collapse

Reklama


Autor Wątek: Osobodni - reh-ośrodek dzienny  (Przeczytany 4126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Osobodni - reh-ośrodek dzienny
« dnia: Lipca 28, 2014, 12:43:27 pm »
Cześć,
wiem że podobne tematy były ale nie pomogły mi one w rozwiązaniu tematu w KS-SOMED.

W rehabilitacji  na oddziale dziennym sprawozdajemy osobodni. Z tego co rozumiem takie osobodni powinny widnieć w rejestrze świadczeń jako jeden zestaw świadczeń. Pytanie :
1. jak w somedzie wpisywać osobodni żeby były ze sobą połączone? (np. moduł zlecenia, wybieram usługę, data początkowa, końcowa, powiel i świadczenia są widoczne jako osobne zestawy świadczeń.)

2. Drugie pytanie - były na forum dyskusje ale jednoznacznie nie odpowiadały na pytanie: sprawozdając osobodzień (np 20 dni) wykazujemy go codziennie z krotnością 1 czy wykazujemy jedną usługę na cały miesiąc właśnie z datami od do??

jednocześnie zapoznałem się z Informacja dotycząca zasad sprawozdawania świadczeń  na rok 2011 i rozumiem że usługa od do ale nie wiem jak to przenieść do someda

Dzięki za pomoc

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Osobodni - reh-ośrodek dzienny
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 28, 2014, 13:54:45 pm »
Odnośnie Someda nie pomogę niestety.
Ośrodek Rehabilitacji Dziennej (2300) rozliczamy w PPSie wpisując jeden zestaw świadczeń, jedno świadczenie (element na którym jest wybrana komórka, osoba personelu, wpis z kolejki i kod ministerialny) i na nim produkty podzielone na tygodnie i miesiące z datami od-do i odpowiednimi krotnościami natomiast procedury niestety na każdy dzień osobno.
Dla przykładu - gdybym miał pacjenta na poprzedni i obecny tydzień (21.07-1.08) to wykazałbym go jak poniżej:
Zestaw świadczeń 21.07 do 1.08, świadczenie 21.07 do 1.08 (liczba dni leczenie 10), 3 produkty - 21.07 do 25.07 krotność 5; 28.07-31.07 krotność 4; 1.08-1.08 krotność 1, procedury na każdy z tych 10 dni. Gdyby pacjent w któryś z dni w środku tygodnia się nie zgłosił to dodatkowo dzielę produkty "wycinając" ten/te dni.

Rozliczam tak Ośrodek Dzienny od lat i Małopolski NFZ nie ma zastrzeżeń. Prawdopodobnie można też rozdzielać na kilka świadczeń w ramach jednego zestawu ale u mnie to nie ma sensu (Moduł Rehabilitacja chyba tak robi - ja wpisuję bez niego i robię jak powyżej).

pozdrawiam

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: Osobodni - reh-ośrodek dzienny
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 28, 2014, 15:25:32 pm »
Po pierwsze dzięki za odpowiedź,
w KS-Somed nie mam możliwości aż tak hierarchicznie wpisywać zleceń, teoretycznie ma to robić komputer za nas. Wpisuje zlecenia (usługi) i mam możliwość wpisania procedur. .

Czyli ma być jeden zestaw świadczeń, później świadczenie czyli osobodzień i pod tym świadczeniem procedury.

Tego nie wiedziałem - mają być do nfz wysyłane konkretne procedury (jonoforeza, tens itp) jako icd 9????
Czy sprawozdawane są też porady lekarskie? (terapeuta zajęciowy i psycholog też?)
Myślałem że sprawozdajemy tylko osobodni i nfz nie ma żadnych szczegółowszych informacji?

Co do przykładu - nie możesz wykazać 21.07 do 1.08 za jednym razem o krotności 10? (przy założeniu że pacjent był we wszystkie dni i miał to samo robione)



Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: Osobodni - reh-ośrodek dzienny
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 04, 2014, 19:08:03 pm »
Trochę porozpytywałem i już teoretycznie wiem jak wpisać osobodzień do systemu ks somed. Ale jeszcze mam dodatkowe pytania:

1. jako wykonawcę wykazuję lekarza czy fizjoterapeutę ?
2.jako icd9 wpisujemy procedury takie jak ultradźwięki, galwanizacja itp??
3. czy można rozliczać osobodni wcześniej niż skończony cykl czyli jesli pacjent przebywa u nas 20 dni to czy mogę na przełomie miesiąca rozliczyć część w jednym i część w drugim?

Offline wk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Pomógł? 0
Odp: Osobodni - reh-ośrodek dzienny
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 05, 2014, 08:26:00 am »
1. lekarza
2. nie wpisujemy icd9
3. tu nie jestem pewny, ale wg mnie osobodni rozliczasz tylko po zakończonym cyklu

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Osobodni - reh-ośrodek dzienny
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 05, 2014, 08:50:40 am »
1. A dlaczego lekarza?
2. Żadnego icd9 nie wpisujemy?

Offline mandzia

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: Osobodni - reh-ośrodek dzienny
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 21, 2014, 21:19:51 pm »
U mnie lekarz nie jest codziennie, dlatego wpisuję fizjoterapeutę. I wpisuję wszystkie ICD9

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 123
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]