Komunikaty i informacje > Narodowy Fundusz Zdrowia

Umiejscowienia wykonania świadczeń stomatologicznych

(1/5) > >>

Paweł:
Komunikat w sprawie sprawozdawania w raportach statystycznych umiejscowienia wykonania świadczeń stomatologicznych

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 103/2012/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 24 grudnia 2012 r. w sprawie określenia szczegółowych komunikatów sprawozdawczych XML dotyczących świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych (I fazy) Świadczeniodawcy są zobowiązani, w sytuacjach określonych przez płatnika, do przekazywania w raportach statystycznych informacji dot. umiejscowienia wykonania świadczenia. Dla świadczeń realizowanych w ramach umowy w rodzaju Leczenie Stomatologiczne są to kody uzębienia zgodne z normą: PrPN-EN ISO 3950 lub kod "ZD" w przypadku zęba dodatkowego. NFZ w ramach centralnej kontroli sprawozdawanych świadczeń przyjmuje następujące zasady weryfikacji umiejscowień (plik w załączeniu).

http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=0&dzialnr=2&artnr=6113

slawbor:
Właśnie wysłałem pierwszy raport statystyczny za maj i jakież było moje zdziwienie, kiedy badana lekarskie stomatologiczne... (230101) i badania lekarskie kontrolne (230102) zostały odrzucone z powodu błędu 51690007.

Czy teraz trzeba sprawozdawać umiejscowienie "00" mimo, że zgodnie Zarządzeniem Nr 103/2012/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 24 grudnia 2012r. świadczenia te dotyczą całej jamy ustnej ??? 

wojciech.re:
trzeba

slawbor:
Dziękuję za informację.
W takim razie czeka mnie sporo poprawek :-(

Paweł:
Ja nie wysyłam niczego bez umiejscowienia. Jest wymagane czy nie. Nie ma co kusić losu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej