collapse

Reklama


Autor Wątek: skąd wziąć kody autoryzacji z eWUŚ?  (Przeczytany 3359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CLEVE

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
skąd wziąć kody autoryzacji z eWUŚ?
« dnia: Lipca 26, 2014, 00:44:16 am »
Witam,

od razu zaznaczam, że już bolą mnie oczy od przeglądania forum i znalazłam kilka topików które trochę naświetliły mi sprawę ale nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na mój problem. W razie zdublowania wątku proszę o usunięcie.

Do tej pory pracowałam na KS PPS, a teraz zostałam poproszona o pomoc przy rozliczeniu świadczeń w SOMEDZIE. Wydawało mi się, że ja jestem początkująca ale trafiły się dziewczyny bardziej zielone ode mnie, które trochę późno się odezwały...

Problem jest taki: dopiero od kilku dni pacjenci są sprawdzani w eWUSiu przez KS SOMED, co okazało się dopiero kiedy chciałam zroić raport cząstkowy. Połowa świadczeń została oznaczona błędem "Brak dokumentu uprawniającego...". Po małym dochodzeniu okazało się, że pacjenci byli jednak sprawdzani ale bezpośrednio w eWUŚ. O zapisaniu kodów autoryzacji nikt oczywiście nie pomyślał...

I teraz moje pytanie: jak mogę uzyskać te kody, bo ani na szoi ani w eWUSiu nie widzę żadnej możliwości wyeksportowania ich a potem importu do somedu. Chyba że można je jakoś ręcznie wpisać w karte pacjenta (tylko gdzie?).
Pomóżcie, proszę!

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: skąd wziąć kody autoryzacji z eWUŚ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 26, 2014, 01:33:59 am »
Jeśli pracowałaś na PPS-ie to przecież tam jest taka funkcja która pozwala wysłać świadczenia sprawdzane bezpośrednio w Ewuś, więc mniemam że w "boskim" Somedzie też musi być.
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: skąd wziąć kody autoryzacji z eWUŚ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 28, 2014, 00:04:58 am »
Jest przy dodawaniu typu dokumentu, można wybrać "eWUŚ - dokument elektroniczny itd."

Pozdrawiam
Sławek

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: skąd wziąć kody autoryzacji z eWUŚ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 28, 2014, 14:59:13 pm »
Bez kodów ewuś nic nie zdziałasz.
Możesz co najwyżej wysłać pracowników do pacjentów z prośbą o podpisanie oświadczenia.
Jeżeli pacjent podpisze oświadczenie to możesz je później dodać do kartoteki pacjenta.

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: skąd wziąć kody autoryzacji z eWUŚ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 28, 2014, 15:29:06 pm »
Dokładnie -ewusiów  nie dodasz. Można dodać dokumenty na karcie zlecenia (zakładka informacje o pacjencie) lub na karcie pacjenta (w bazie pacjentów f4 popraw, zakładka nfz/ubezpieczenia).

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: skąd wziąć kody autoryzacji z eWUŚ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 28, 2014, 17:55:31 pm »
ale przecież w PPS jest opcja pozwalająca wysłać świadczenia, które nie były sprawdzane, ale nie w PPS, z którego wysyłamy raport (tak jak pisze maciek777), więc w somed też musi być taka możliwość i wtedy o ile dany pacjent był sprawdzany tego dnia w ewuś to świadczenie nie zostanie odrzucone przez NFZ z tego powodu.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: skąd wziąć kody autoryzacji z eWUŚ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 29, 2014, 07:37:43 am »
W ostateczności można "ręcznie"/regexpem przerobić xmla, wywalając pole id="..." z elementu of-dokument-el.

Offline CLEVE

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
Odp: skąd wziąć kody autoryzacji z eWUŚ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 29, 2014, 08:24:48 am »
Dobra, u tych pacjentów w informacjach o pacjentach ustawiłam, że zostali oni sprawdzeni przez eWUŚ. Dziewczyny twierdziły, że wszyscy pacjenci zostali sprawdzeni tego dnia na bank. Okazało się jednak, że nie wszyscy. Wyskoczyło mi kilka błędów w raporcie zwrotnym. I teraz mam kolejny problem:

1) Co zrobić z tymi pacjentami, którzy jednak nie byli sprawdzeni? Czy na ten dzień w info o pacjencie mogę zmienić uprawnienie do świadczeń na oświadczenie pacjenta? da się tak wstecznie to zmienić?
"Dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienia, wystawiony przez NFZ o przekazanym id nie został wygenerowany przez NFZ"

2) U 2 pacjentów pojawia mi się komunikat "Przekazano pokrywające się w czasie informacje o okresach finansowania zestawu świadczeń z danego pacjenta" W zakładce z raportu pojawiają się faktycznie 2 daty (mój błąd faktycznie - przy dopisywaniu uprawnień z eWUŚ mam np. deklarację , że pacjent został sprawdzony z inną datą). Tylko, że nawet jak w zleceniu z zakładki usunę tą pozycję, synchronizacji świadczeń, w świadczeniach przygotowanych do raportu dalej widnieją 2 daty. Jak się tego pozbyć?

Z góry dzięki:)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 94
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]