collapse

Reklama


Autor Wątek: Błąd 80101021 endo, endo dzieci, rehabilitacjia  (Przeczytany 4574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marius987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Pomógł? 0
Błąd 80101021 endo, endo dzieci, rehabilitacjia
« dnia: Sierpnia 05, 2014, 12:10:43 pm »
Witam

Przepraszam jeśli już gdzieś było. Nie mogłem przez suzkaj znaleźć - komunikat bład bazy danych.

Ale do meritum

w Poradniach endokrynologicznej, endokrynologicznej dla dzieci oraz rehabilitacji mam komunikat o błędzie

"DLA PRZYPADKÓW STABILNYCH ŚREDNI CZAS OCZEKIWANIA JEST NIEZGODNY Z PRZEKAZANYMI ZA OSTATNIE 6 OKRESÓW SPRAWOZDAWCZYCH DANYMI O OSOBACH SKREŚLONYCH Z LISTY OCZEKUJĄCYCH Z POWODU WYKONANIA ŚWIADCZENIA"

i nie wiem jak to ugryźć.

Do OW NFZ Mazowsze nie mogę się dodzwonić


06.08.2014
UDało się dodzwonić do kolejek 0 22 279 76 00,01,54

Miły Pan powiedział iż to jest nowy błąd i nie mają instrukcji obsługi do niego jeszcze. Mają ją mieć dopiero w piątek.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2014, 09:14:16 am wysłana przez marius987 »

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Błąd 80101021 endo, endo dzieci, rehabilitacjia
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 07, 2014, 18:39:25 pm »
Mam taki sam błąd w poradniach 
endokrynologiczna
hematologiczna
kardiologiczna
endokrynologiczna dla dzieci

i dla przypadków pilnych:

kardiologiczna dla dzieci
rehabilitacyjna dla dzieci

kolejkę(w poradni endokrynologicznej) za czerwiec która była bez błędu wyeksportowałem do pliku + dodałem skreślenia za lipiec , i wszyło że program liczy dobrze

OW NFZ  Małopolska ( nie dodzwoniłem się jeszcze )
Program KS-SOMED w wersji 2014.02.0.5

Offline Tomek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd 80101021 endo, endo dzieci, rehabilitacjia
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 08, 2014, 11:35:10 am »
Miałem ten sam błąd. Oto odpowiedź z NFZ:

Błąd wystąpi w przypadku przekazania przez świadczeniodawcę wartości atrybutu podzbior-ocz@rzecz-czas-oczek różnej od wartości wyliczonej wg wzoru zgodnego z rozporządzeniem MZ, wówczas kolejka zostanie zakwestionowana.

Dane o kolejce oczekujących zakwestionowanej tym błędem nie będą importowane do systemu (dane całej kolejki, a nie tylko kategorii medycznej, której dotyczy błąd).

Zapisy wzoru na obliczenie średniego czasu oczekiwania podany w Rozporządzeniu MZ ma następującą postać:

T=D/L gdzie znaczenie symboli jest następujące: T-średni czas oczekiwania D-łączna liczba dni oczekiwania, gdzie D=d1+ d2+?.+ dn, gdzie

dn-liczba dni oczekiwania każdej osoby skreślonej w ostatnich 6 miesiącach z listy oczekujących z powodu wykonania świadczenia, na które oczekiwała, liczona od daty wpisania na listę oczekujących do daty rozpoczęcia wykonywania świadczenia L-łączna liczba osób skreślonych w ostatnich 6 miesiącach z listy oczekujących z powodu wykonania świadczenia.

Zapisy te są interpretowane w następujący sposób:

? Jako 6 ostatnich miesięcy traktowany jest miesiąc, którego dotyczy sprawozdawczość i dane z pięciu miesięcy poprzedzających go.

? Jako data wpisania na listę zostanie przyjęta data z atrybutu lista-o//termin@data.

? Jako data rozpoczęcia wykonywania świadczenia zostanie przyjęta data z atrybutu lista-o//skreslenie@data-skresl.

? liczba dni oczekiwania każdej osoby będzie wyliczana jako różnica dat z atrybutów lista-o//skreslenie@data-skresl i lista-o//termin@data. Przykłady obliczeń:

o 2014-01-31 - 2014-01-31 = 0

o 2014-01-31 - 2014-01-30 = 1

o 2014-01-31 - 2014-01-01 = 30

 

Z uwagi na fakt, iż na potrzeby algorytmu wyniki mogą przybrać wartość ułamkową, zostaną one wówczas zaokrąglone do liczb całkowitych <0,5 w dół, >=0,5 w górę = 0,5, np. 3,4 da 3, zaś 3,5 da 4.

U mnie program (KS-PPS) zaokrąglił  w dół a powinien w górę. Po zmianie wartości średni czas oczekiwania o jeden więcej kolejka przeszła.

Offline marius987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd 80101021 endo, endo dzieci, rehabilitacjia
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 12, 2014, 17:06:16 pm »
nie z mazowsza ale wyjaśnienie

"Śląski OW NFZ informuje, że lista warunków weryfikacji komunikatów XML dotyczących list oczekujących w wersji 5/1.6 została
rozszerzona o dwie walidacje dotyczące list oczekujących przekazywanych z dokładnością do numeru PESEL, o następujących
kodach:
? 80101021 - Dla przypadków stabilnych średni czas oczekiwania jest niezgodny z przekazanymi za ostatnie 6 okresów
sprawozdawczych danymi o osobach skreślonych z listy oczekujących z powodu wykonania świadczenia;
? 80101022 - Dla przypadków pilnych średni czas oczekiwania jest niezgodny z przekazanymi za ostatnie 6 okresów
sprawozdawczych danymi o osobach skreślonych z listy oczekujących z powodu wykonania świadczenia.
W związku z faktem, iż wskazane walidacje nie działały poprawnie od 4 od 7 sierpnia br. bardzo prosimy wszystkich
świadczeniodawców, u których wystąpiły wskazane błędy o ponowne przesłanie danych o listach oczekujących"


 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 75
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]