collapse

Reklama


Autor Wątek: Migracja danych z Oracle 10g XE do 11g XE z powodu braku pamięci >4GB  (Przeczytany 60744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: Migracja danych z Oracle 10g XE do 11g XE z powodu braku pamięci >4GB
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 22, 2016, 22:07:44 pm »
Jedno pytanie czy skonfigurowałeś połączenie do bazy pomocą Net easy configurator ( piszę z pamięci także mogłem trochę pomylić ale na pewno znajdziesz to narzędzie ) i czy łączysz się za jego pomocą do bazy ?

Pozdrawiam

Offline BartOr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 2
Odp: Migracja danych z Oracle 10g XE do 11g XE z powodu braku pamięci >4GB
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 25, 2016, 09:06:23 am »
@Sławek:Nie nic takiego nie używałem. Wszystko tak jak w instrukcji od kamsoft. Oczywiście od nich pomocy zero w tym temacie.

@09061303: Próbowałem wielkimi i małymi literami hasło wpisywać, nie to nie daje. Spróbuje z tym poleceniem.

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: Migracja danych z Oracle 10g XE do 11g XE z powodu braku pamięci >4GB
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 25, 2016, 17:32:01 pm »
Witam

Po pierwsze musisz skonfigurować połączenie do bazy i nazwać je że program rozpoznawał po jakim aliasie ma się połączyć. W kliencie Oraclowym jest narzędzie jak na zrzucie ekranu ( w poprzednim poście trochę pomyliłem nazwę ;) ) zaznaczasz 3 opcję jak na zrzucie ekranu, dalej Sid ( w Oraclu XE - XE ) , później adres IP komputera z bazą i na koniec nazywasz alias i testujesz połączenie.
Trzy uwagi pamiętaj że dla Oracla trzeba zrobić wyjątek w zaporze, druga na serwerze jak chcesz korzystać z programu to także musisz zainstalować klienta i ostatnia zawsze klienta 32 bitowego.

Pozdrawiam
Sławek

Online neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Migracja danych z Oracle 10g XE do 11g XE z powodu braku pamięci >4GB
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 25, 2016, 19:37:51 pm »
zawsze klienta 32 bitowego.
Teraz już chyba nie, nie ma BDE to i na 64b powinno działać. Ktoś przetestuje? :D

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Migracja danych z Oracle 10g XE do 11g XE z powodu braku pamięci >4GB
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 25, 2016, 21:46:26 pm »
BartOr popraw mnie jeśli źle założyłem - działasz na XE w ramach jednego komputera = serwera?

@Sławek
XE nie ma takiego narzędzia - piszesz o pełnej wersji Oracla. Jeśli bawimy się na jednym kompie = serwerze nie ma potrzeby konfigurowania tns'a do bazy - po instalacji Oracla on już jest.

@neelix
Ja tam posadziłbym do Oracla 64bit jednak klienta 32bit (czy w ramach darmowej instalacji XE można korzystać z klientów z pełnych wersji?; ostatni klient XE jest do oracla 10) - ktoś tam mi kiedyś z Kamsoftu powiedział, że jak aplikacja 32bit, to musi klient pośredniczyć 32bit. Nie ma to raczej nic wspólnego z BDE - wcześniej Medis czy Farmanet działał bez BDE i tak klient potrzebny był 32bit (Farmanet posadzony na Windows Server 2012, Oraclu 11 64bit pełnym krzaczył dopóki ruch nie poszedł przez klienta 32bit - w ramach jednej maszyny stał i serwer 64bit i klient 32bit).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Online neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Migracja danych z Oracle 10g XE do 11g XE z powodu braku pamięci >4GB
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 25, 2016, 22:52:35 pm »
@09061303 Z tego co pamiętam z informacji z Kamsoftu to właśnie 32-bitowe BDE miało być przeszkodą w użyciu 64b klienta ale szczegółów technicznych nie znam. Przy okazji przetestuję.

@BartOr, mi to wygląda na problem z hasłami w nowej wersji Someda, wszystko było tu: http://forumpps.pl/index.php?topic=9329.0 najbardziej wyjaśnienia MK na drugiej stronie:
Żeby była jasność. Pierwsze okienko służy do weryfikacji. Podajemy tu hasło, aby pozwolić w następnym okienku na zmianę tego hasła. Jest to zabezpieczenie przed przypadkowym uszkodzeniem hasła przez osobę niezorientowaną. Na tym etapie nie testujemy jednak hasła w bazie a sprawdzamy je z zapisanym w pliku ini lub w rejestrach. Jeśli więc mieliśmy zamieszanie z licencją może być tak, że hasło w rejestrach zakodowane było innym kluczem niż też wpisujemy. Stąd np. komunikat o niepoprawnym haśle. Który wcale nie sugeruje, że hasło  bazie jest inne! Jeśli tak mamy, najlepiej usunąć wpis z rejestrów i z pliku ini z użytkownikiem i hasłem i wpisać je od nowa. Wówczas na początek należy wpisać hasło GM, które znów nie musi odpowiadać rzeczywistości, program je po prostu wymaga na starcie.
Później pojawia się drugie okienko i tu już należy wskazać użytkownika i hasło takie, jakie mamy w bazie.
To samo dotyczy hasła systemowego. I znów jeśli są problemy należy hasła wyciąć i wpisać od nowa i z rejestrów i z pliku ini. I wówczas na starcie mamy użytkownika SYSDBA i hasło masterkey, które oczywiście nie musi odpowiadać rzeczywistości. Należy je jednak wpisać i w drugim okienku wpisać właściwego użytkownika i hasło

A jeśli chodzi o wczytywanie pustej bazy i ostrzeżenia to nie miałeś przypadkiem jakiejś starej wersji pusta.ora? Jeśli tak to skrobnij maila do Katowic, niech podeślą nową.

Offline BartOr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 2
Odp: Migracja danych z Oracle 10g XE do 11g XE z powodu braku pamięci >4GB
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 25, 2016, 23:51:23 pm »
@09061303 - Dokładnie tak, jest to serwer i na nim chcę uruchomić someda.

@neelix - Trochę już opadam z sił. Szczerze mówiąc to moja pierwsza instalka someda na oraclu i bardzo bym chciał przez to przebrnąć i wynieść jakąś wiedzę na przyszłość. Mam instrukcję z kamsoftu i jej się trzymam. Zmieniłem tylko XE 10g na 11. Instaluję ORACLE, później wykonuję pierwszy scrypt z instrukcji, później ręcznie wpisuję polecenia na utworzenie tabli. Następnie scrypt na usera gabinet. Później przy wczytaniu pusta.ora idzie dobrze i pod koniec wywala jakieś ostrzeżenia, jutro mogę dać przykład dokładnie jakiej treści.
Po tych czynnościach nadal wszystko działa to znaczy mogę podłączyć się do bazy przez sqlplus jako sysdba i działa. Po zainstalowaniu someda przestaje. To znaczy nie mogę podłączyć się już do bazy, na żadnym użytkowniku. W usługach systemowych wszystkie oraclowe są włączone więc niby wszystko jest ok. BDE ominąłem przy 11 ponieważ nowa wersja someda nie instaluje BDE.

W załączniku log z wczytywania pusta.ora, gdyby ktoś mógł na to zerknąć byłbym wdzięczny, kamsoft milczy od kilku dni w tej sprawie.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2016, 09:00:25 am wysłana przez BartOr »

Offline BartOr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 2
Odp: Migracja danych z Oracle 10g XE do 11g XE z powodu braku pamięci >4GB
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 26, 2016, 10:04:12 am »
Ok, powiedzmy, że uruchomiłem someda, ale ten problem w graniem pusta.ora ciągnie się dalej i nie można zaktualizować bazy z powodu tych problemów.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Migracja danych z Oracle 10g XE do 11g XE z powodu braku pamięci >4GB
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 26, 2016, 11:58:24 am »
Na podstawie loga:
- skrypt tworzenia użytkownika masz albo do bardzo starego Somedu albo wzięty od innego systemu/z neta. Brakuje w nim wszystkich uprawnień dla usera gabinet ( dla obiektu DBMS_ALERT). Jak uprawnienia będą, to większość ostrzeżeń zniknie. Zostać mogą jakieś ostrzeżenia z tworzenia widoków.

Czemu się po puszczeniu Someda nie można połączyć do bazy - ciężko zdalnie powiedzieć.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline BartOr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 2
Odp: Migracja danych z Oracle 10g XE do 11g XE z powodu braku pamięci >4GB
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 26, 2016, 13:28:05 pm »
No to już nie wiem, instrukcję przed kilkoma dniami dostałem z kamsoftu...

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: Migracja danych z Oracle 10g XE do 11g XE z powodu braku pamięci >4GB
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 26, 2016, 14:55:04 pm »
@09061303

Tak jak pisałem takie narzędzie jest w kliencie Oraclowym w przypadku bazy 10 XE wystarczyło postawić serwer i było OK, w przypadku 11 XE 64 bitowej trzeba było instalować klienta żeby programem podłączyć się bazy.
Po pierwsze sprawdź czy poprzez sql plusa łączysz się do bazy.
 Swoją drogą to migrację bazy w Oraclu lepiej zlecić komuś kto robił bo zawsze wychodzą jakieś kwiatki
Jak chcesz to wyślij mi na priv namiary na połączenie poprzez TeamViewer to zobaczę w czym jest problem.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2016, 15:05:54 pm wysłana przez Sławek »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Migracja danych z Oracle 10g XE do 11g XE z powodu braku pamięci >4GB
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 26, 2016, 17:07:58 pm »
@09061303

Tak jak pisałem takie narzędzie jest w kliencie Oraclowym w przypadku bazy 10 XE wystarczyło postawić serwer i było OK, w przypadku 11 XE 64 bitowej trzeba było instalować klienta żeby programem podłączyć się bazy.
Ale klient Oracle XE czy klient Oracle do pełnej bazy - wiem, że jest takie narzędzie w kliencie do pełnej bazy, ale nie wiem czy zgodnie z licencją możesz takowego używać w przypadku XE.

Narzędzie narzędziem - sqlplusem zawsze z serwera się powinniśmy połączyć.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Online neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Migracja danych z Oracle 10g XE do 11g XE z powodu braku pamięci >4GB
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 26, 2016, 18:39:23 pm »
Ok, powiedzmy, że uruchomiłem someda, ale ten problem w graniem pusta.ora ciągnie się dalej i nie można zaktualizować bazy z powodu tych problemów.
Powtórzę się: skąd masz plik pusta.ora? I z kiedy? Ostatnio stawiałem Someda na XE pod koniec 2014 i też miałem podobny problem, pomogło wczytanie nowego pliku, który dostałem mailowo z Kamsoftu ale niestety nie mogę go znaleźć :(

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: Migracja danych z Oracle 10g XE do 11g XE z powodu braku pamięci >4GB
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 26, 2016, 19:58:09 pm »
1. Plik pusta.ora jest zawsze w pełniej instalce programu, wstarczy ściągnąć z ftp-a Kamsoftu, rozpakować i w katalogu ksinst jest spakowany plik pusta.ora
2. Jeżeli chcesz przejść z Oracla 10 xe na 11 Xe to po co importujesz pusta bazę i próbujesz to odpalić. Program z bazą Oraclową stawiasz jak chcesz zrobić migrację z Firebirda.
3. W przypadku przeniesienia bazy z 10 na 11 robisz tak:
- instalujesz Oracla
- łączysz się sql plusem, tworzysz przestrzenie
- dodajesz użytkownika Gabinet
- nadajesz mu uprawnienia ( w jednym z postów podałem skrypt )
- importujesz archiwum bazy z 10
- testujesz ( łączysz się klientem ) i test bazy
koniec.



« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2016, 22:50:23 pm wysłana przez Sławek »

Offline BartOr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 2
Odp: Migracja danych z Oracle 10g XE do 11g XE z powodu braku pamięci >4GB
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 27, 2016, 10:02:30 am »
@neelix Pusta.ora mam z najnowszej dostępnej instalki z FTP kamsoftu.

@sławek Już szukam skryptu twojego na gabinet i będę próbował. Co do tych przestrzeni to tyczy się tego ?:

CREATE TABLE KSLIC
(
LICE VARCHAR2(30),
SYST VARCHAR2(8) NOT NULL,
NROK VARCHAR2(4),
PFSY VARCHAR2(10),
SERNAZW VARCHAR2(25) NOT NULL,
ODDNAZW VARCHAR2(25),
NRKL VARCHAR2(10) NOT NULL,
SKRT VARCHAR2(40) NOT NULL,
NIPV VARCHAR2(15),
KONC VARCHAR2(50),
ILST NUMBER(5),
ILPR NUMBER(5),
IMAG NUMBER(5),
IODD NUMBER(5),
WLBZ NUMBER(5),
MODL VARCHAR2(255),
OPCJ VARCHAR2(255),
DTGN DATE NOT NULL,
DTMD DATE NOT NULL,
DTWG DATE,
DTAS DATE,
DTPL DATE,
DTZP DATE,
CZZP VARCHAR2(1),
NCRC VARCHAR2(25),
PASS VARCHAR2(40)
)/
CREATE UNIQUE INDEX KSLIC_SYROPF_I ON KSLIC(SYST, NROK, PFSY)
/
GRANT ALL ON KSLIC TO PUBLIC
/

Bo tylko to jest w instrukcji z kamsoftu.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]