collapse

Reklama


Autor Wątek: EDM początek  (Przeczytany 7170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iwomik192

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Pomógł? 1
EDM początek
« dnia: Października 02, 2014, 15:25:47 pm »
wiem ze temat był na pewno wiele razy poruszany ale bardzo mi zalezy na wskazowkach od czego zaczac wprowadzenie edm w małej jednostce, jakie sa wymagania sprzetowe

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: EDM początek
« Odpowiedź #1 dnia: Października 02, 2014, 16:15:20 pm »
Witaj. Trzeba skupić się z jednej strony na walorach użytkowych, ale przede wszystkim na bezpieczeństwie przetwarzanych danych (zarówno zabezpieczenie przed dostępem do danych dla osób nieupoważnionych jak i przed utratą danych). Po pierwsze serwer na którym zainstalowane będzie oprogramowanie bazodanowe, najlepiej nie zwykły komp, tylko typowy serwer- wystarczy taki o niewygórowanych parametrach- 4GB RAM (ECC),  CoreI3, ale ważne, bezwzględnie dyski w RAID (na pewno wystarczy RAID1). System to może być Win 7 Prof. lub np. 8.1Prof, nie potrzeba w małej sieci systemów serwerowych. Będzie też potrzebny drugi serwer (postawiony w innym pomieszczeniu niż pierwszy) do przechowywania wyeksportowanej do  XML-a HZiCh. Tu coś małego, bo nie będzie toto prawie wcale obciążone- np. HP Microserver- ale znów dyski w RAID1 i jakiś windows. Trzecie urządzenie to NAS- gotowy lub ze starego niepotrzebnego kompa z dyskami w RAID- przy napiętym budżecie można z niego zrezygnować i robić codzienne kopie bezpieczeństwa na zewnętrzny dysk, ale to trochę niewygodne no i pamięć dobra, ale.... Koniecznie skaner do digitalizowania przyniesionych przez pacjenta dokumentów, składanych oświadczeń itp.- ja mam skaner szczelinowy Kodaka i jestem b. zadowolony.
Sieć na pewno po LANie 1000Mbit- ruter, przełącznik sieciowy, nie baw się w WIFI- szkoda nerwów.
Do każdego serwera i NAS i najlepiej do urządzeń sieciowych UPS-y z programem do automatycznego wyłączania komputerów, no i oczywiście dobry pakiet internet security. No a serwery i NAS w szafach pod kluczem.
Pozdrawiam

Offline iwomik192

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Pomógł? 1
Odp: EDM początek
« Odpowiedź #2 dnia: Października 03, 2014, 07:32:21 am »
jednostka którą rozliczam jest mała to poradnia PSY majaca kontrakt na autyzm nie ma serwera co w takim przypadku pytam o takie rzeczy poniewaz nie jestem informatykiem a chce to ogarnac i zrobic tak rzeby było dobrze

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: EDM początek
« Odpowiedź #3 dnia: Października 03, 2014, 19:50:10 pm »
Wiesz, można oczywiście zainstalować bazę danych na komputerze w rejestracji a bazę plików HZiCh np. na komputerze w gabinecie, ale obawiam się, że jest to rozwiązanie na krótką metę i prędzej czy później coś pójdzie nie tak. No i kwestia dostępu do baz przez użytkowników- nie masz wtedy nad tym żadnej kontroli- duże ryzyko utraty/ wyniesienia danych. Nic też, pomimo że jest to mała poradnia,  nie zwalnia Cię z obowiązku, jeśli chodzi o czas przechowywania, sposób i uprawnienia w dostępie do HZiCh. Może zainteresuj się ofertą lokalnych firm informatycznych obsługujących oprogramowanie medyczne, wstępna ocena potrzeb i wycena rozwiązania EDM tak po całości nie będzie generowała kosztów. Pozdrawiam

Offline iwomik192

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Pomógł? 1
Odp: EDM początek
« Odpowiedź #4 dnia: Października 04, 2014, 19:28:05 pm »
a jaki jest koszt zakupu serwera bo rozumiem ze bez tego nie da się nic zrobić

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: EDM początek
« Odpowiedź #5 dnia: Października 05, 2014, 11:49:24 am »
Nowy, to z systemem i minimalnymi wystarczającymi parametrami- około 3 tyś, można też spróbować kupić używany, np. po leasingu.

Offline iwomik192

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Pomógł? 1
Odp: EDM początek
« Odpowiedź #6 dnia: Października 05, 2014, 18:14:26 pm »
moje  pytania moga wydac sie trywialne ale nie jestem informatykime ale zajmuje sie rozliczaniem jednostki i jestem ciekawa czy dam sobie rade z obsluga i wdrozeniem edm

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: EDM początek
« Odpowiedź #7 dnia: Października 05, 2014, 20:44:39 pm »
Moim zdaniem nie zrobisz teo jeśli nie masz doświadczenia z serwerami i replikacją. Temat nie jest zbyt prosty dla osoby, która nie grzebie w tym na codzień.

Offline obserwator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: EDM początek
« Odpowiedź #8 dnia: Października 22, 2014, 08:32:14 am »
moje  pytania moga wydac sie trywialne ale nie jestem informatykime ale zajmuje sie rozliczaniem jednostki i jestem ciekawa czy dam sobie rade z obsluga i wdrozeniem edm

Takie życie znasz się więcej niż na wordzie i excelu wg. szefostwa jesteś informatykiem
Następny stopień skoro jesteś informatykiem to przecież możesz przy okazji popatrzeć czemu Pani marysi bo jej USG w gabinecie coś niedziała

Offline stoplan

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: EDM początek
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 18, 2015, 11:05:12 am »
To jest kompleksowy system który musi zostać wdrożony za pomocą profesjonalnej firmy IT działającej na tej konkretnej płaszczyźnie. To z wierzchu powinno wyglądać w miary czysto i klarownie ale zbudowanie takiej infrastruktury IT to już trzeba oddać w ręce grupy profesjonalistów. Tutaj zwięzły artykuł żeby naświetlić istotę tego systemu na początek - zapraszam do czytania.

Wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: EDM początek
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 18, 2015, 12:23:25 pm »
moje  pytania moga wydac sie trywialne ale nie jestem informatykime ale zajmuje sie rozliczaniem jednostki i jestem ciekawa czy dam sobie rade z obsluga i wdrozeniem edm

Odpowiedź jest ardzo prosta - nie, nie dasz sobie rady.
Nawet prosty system jednostanowiskowy jest projektem wymagającym sporo kompetencji.
Skoro zadajesz takie pytanie to znaczy, że ich nie masz.
Ja też nie - ale ja już wiem, że ich nie mam. :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 152
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]