collapse

Reklama


Autor Wątek: Kwalifikacje osób wykonujących zabiegi masażu  (Przeczytany 3600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marta_X

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Kwalifikacje osób wykonujących zabiegi masażu
« dnia: Września 24, 2014, 15:03:37 pm »
Witam,

Mam pytanie co do kwalifikacji osób, które mogą wykonywać zabiegi masażu. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. znajduje się zapis, że osobą realizującą zabiegi masażu jest osoba prowadząca fizjoterapię lub osoba, która uzyskała dyplom technika masażysty po ukończeniu technikum lub szkoły policealnej publicznej lub niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej.
Podczas ostatniego konkursu ofert w 2010 roku obowiązywało Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 30 sierpnia 2009 r., w którym również znajdował się powyższy zapis.
Przy tamtym konkursie wysyłaliśmy dokumenty naszych masażystów i dostaliśmy akceptacje i potwierdzenie, że kwalifikację są zgodne z wymaganiami.
Teraz temat powraca i pojawiają się wątpliwości. W związku z tym mam pytanie czy osoba, która ukończyła w 1979r. dwuletni kurs masażu leczniczego w Ośrodku Szkolenia Zawodowego dla Niewidomych w Krakowie i uzyskała uprawnienia do wykonywania masażu leczniczego zgodnie z instrukcją Ministra Zdrowia może wykonywać zabiegi masażu w ramach kontraktu z NFZ?

Pozdrawiam

Offline Antidotum

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 1
Odp: Kwalifikacje osób wykonujących zabiegi masażu
« Odpowiedź #1 dnia: Września 29, 2014, 14:18:24 pm »
1979r. dwuletni kurs masażu leczniczego w Ośrodku Szkolenia Zawodowego dla Niewidomych w Krakowie

Dokładnie taką szkołę ukończył jeden z masażystów, który pracował u nas w placówce. NFZ problemów nie robiło.

Poprawiłem mały błąd, bo wyszło by że, ów masażysta wykonywał niecne czyny w Waszej pal... placówce  ;) pozdrawiam maciek777
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2014, 20:53:57 pm wysłana przez maciek777 »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 45
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]