?. Za du??o tych danych nie musicie wprowadzaÄ? do PPS.  ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2008, 17:44:05 pm wysłana przez pav »

nicholson

  • Gość
Odp: Szybkie wpisywanie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 13, 2008, 19:30:20 pm »
Ja wcale nie twierdzÄ?, ??e makra za??atwiajÄ? mi ca??Ä? pracÄ?. Chocia?? makra mo??na zrobiÄ? prawie na wszystko, to kt???? by spamiÄ?ta?? wszystkie przypisane do nich skr??ty. Oczywi??cie indywidualne dane (ICD, nr kuponu itp) trzeba wprowadzaÄ? "z rÄ?ki", ale wiele innych danych (rodzaj porady, wykonane badania, podane leki i schematy chemioterapii - to w moim przypadku) wprowadza siÄ? naciskajÄ?c wielokrotnie te same sekwencje klawiszy. WiÄ?c je??li zamiast naciskaÄ? 10 klawiszy po kolei, to samo uzyskam jednym skr??tem, to efekt w postaci oszczÄ?dnio??ci czasu i nadgarstk??w robi siÄ? wymierny.
Absolutnie nie podwa??am racji bytu innych sposob??w wprowadzania danych. Chcia??em siÄ? jedynie podzieliÄ? z Kolegami Forumowiczami moim pomys??em na usprawnienie sobie pracy.

Co do ilo??ci danych do wprowadzenia, to rzecz wzglÄ?dna. Jestem lekarzem a nie informatykiem czy sekretarkÄ? i moim priorytetem przy organizacji czasu pracy jest zapewnienie jego maksymalnej ilo??ci na kontakt z pacjentami. Im mniej czasu po??wiÄ?cÄ? na czynno??ci biurowe (jak chocia??by obs??uga PPSa), tym wiÄ?cej go bÄ?dÄ? mia?? dla chorych.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Szybkie wpisywanie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 13, 2008, 20:06:45 pm »
W sumie racja. Mo??na powiÄ?zaÄ? wpisanie wykonanego badania dodatkowo z zerowÄ? procedurÄ?. SwojÄ? droga cholera wie po co im to potrzebne. MajÄ? przecie?? icd9 wpisane. Sprawia to tylko, ??e coraz bardziej obciÄ???a siÄ? PPS-a, bo zamiast 10 tys. ??wiadcze?? muszÄ? wcisnÄ?Ä? 14-15 tys.
Co do wprowadzania danych to nigdy nie wpisywa??em ich bezpo??rednio do PPS bo nigdy nie bÄ?dzie to trwa??o kr??cej ni?? wpisanie ich do excela.
Ale wpisujÄ? je z list, kt??re otrzymujÄ? od lekarzy, wiÄ?c jak dla mnie naturalnÄ? metodÄ? jest wpisanie je do excela, gdy?? do PPS-a by??oby mi na pewno mniej wygodnie. Co innego wpisywanie ich z kart pacjent??w.
Co do ilo??ci wprowadzanych danych to akurat poradniach onkologicznych nie jest wymagane skierowanie, wiÄ?c odpada ju?? czÄ???Ä? danych (co innego chemioterapia, ale i tutaj pewnie kierujecie pacjent??w z poradni onkologicznej wiÄ?c w sumie ciÄ?gle to samo skieowanie leci).
Dane pewnie wprowadzacie na bie??Ä?co, wiÄ?c na pewno wygodniej jest to robiÄ? od razu do PPS-a. Ja prywatnie nie mam takiego luksusu, a ciÄ???ko by mi by??o wpisaÄ? jednorazowo do PPS-a 300-600 ??wiadcze?? od jednego tylko ??wiadczeniodawcy. Nie wiem, nie pr??bowa??em. Ale z relacji kilku os??b na forum wiem, ??e trochÄ? to trwa. Ja rozwiÄ?za??em to w inny spos??b, kt??ry ju?? kiedy?? przedstawia??em. Wed??ug mnie skraca on czas wpisywania do??Ä? znacznie. Ostatnio nawet z racji tego, ??e koniec miesiÄ?ca wypada?? w ??rodku tygodnia i trzeba siÄ? trochÄ? spieszyÄ? w ciÄ?gu nocy czyli od 21 do 6 rano wpisa??em ok. 1800 os??b. A w trakcie uda??o mi siÄ? jeszcze rozegraÄ? dwa zaleg??e mecze w F08  :D
My??lÄ?, ??e ka??dy spos??b wpisywania jest dobry je??eli tylko pomaga skr??ciÄ? czas jaki siÄ? przy tym spÄ?dza.

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: Szybkie wpisywanie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 14, 2008, 01:17:33 am »
?šwietny pomys?? Nicholson, dziÄ?kuje szuka??em czego?? w??a??nie w tym stylu.

Spora ilo??Ä? ??wiadcze??, kt??re wpisuje to ??wiadczenia grupowe gdzie ok 10 os??b ma tego samego lekarza, tÄ? samÄ? datÄ?, te samo ICD-9 i ICD-10, sam produkt i tÄ? samÄ? krotno??Ä? wykonania. Ju?? pobawi??em sie w/w programem i wiem, ??e mogÄ? to teraz robiÄ? 1 klawiszem co muszÄ? przyznaÄ? bardzo mi siÄ? podoba. Mankamentem jest tylko czas, bo trwa to niewiele mniej ni?? jak wpisujÄ? u??ywajÄ?c skr??t??w klawiszowych, ale na pewno jest mniej mÄ?czÄ?ce, dlatego dziÄ?kuje. Mo??e kiedy?? jak przerobiÄ? takie wpisywania na exela to wrzucÄ? na forum.

pozdrawiam

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Szybkie wpisywanie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 09, 2010, 10:07:22 am »
Witam,
może ktoś by napisał przykładowe makro w Perfect Keyboard Lite do rejestrowania takich samych świadczeń dla pacjentów w programie KS-PPS. Jakoś mi nie wychodzi. Może to mnie naprowadzi i załapię o co chodzi. Mam do rejestracji grupy terapeutyczne gdzie u każdego uczestnika jast to samo, czyli zmienia się tylko pacjent,
a potem już tylko zawsze:
ICD-10 = F10
ICD-9 = 94.44
kod produktu jednostkowego = 5.15.12.0000133
ilość wykonanych porad = 3
Będe bardzo wdzięczny. A może jest jakiś inny prostrzy program do makro to też może być. pozdrawiam wszystkich  :)
Edward z Kętrzyna

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Szybkie wpisywanie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 09, 2010, 11:05:48 am »
Skorzystaj z karty dodawania świadczeń w PPS-ie (Shift+F2). Zapamiętuje to co ostatnio wpisałeś, więc wystarczy zmienić tylko pacjenta.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Szybkie wpisywanie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 09, 2010, 11:25:34 am »
Nowa karta dodawania świadczeń jest dosyć wygodna i przyśpiesza pracę, niestety nie są zapamiętywane kody ICD-9

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Szybkie wpisywanie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 09, 2010, 11:33:53 am »
Kody zawsze można sobie przypisać do świadczeń przecież.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Szybkie wpisywanie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 09, 2010, 12:40:46 pm »
Kody zawsze można sobie przypisać do świadczeń przecież.
Przy wprowadzaniu świadczeń dla kilku poradni AOS można przypisać praktycznie tylko 89.00, reszta zbyt często się zmienia.
Z tego względu najszybszy jest nadal excel
No chyba że można jakoś ustawić żeby kody ICD-9 były zapamiętywane, tak jak pozostałe dane?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Szybkie wpisywanie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 09, 2010, 12:45:17 pm »
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z korzystania z karty dodawania świadczeń (Shift+F2). Nowa karta dodawania świadczeń??? Coś nie kumam.
Przypisanie kodu ICD-9 to super jak dla mnie rewelacja. Super przyśpiesza mi robotę.
Edward z Kętrzyna

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Szybkie wpisywanie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 09, 2010, 12:51:36 pm »
stara uruchamiana przez F2 Dodaj


i nowa uruchamiana przez Shift+F2

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 67
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]