collapse

Reklama


Autor Wątek: Oddział dzienny pytania  (Przeczytany 5816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Oddział dzienny pytania
« dnia: Sierpnia 06, 2014, 08:44:30 am »
Witam,
mam trzy pytania dotyczące oddziału dziennego:

1. kogo wykazujemy jako wykonawce, lekarza czy fizjoterapeutę? Jeśli fizjoterapeutę to którego bo czasami jednemu pacjentowi zabiegi robi np 5 osób.
2. Jako usługę wykazujemy osobodzień, a czy dodatkowo  podpinamy procedury icd9?? (do każdego dnia)
3. czy można rozliczać osobodni wcześniej niż skończony cykl czyli jesli pacjent przebywa u nas 20 dni to czy mogę na przełomie miesiąca rozliczyć część w jednym i część w drugim?


Do moda - wiem że wątek podobny jak w dziale KS-SOMED ale tam za dużo osób nie zagląda.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Oddział dzienny pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 06, 2014, 08:53:59 am »
1. W przypadku ośrodka dziennego (2300) i stacjonarnej ogólnoustrojowej (4300) my wskazujemy lekarza prowadzącego natomiast w przypadku fizjo ambulatoryjnej (1310) fizjoterapeutę który zaczął pracę z pacjentem.

2. TAK - jako produkt idzie osobodzień (tak jest w umowie) a wszystkie wykonane na pacjencie zabiegi idą jako procedury ICD9

3. Jak już pisałem w tamtym wątku o Somedzie - my dzielimy produkty na tygodnie i miesiące co pozwala na rozliczanie części świadczeń w miesiącu w którym były wykonane a nie po zakończeniu całości. Ale uwaga - za taką możliwość odpowiadają parametry ustawione przez NFZ w umowie!
Nie pamiętam już teraz tych oznaczeń - było o tym kiedyś na forum. W naszej umowie ustawienia są jak poniżej (w innych OW niż Małopolski może być inaczej!)

dzienny
-<pakiet kod-prod="05.2300.022.02" rodzaj="P" id-pakietu="xxxxx">
<poz-pak kod-jedn="5.11.02.9000020" tryb-real="A" schemat-mies="P" schemat-krot="OZ" waga-efekt="70.0000" wsp="1.00" waga-baz="70.0000"/>
</pakiet>
stacjonarny
-<pakiet kod-prod="05.4300.300.02" rodzaj="P" id-pakietu="xxxxx">
<poz-pak kod-jedn="5.11.02.9000048" tryb-real="S" schemat-mies="P" schemat-krot="OB" waga-efekt="110.0000" wsp="1.00" waga-baz="110.0000"/>
</pakiet>

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2014, 09:10:46 am wysłana przez PiotrSz »

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: Oddział dzienny pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 06, 2014, 09:35:52 am »
Dzięki - podejrzałem umowę i mam tak ustawioną jak u Was.
Ten miesiąc rozliczę po zakończeniu zabiegów przez pacjenta - później popróbuje rozliczać częściowo zobaczymy co wyjdzie.

Dzięki!!

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Oddział dzienny pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 06, 2014, 10:26:33 am »
poszukałem chwilkę i to chyba było tak, że schemat-mies za to odpowiadał

E - Na podstawie daty końca zestawu świadczeń
K - Na podstawie daty końca świadczenia
P - Na podstawie daty końca realizacji pozycji rozliczeniowej

My na szczęście mamy P więc jeżeli podzielimy produkty na miesiące to możemy rozliczać częściowo.

Pozdrawiam

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: Oddział dzienny pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 24, 2014, 11:17:19 am »
zgodnie z wymogami lekarz min ma być 20 g w tygodniu. Co jeśli jest wykazywany 3 dni w tygodniu -wtedy  w dwa pozostałe jeśli wykaże go jako wykonującego pojawi się błąd związany z brakiem harmonogramu dla pracownika?????

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Oddział dzienny pytania
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 25, 2014, 08:21:35 am »
zgodnie z wymogami lekarz min ma być 20 g w tygodniu. Co jeśli jest wykazywany 3 dni w tygodniu -wtedy  w dwa pozostałe jeśli wykaże go jako wykonującego pojawi się błąd związany z brakiem harmonogramu dla pracownika?????

Nie pamiętam jak jest z lekarzem ale o ile pamiętam to większość personelu na Oddziale Rehabilitacji (4300) jest wykazywana bez harmonogramu tylko z określeniem ilości godzin tygodniowo. Jeżeli lekarz ma tam tak samo to wtedy tego problemu nie ma.

Pozdrawiam

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: Oddział dzienny pytania
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 25, 2014, 10:30:04 am »
hmm ja mam wykazanego lekarza ze szczegółowym harmonogramem godzinowym -tak nas informowano że ma być.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Oddział dzienny pytania
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 25, 2014, 11:50:19 am »
hmm ja mam wykazanego lekarza ze szczegółowym harmonogramem godzinowym -tak nas informowano że ma być.

Sprawdziłem
U nas też w Portalu zgłasza się pełne harmonogramy ale w konkursach (chyba) i w aneksowaniu (napewno) zgłaszało się z tego tylko godziny tygodniowo.
Ale to Portal Świadczeniodawcy i Małopolska więc niekoniecznie u Was będzie tak samo..

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 104
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]