collapse

Reklama


Autor Wątek: Komunikat na SZOI - listy oczekujących - pilne  (Przeczytany 13647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: Komunikat na SZOI - listy oczekujących - pilne
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 19, 2014, 13:44:45 pm »
Dany dzień z przeszłości? Komunikat z dnia 2014-03-14 [...] stan na 15-03-2014 r. zgodnie z załączonym kwestionariuszem.

U mnie było wg stanu na 14.03, a komunikat pojawił się tego dnia (piątek) po południu. Ale to teraz, bo np. 13 lutego chcieli dane na 20 grudnia i 15 stycznia.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Komunikat na SZOI - listy oczekujących - pilne
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 19, 2014, 13:52:00 pm »
Oczywiście mpi - teraz tak mówisz.
A jak przyjdzie co do czego to pierwszy wysyłasz ;D

czytać nauczyli, ale z rozumieniem czytanego tekstu już gorzej   ;)
Wyraźnie napisałem: gdyby to była moja przychodnia/gabinet. A że nie jest moja to wysyłam. Czy pierwszy? Biorąc pod uwagę, że Ty zanim się do czegoś zbierzesz to mija termin można więc uznać że pierwszy  :P

Ciekawe kiedy dasz mi bana? ;D

kopa Ci dam a nie bana  ;D

Offline J.S.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
Odp: Komunikat na SZOI - listy oczekujących - pilne
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 19, 2014, 14:45:52 pm »
masz marzenia nie powiem... ;D
A z tym pierwszym - zanim pomyślisz - ja już zrobię ;D

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Komunikat na SZOI - listy oczekujących - pilne
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 19, 2014, 19:16:32 pm »
Dobra dobra... wracając do tematu to fajnie że nie tylko mnie to wnerwia.
Orientuje się ktoś czy tak będzie co miesiąc? Będziemy teraz dwa sprawozdania z kolejek wysyłać co miesiąc?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat na SZOI - listy oczekujących - pilne
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 19, 2014, 19:47:30 pm »
Ja bym się przygotował na to, że tak będzie co miesiąc. Przynajmniej do czasu aż ogłoszą w prasie i tiwi, że wojna ze zbyt długimi kolejkami została wygrana.
btw w funduszu już mają rozwiązanie na skrócenie kolejek: pacjenci w kolejce muszą stać bliżej siebie.

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Komunikat na SZOI - listy oczekujących - pilne
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 20, 2014, 15:34:16 pm »
Informacje o kolejkach oczekujących trzeba przekazywać do 10 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni:)

Tak mocno się przejmujecie tymi komunikatami i rzeczywiście wysyłacie osobne potwierdzenie?

Rozumiem, że kolega ma w poważaniu te komunikaty i jak dzwonią w tej sprawie to uprzejmie przekazuje, że mogą go w pompkę pocałować?

Mam zawsze w wielkim poważaniu wszelkie komunikaty wystawiane na SZOI i na stronie OW NFZ ;). Delikatnie mówię, że wymagana, przez zarządzenia Prezesa NFZ, sprawozdawczość jest dokonana prawidłowo i w terminie.

BTW
Kolejny raz podkreślę (choć to nie ma większego znaczenia dla naszych rozważań), że wykazywanie informacji w kolejkach oczekujących w obecnym kształcie jest nikomu po nic, gdyż nie niesie praktycznie żadnej o czasie oczekiwania.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Komunikat na SZOI - listy oczekujących - pilne
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 21, 2014, 22:28:54 pm »
marudzicie, marudzicie i wykrakaliście.. teraz to dopiero będzie zabawnie :/

"..Ma powstać także inny system raportowania o kolejkach do NFZ, tak aby świadczeniodawcy co tydzień podawali pierwszy wolny termin i ilość osób oczekujących.."

więcej poniżej
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-arlukowicz-przedstawil-tzw-pakiet-kolejkowy,nId,1362310

pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Komunikat na SZOI - listy oczekujących - pilne
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 21, 2014, 23:17:32 pm »
Co w tym zabawnego? Skrócenie kolejek? Ja bym poszedł jeszcze dalej - kazałbym codziennie wysyłać informacje. To jedyny skuteczny sposób. Im częściej wysyłane są dane tym kolejki mniejsze!

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Komunikat na SZOI - listy oczekujących - pilne
« Odpowiedź #23 dnia: Września 01, 2014, 20:43:52 pm »
Kolejki oczekujących robię tylko w stomatologii (reszta to POZ) I w WOW NFZ na SZOI ostatnio notorycznie umieszczają komunikat (Umieszczę cały, ale mam pytanie dotyczące tego fragmentu, który pogrubiłem):

"Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, że dane dotyczące list oczekujących muszą być skutecznie przekazane do 10 dnia każdego miesiąca za poprzedni okres sprawozdawczy*. Termin na przekazanie danych za okres 8 (sierpień) 2014 r. upływa z końcem 10 września 2014 roku. Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż zgodnie z ogólnymi warunkami umów stanowiącymi załącznik do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 maja 2008 roku w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, w przypadku nieprzekazania danych, o których mowa wyżej Oddział Funduszu skorzysta z uprawnień wynikających z § 30 pkt  1 ust. 3 lit. g ** Ogólnych Warunków Umów.

                Egzekwowanie od świadczeniodawców realizacji obowiązku terminowego i skutecznego sprawozdania informacji o listach oczekujących (żadna pozycja raportu nie może zostać odrzucona), jest obecnie jednym z priorytetów ustalonych przez Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. W związku z powyższym WOW NFZ zaleca Państwu podjęcie prac nad sporządzaniem i wysyłaniem raportów sprawozdawczych począwszy od dnia dzisiejszego tak, aby uniknąć nieprzewidzianych problemów z ich generowaniem ostatniego dnia przewidzianego na realizację zadania.

                Jednocześnie tutejszy oddział Funduszu przypomina, że zgodnie z art. 21 ust. 1. ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. 2008 r. Nr 164, poz. 1027, ze zm.) świadczeniodawca ma obowiązek dokonywania co najmniej raz w miesiącu oceny listy oczekujących. W praktyce sprawozdawczej (pomijając w tym miejscu pozostałe aspekty realizacji obowiązków prawnych związanych z oceną listy) sprowadza się to do ujęcia w raporcie daty oceny listy odpowiadającej bieżącemu okresowi sprawozdawczemu (nie mylić z miesiącem przekazywania danych), jednocześnie nie późniejszej niż 30 dni od daty oceny wykazanej raporcie za okres poprzedni."

Moje pytanie do pogrubionej części brzmi: oceniacie kolejki najpóźniej co 30 dni? Wg mojej wiedzy skoro jest mowa o przynajmniej raz w m-cu to może to oznaczać również tylko raz w miesiącu. Z tego co widzę to wszyscy oceniają w ostatni dzień miesiąca sprawozdawczego. Z tego powyższego komunikatu wynika, że jeśli poprzednio np. oceniłem 31 lipca to teraz mogę najpóźniej 30 sierpnia. I co w końcu za kilka lat dojdziemy do 1 danego m-ca i trzeba będzie zrobić drugą kolejkę oczekujących w danym miesiącu sprawozdawczym? Nie daje mi spokoju ta informacja... Może wypowiecie się na ten temat?
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2014, 20:48:16 pm wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: Komunikat na SZOI - listy oczekujących - pilne
« Odpowiedź #24 dnia: Września 02, 2014, 19:25:08 pm »
komunikat powołuję się na art 21 ust. 1
Cytuj
Art. 21. 1. Listy oczekujących na udzielenie świadczenia podlegają okresowej, co najmniej raz w miesiącu, ocenie:
1)   zespołu oceny przyjęć powołanego przez świadczeniodawcę, który zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej - w przypadku szpitali;
2)   kierownika świadczeniodawcy, który zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej - w przypadku świadczeń specjalistycznych w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej;
3)   świadczeniodawcy - w przypadku innym niż określone w pkt 1 i 2.

ale bardziej adekwatny wydaje się art. 23
Cytuj
Świadczeniodawca, o którym mowa w art. 20 ust. 1, przekazuje co miesiąc oddziałowi wojewódzkiemu Funduszu właściwemu ze względu na miejsce udzielania świadczenia informację o prowadzonych listach oczekujących na udzielanie świadczeń, obejmującą:
1)   liczbę oczekujących i średni czas oczekiwania obliczony w sposób określony w przepisach wydanych na podstawie art. 190 ust. 1;
2)   dane określone w przepisach wydanych na podstawie art. 190 ust. 1.

"co miesiąc" to na pewno nie jest co 30-dni, można to rozumieć jako "w terminie miesiąca od poprzedniego zgłoszenia" termin miesięczny upływa z upływem dnia o takiej samej "nazwie" w następnym miesiącu. jeśli takiego dnia nie ma to liczymy ostatni dzień.
lub jako "raz w miesiącu"
wersja druga jest bardziej logiczna, ale pierwsza bezpieczniejsza. w sumie zawsze robiłem to raz w miesiącu na pocżatku miesiąca ale wiadać czas to zmienić.

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Komunikat na SZOI - listy oczekujących - pilne
« Odpowiedź #25 dnia: Września 08, 2014, 10:04:13 am »
jakby nie patrzeć mamy dzis 8 dzień września a szoi wita takim komunikatem:

Komunikat operatora systemu SZOI
Numer komunikatu:    xxxxxxxx
Data publikacji:    2014-09-05 17:20
Temat:    Raport z list oczekujących za sierpień 2014
Załączniki:    brak

W związku z analizą sprawozdawczości z kolejek oczekujących, Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, iż 10 września br. upływa termin przesyłania raportów z list oczekujących za miesiąc sierpień 2014 roku.
Sprawozdania powinny być przekazywane, wg zasad określonych w Zarządzeniu
nr 54/2012/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 12 września 2012 r.
w sprawie określenia szczegółowych komunikatów sprawozdawczych XML dotyczących list oczekujących.

Przypominamy, iż nienależyte wykonywanie umowy, tj. niegromadzenie
i nieprzekazywanie oddziałowi NFZ danych dotyczących liczby osób oczekujących
i średniego czasu oczekiwania na udzielenie świadczenia, skutkować może nałożeniem kary w wysokości stanowiącej procent ogólnej wartości rocznego kontraktu.

Proszę  o uzupełnienie sprawozdawczości za sierpień 2014 w terminie do 10 września  2014 roku

wynika z tego , że już 5-go robią analizę sprawozdań , które można skladać do 10-go i straszą
B E Z N A D Z I E J A 
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2014, 08:03:27 am wysłana przez Manioo SE »
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Komunikat na SZOI - listy oczekujących - pilne
« Odpowiedź #26 dnia: Września 08, 2014, 17:45:35 pm »
Ja bym to raczej nazwał przezornością i uprzedzaniem faktów  ;)
Kolejki to teraz temat "polityczny", więc nie ma co się dziwić takim działaniom wyprzedzającym.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 104
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]