collapse

Reklama


Autor Wątek: UBEZPIECZENIE  (Przeczytany 4989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline UCKania

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
UBEZPIECZENIE
« dnia: Marca 13, 2014, 14:25:36 pm »
Witam!
 Pracuję na programie Clininet, ale chciałabym się dowiedzieć jak Państwo radzą sobie z kodowaniem zabiegów fizjoterapeutycznych a konkretnie z ubezpieczeniami w dni kiedy pacjenta nie ma! U mnie te dni wyskakują jako przerwa w ubezpieczeniu i nie są rozliczane! Do  tej pory korzystaliśmy z oświadczeń na weekendy lub pojedyncze dni kiedy pacjent nie przyszedł i nie był zweryfikowany przez EWUŚ.
Proszę o podpowiedź jak można to ominąć lub jak to jest rozwiązane u Państwa!!
Z góry serdecznie dziekuję!!!!
Ania

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: UBEZPIECZENIE
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 13, 2014, 16:53:45 pm »
EEE.... a dlaczego chce Pani rozliczać dni w których pacjenta nie było = nie były wykonywane żadne świadczenia ?

Jaki to w ogóle zakres REH ? Fizjoterapia ambulatoryjna (1310), ośrodek dzienny (2300), oddział stacjonarny (43xx) ?
Zależnie jaki to z powyższych zakresów to inaczej się rozpisuje zakresy świadczeń, świadczenia i produkty.
Na stronie Centrali NFZ na początku roku przypominali dokument bodajże z 2011 roku gdzie było to ładnie rozpisane.

pozdrawiam

Offline UCKania

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: UBEZPIECZENIE
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 14, 2014, 07:28:43 am »
Jest to fizjoterapia ambulatoryjna. Przykładowo cykl 10dniowy  zaczyna się w poniedziałek i kończy w piątek. Weekend pomiędzy, gdy pacjent nie jest zweryfikowany w systemie Ewuś, system wypluwa mi jako błąd ,, przerwa w okresach ubezpieczenia"  Chciałabym się dowiedzieć jak Państwo sobie z tym radzą?
Dziękuję!

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: UBEZPIECZENIE
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 14, 2014, 11:45:53 am »
Nie mam pojęcia jak to działa w przypadku Clininet czy innych programów niż PPS.
W PPSie da się to w miarę łatwo ogarnąć stosując się do wytycznych z Centrali NFZ.
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=0&dzialnr=2&artnr=5910

U nas w PPSie wygląda to w przypadku fizjo ambu tak, że Zestaw świadczeń (kontakt - w nawiasach nazwy z pdfa NFZ przed nawiasem z PPSa) rozpisujemy na cały zakres dni kiedy pacjent miał zabiegi. Świadczenie jednostkowe (produkt) robimy jedno i również rozpisujemy na cały zakres dni z tym, że ilość dni zabiegowych wpisujemy rzeczywistą czyli sumujemy tylko te w których pacjent naprawdę miał zabiegi. Natomiast produkty (produkty jednostkowe) wpisujemy na pojedyncze dni z krotnością zawsze 1. W danym dniu może być po kilka produktów jednostkowych (ilości zgodnie z przepisami) dla różnych zabiegów lub tych samych zabiegów ale wykonywanych na inną okolice (np 1x laser na lewe kolano, 1x laser na prawe kolano). Procedury medyczne analogicznie jak produkty jednostkowe (z tym, że w PPSie mamy możliwość przypisania procedur do produktów i się same dopisują). Potwierdzenia uprawnień do świadczeń (ewuś, oświadczenie, dokument itd) wymagane są tylko dla dni w które były wykonywane zabiegi czyli wykazane produkty jednostkowe.
Przy wysyłce komunikatu SWIAD do NFZ program KS-PPS sprawdza czy wszystkie produkty mają pokrycie w potwierdzeniach i jeżeli czegoś brakuje to to zgłasza przed wysyłką i albo uzupełniamy od razu albo usuwamy ten zestaw świadczeń z raportu do uzupełnienia później a raport wysyła się tylko z tymi potwierdzonymi w pełni.
Na początku 2013 roku mieliśmy małą wojenkę z Kamsoftem bo PPS nie był przystosowany poprawnie do wysyłania SWIAD między innymi właśnie dla fizjoterapii ambulatoryjnej i upierał się, że musi być pokrycie potwierdzeniami uprawnienia dla wszystkich dni w zakresie świadczenia (a nie tylko w dniach produktów).
Na szczęście po kilku tygodniach walki Kamsoft się poddał i dostosowali to do wymagań NFZ ;-) Od tej pory nie ma problemu z potwierdzaniem i rozliczaniem fizjo ambu, no chyba, że ktoś zrobi braki na potwierdzeniach albo błędni wpisze daty. Np przy błędnym wpisaniu dat produktu jednostkowego gdzie w zakresie pojawi się dzień dla którego nie było potwierdzenia, taki zestaw zostanie wstrzymany na wysyłce SWIAD (prawidłowo!) ale samemu już trzeba "wyczaić" w czym jest problem.

Mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo a chociaż trochę wyjaśniłem ;-)

Aha w przypadku Ośrodka rehabilitacji dziennej (2300) również potrzebujemy potwierdzenia uprawnień jedynie na dni kiedy były zabiegi (osobodni) natomiast dla Oddziału Rehabilitacji Stacjonarnej (43xx) potrzebujemy potwierdzenia dla wszystkich dni hospitalizacji!!!

Pozdrawiam

Offline UCKania

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: UBEZPIECZENIE
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 17, 2014, 08:08:55 am »
Bardzo, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź!!!!
Tak myślałam, ze problem tkwi w naszym programie i muszę walczyć z informatykami.
Jeszcze raz bardzo dziękuję !!!
Pozdrawiam serdecznie :) :) 

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: UBEZPIECZENIE
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 17, 2014, 08:19:18 am »
Tak myślałam, ze problem tkwi w naszym programie i muszę walczyć z informatykami.

Ja nie mówię na 100%, że problem jest w Waszym programie. Nie znam go i nie wiem jak działa. Możliwe, że przy inny sposobie wpisania świadczeń program je przepuści.
Podsumowując - przy prawidłowym (wg NFZ) wpisaniu świadczeń, program powinien przepuścić do komunikatu SWIAD wszystkie które mają pokrycie potwierdzeniami dla produktów jednostkowych.
http://www.nfz.gov.pl/new/art/4374/2011_02_07_sprawozdawanie_informacja.pdf
Strona 5 pkt 2.2

pozdrawiam

Offline UCKania

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: UBEZPIECZENIE
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 17, 2014, 11:00:30 am »
Tak wiem :) Dziękuję bardzo! 
Pozdrawiam!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 104
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]