collapse

Reklama


Autor Wątek: Jak załatać ,,dziurę budżetową"?  (Przeczytany 8487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 1
Jak załatać ,,dziurę budżetową"?
« dnia: Sierpnia 11, 2014, 17:07:17 pm »
Dostałem ZAWIADOMIENIE z WYDZIAŁU ZDROWIA, że nałożona zostanie na mnie kara pieniężna, za niezgłoszenia na czas( w ciągu 14 dni) informacji o fakcie zawarcia ubezpieczenia OC NZOZ-u.
Jak się dowiedziałem, będzie to prawdopodobnie kara kilkuset złotowa i mam się cieszyć bo kary mogą sięgać 18 tys. zł

Rozumiem gdybym nie zawarł tego ubezpieczenia, albo łamał notorycznie jakieś przepisy, albo swoim działaniem kogoś skrzywdził, albo podał jakieś nieprawdziwe dane do Księgi Rejestrowej, ale niepodanie faktu ubezpieczenia na czas chyba nikomu nie zaszkodziło...???

Czy naprawdę nie wystarczyłoby jakieś upomnienie?? nawet nagana...tylko od razu takie represje??!
I jak tu być dobrze nastawionym do Administracji ?? Czy tylko w Polsce prowadzi się takie ,,pasożytowanie" różnych służb na prowadzących działalność gospodarczą??

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Jak załatać ,,dziurę budżetową"?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 11, 2014, 17:48:48 pm »
Kur...two. I dla kasy sie dajemy . Ja ich olewam od nowego roku.
najgorsze ,ze nasze Izby itp organizacje zajmują sie jakimś Hazanem itp

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jak załatać ,,dziurę budżetową"?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 11, 2014, 22:11:16 pm »
A nie wiesz czy to jakaś zmasowana akcja?

EDIT: rozumiem, że to w związku z ostatnią zmianą jaką robiłeś? Tzn że jak ktoś będzie teraz zgłaszał zmiany to przy okazji dostanie karę?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2014, 22:19:29 pm wysłana przez mpi »

Offline Krzysiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 1
Odp: Jak załatać ,,dziurę budżetową"?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 12, 2014, 07:37:04 am »
Dokładnie TAK !!! Twierdzą, że to zmasowana akcja, ,,bo mieli kontrolę i za mało kar wlepili". A jest podstawa, żeby wlepiać!!
Rzeczywiście niedawno robiłem zmiany i jakby sam sobie zaszkodziłem :'(
Mogłem jedynie poczekać i kare dostać później ;)

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Jak załatać ,,dziurę budżetową"?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 12, 2014, 08:08:05 am »
Było by jeszcze fajniej Krzysiu - jak byś napisał jakie województwo lub uzupełnił dane w profilu. U nas też była taka akcja, na początku roku. Kara nikogo nie ominęła... wysokość taka sama.

Offline J.S.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
Odp: Jak załatać ,,dziurę budżetową"?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 12, 2014, 09:00:48 am »
Witam
W Kujawsko - Pomorskim dają 500 zł za brak każdej polisy OC.
Ale dziwie się, że nie wiecie o tym. W ustawie jest to jasno zapisane.
I tak cieszcie się, że tylko 500 zł - ustawa daje im nakładanie kar do wysokość 10 - krotności średniego wynagrodzenia.

Offline Krzysiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 1
Odp: Jak załatać ,,dziurę budżetową"?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 12, 2014, 13:19:00 pm »
Jestem z Kuj-Pom., więc już mogę składac na te 500zł  :(

Niemniej nadal uważam, że kara jest nieadekwatna do ,,przewinienia"
>:(
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2014, 13:39:12 pm wysłana przez Krzysiu »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jak załatać ,,dziurę budżetową"?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 12, 2014, 20:12:30 pm »
(...)
Ale dziwie się, że nie wiecie o tym. W ustawie jest to jasno zapisane.
(...)

Zgrywać takiego mądrego to możesz przed pozostałymi na tym forum :). Gdybyś nie siedział w jednym pokoju z Panią która się tym zajmuje to byś też o tym się dziś dowiedział...

Offline J.S.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
Odp: Jak załatać ,,dziurę budżetową"?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 13, 2014, 07:22:37 am »
Oj troszkę się pozmieniało. Ta Pani o której wspominasz nie ma z tym nic wspólnego. ale dalej wierz w co chcesz.
Ale nadal nie mogę wyjść z podziwu, że sam  wszystko wiedzący MPI o tym fakcie nie wiedział. Oj nieładnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2014, 07:24:31 am wysłana przez J.S. »

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: Jak załatać ,,dziurę budżetową"?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 13, 2014, 07:48:19 am »
U mnie po kontroli z Wydziału Zdrowia UW (Lublin), zarzut niewyrejestrowania niepotrzebnej komórki organizacyjnej co kosztuje około stówkę- na razie nieoficjalnie, faktu niezgłoszenia OC (niezgłoszone) jakoś nie ma w "zawiadomieniu o wszczęciu czegośtam..." ale może będzie to miły kwiatuszek w decyzji. Kujawsko- Pomorskie 500 zyla? No przecież Lubelszczyzna najbiedniejsza, więc może 300  ;)
Pozdrawiam

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: Jak załatać ,,dziurę budżetową"?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 14, 2014, 22:35:53 pm »
w wlkp rozpoczęli akcję informowania, że jak się nie zrobi zgłoszenie to będą kary, ale to dotyczy podmiotów leczniczych nie wiem jak jest z indywidualnymi praktykami.

samo nakładanie kar rozumiem, ale nie  sytuacji gdy wykona się ten obowiązek zanim się urząd zorientuje, że jest coś nie tak. Z tego co pamiętam to kary administracyjne nie mogą być nakładane po wykonaniu obowiązku, których dotyczy, ale to trzeba by poszukać dokładniejszych info.

Cytuj
Art. 107. 1. Podmiot wykonujący działalność leczniczą, wpisany do rejestru jest obowiązany zgłaszać organowi prowadzącemu rejestr wszelkie zmiany danych objętych rejestrem w terminie 14 dni od dnia ich powstania.
2. W przypadku niezgłoszenia zmiany danych objętych rejestrem w terminie, o którym mowa w ust. 1, organ prowadzący rejestr może, w drodze decyzji administracyjnej, nałożyć na podmiot wykonujący działalność leczniczą karę pieniężną w wysokości do dziesięciokrotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę określonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Decyzji nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności.
3. W przypadku praktyk zawodowych lekarzy uchwałę w sprawie nałożenia kary pieniężnej podejmuje właściwa okręgowa rada lekarska.
4. W przypadku praktyk zawodowych pielęgniarek uchwałę w sprawie nałożenia kary pieniężnej podejmuje właściwa okręgowa rada pielęgniarek i położnych.
5. Do uchwał, o których mowa w ust. 3 i 4, stosuje się przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego dotyczące decyzji administracyjnych.
6. Organem wyższego stopnia w sprawach nałożenia kary pieniężnej jest minister właściwy w sprawach zdrowia.
7. Karę pieniężną uiszcza się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji administracyjnej.
8. Przy ustalaniu wysokości kary pieniężnej organ prowadzący rejestr jest obowiązany uwzględniać rodzaj i wagę stwierdzonych naruszeń.
9. Kara pieniężna podlega egzekucji w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
10. Do kary pieniężnej stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa dotyczące terminu przedawnienia zobowiązań podatkowych oraz odsetek od tych zobowiązań.
11. Na decyzję w sprawie kary pieniężnej przysługuje skarga do sądu administracyjnego.

więc w razie nałożenia kary ja bym się odwoływał, zawsze bo podwyższyć kary nie mogą a ugrać coś zawsze można, choć niestety płacić trzeba nawet jak się odwoła.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2014, 22:43:40 pm wysłana przez Tomasz »

Offline Krzysiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 1
Odp: Jak załatać ,,dziurę budżetową"?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 15, 2014, 13:49:30 pm »
w wlkp rozpoczęli akcję informowania, że jak się nie zrobi zgłoszenie to będą kary...

widać Wlkp. bardziej cywilizowana kraina, a nie jak w Kuj-POm. od razu napastują człowieka karami... >:(

Offline Krzysiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 1
Odp: Jak załatać ,,dziurę budżetową"?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 25, 2014, 13:54:41 pm »
...W Kujawsko - Pomorskim dają 500 zł za brak każdej polisy OC.
...I tak cieszcie się, że tylko 500 zł - ustawa daje im nakładanie kar do wysokość 10 - krotności średniego wynagrodzenia.

Uściślę...10-krotności minimalnego wynagrodzenia !
...co i tak daje kwotę 16.800zł - zwykły rozbój i piractwo w majestacie prawa >:(

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Jak załatać ,,dziurę budżetową"?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 25, 2014, 16:23:36 pm »
Uściślę...10-krotności minimalnego wynagrodzenia !

On tylko tak mędrkuje na forum a jak widać nie rozróżnia minimalnego od średniego :)

Offline Krzysiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 1
Odp: Jak załatać ,,dziurę budżetową"?
« Odpowiedź #14 dnia: Września 23, 2014, 20:08:19 pm »
Obecnie daje się zaobserwować gorączkowe przyspieszenie w wysyłaniu ,,Postanowień o wszczęciu postępowania" ze strony Kuj-Pom wydziału zdrowia :(

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 58
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]