collapse

Reklama


Autor Wątek: Fizjoterapia ambulatoryja a ...prysznic ?  (Przeczytany 9223 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline RENATA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Pomógł? 0
Fizjoterapia ambulatoryja a ...prysznic ?
« dnia: Maja 09, 2014, 15:23:28 pm »
W moim NZOZ mam zakontraktowaną fizjoterapię ambulatoryjną. Jestem w trakcie kontroli Centrum Zdrowia Publicznego. która zarzuca mi że mam rehabilitację a nie mam natrysku w przychodni. Doczytałam,że natrysk jest wymagany w zakładzie rehabilitacji,  która świadczy usługi w trybie stacjonarnym i w ośrodkach dziennego pobytu, a nie w trybie ambulatoryjnym, tu pacjent wchodzi i po godzinie wychodzi. Jednak dla nich to jest też zakład rehabilitacji ! i nie ma tłumaczenia.No to ma być ten natrysk czy nie - jak uważacie ? Wiąże się to jednak z wygospodarowaniem dodatkowego miejsca no i z kosztem.
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2014, 22:01:59 pm wysłana przez RENATA »

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Fizjoterapia ambulatoryja a ...prysznic ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 09, 2014, 21:48:26 pm »
Ja tam mam nawet 2 w ambu, ale tak już było od początku wymagane jest wc dla niepełnosprawnych a nie natrysk, ale wiadomo  z  MCZP dyskusji nie ma  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline RENATA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Pomógł? 0
Odp: Fizjoterapia ambulatoryja a ...prysznic ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 11, 2014, 10:38:33 am »
No tak, jedni mają, drudzy nie, ale czy ktoś z was wie jak to jest zgodnie z przepisami, czy musi być natrysk czy nie. Sanepid nie wymaga, "kontrakt na fizioterapię" nie wymaga, a Centrum  - wymaga...i nie ma gadania ???

Offline gosiaczek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Pomógł? 2
Odp: Fizjoterapia ambulatoryja a ...prysznic ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 11, 2014, 12:24:23 pm »
raczej powinien być, logicznego wytłumaczenia nie widzę, ale mamy reh. ambu. i natrysk jest chociaż nie używany.

Offline mall

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 110
  • Pomógł? 2
Odp: Fizjoterapia ambulatoryja a ...prysznic ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 12, 2014, 12:26:57 pm »
Wymagane prysznice w rehabilitacji amb. były kilkanaście lat temu, w sytuacji gdy placówka miała na wyposażeniu wanny do masażu podwodnego- pacjent powinien przed zanurzeniem się w wannie wziąć prysznic. Jeżeli masz hydroterapię a w niej takowe wanny, może stąd wymóg?

Offline lunia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 0
Odp: Fizjoterapia ambulatoryja a ...prysznic ?
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 13, 2014, 23:10:34 pm »
Ja dostałam kiedyś takie pismo:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, że podmioty lecznicze (w tym przychodnia oraz zakład rehabilitacji leczniczej) powinny spełniać: warunki określone w Ustawie z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. Nr 112, poz. 654 z późn. zmianami) oraz wymagania zawarte są w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2011 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej (Dz. U. Nr 31, poz. 158 z późn. zmianami). Ponadto budynek przeznaczony pod w/w działalność powinien spełniać wymogi zawarte w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zmianami)

Offline Jarekk

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Pomógł? 1
Odp: Fizjoterapia ambulatoryja a ...prysznic ?
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 31, 2014, 16:31:13 pm »
Drążyłem temat, gdyż idiotyzmem wydawało mi się instalowanie prysznica dla pacjentów ambulatoryjnych. Domagał sie tego prysznica Sanepid zgodnie z rozporządzeniem w którym mówi sie o "zakładzie rehabilitacji leczniczej". Ambu to ambu a nie ZRL. Wykonałem w tym celu piękne pismo do Pana Ministra, który to z siebie wydał owo kretyńskie rozporządzenie. Dumny z tego i pewien racji doczekałem sie po dwóch tygodniach odpowiedzi, a jakże. Poraziło mnie juz po drugim akapicie. W skrócie - Sanepid ma rację, itd. itp. wyrazy szacunku i tu następuje podpis. Lekko zdenerwowany zaatakowałem ów podpis za pomocą telefonu. I pocelowałem nieźle, gdyż podpis okazał się honorowym współtwórcą rzeczonego rozporządzenia. Między innymi. Na moje pytanie czy widzi różnicę pomiędzy ambulatorium a zrl odpowiedział, że nie widzi, bo wedle ministrów to jedno i to samo. Ręce mi opadły ale cóż walczę dalej. Zadałem druzgoczące przeciwnika pytanie czy widział kiedykolwiek pacjenta ambulatoryjnego biorącego prysznic po wizycie w ambulatorium odpowiedział rozbrajająco szczerze, że nie widział i  pewnie nie zobaczy ale takie warunki stawia UE i pacjent ma mieć zapewniony dostęp do prysznica i koniec dyskusji. Zrobiłem u siebie prysznic i czekam na kolejne rozporządzenie, w którym zobowiążą nas do zrobienia wypoczywalni z barem kawowym dla pacjentów. A co. Niech mają. Przecież to nie za ministra pieniądze.

Offline Antidotum

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 1
Odp: Fizjoterapia ambulatoryja a ...prysznic ?
« Odpowiedź #7 dnia: Września 15, 2014, 15:33:26 pm »
Chciałabym się dowiedzieć jak skończyła się sprawa z Sanepidem? Właśnie dostałam zawiadomienie o wszczęciu kontroli przez Sanepid i nie wiem jak się ustosunkować. Co mi grozi za brak owego natrysku. Po przeczytaniu wszelkich aktów prawnych dot. rehabilitacji ambulatoryjnej stwierdzam, że jest to jedyna rzecz o którą mogą się przyczepić.

Offline Antidotum

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 1
Odp: Fizjoterapia ambulatoryja a ...prysznic ?
« Odpowiedź #8 dnia: Października 08, 2014, 11:26:40 am »
Z sanepidu uzyskałam informację, że jeśli świadczeniodawca nie ma w księdze rejestrowej wpisanego kodu odpowiadającego ZAKŁADOWI REHABILITACJI to prysznica nie musi posiadać. Pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Fizjoterapia ambulatoryja a ...prysznic ?
« Odpowiedź #9 dnia: Października 08, 2014, 11:46:47 am »
Z sanepidu uzyskałam informację, że jeśli świadczeniodawca nie ma w księdze rejestrowej wpisanego kodu odpowiadającego ZAKŁADOWI REHABILITACJI to prysznica nie musi posiadać. Pozdrawiam

Czyli przy komórce 1310 (Fizjoterapia ambulatoryjna) - prysznica nie trzeba ?

pozdrawiam

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Fizjoterapia ambulatoryja a ...prysznic ?
« Odpowiedź #10 dnia: Października 08, 2014, 18:28:04 pm »
Sanepid/MCZP/NFZ każdy inaczej interpretuje przepisy masakra jakaś  ::)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Antidotum

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 1
Odp: Fizjoterapia ambulatoryja a ...prysznic ?
« Odpowiedź #11 dnia: Października 15, 2014, 13:50:46 pm »
Ja jestem z OW WLKP. i jestem dopiero co po kontroli sanepidu -  prysznica nie mam, sanepid problemów nie robił i Pani stwierdziła, że nie mam kodu w księdze rejetrowej odpowiadającemu zakładowi rehabilitacji więc nie muszę go mieć. Ale jak do tego podejdzie NFZ to nie wiem jeszcze.

Offline ascona

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Pomógł? 3
Odp: Fizjoterapia ambulatoryja a ...prysznic ?
« Odpowiedź #12 dnia: Października 16, 2014, 18:58:15 pm »
Witam
Ja miałem kontrole LOW NFZ przy nowym kontraktowaniu (w kwietniu br.) i nie było problemu z brakiem prysznica. Mam komórkę zarejestrowana jako 1310.

Pozdr.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 131
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 11
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9313 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]