collapse

Reklama


Autor Wątek: Asseco AMMS = bubel??  (Przeczytany 49276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rgasior

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 23, 2014, 21:58:53 pm »
          Pozdrowienia dla użytkowników AMMS
 Jestem mile zaskoczony. Kilka dni temu 18.08. po ostatniej aktualizacji systemu zaczęła poprawnie działać funkcja kopiowania recept. Lepiej późno niż wcale. Zniknął też uciążliwy komunikat pojawiający się przy rozpoznaniach "S", "T". oraz ponownie działa funkcja modyfikacji tekstów standardowych użytkownika. Oby tak dalej panowie programiści ASSECO. Jeszcze kilka drobnych poprawek i można będzie uznać AMMS za dobre narzędzie do pracy.
                                                                                                                                                                                                                                               

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 24, 2014, 00:52:33 am »
Przykro mi , używasz tego oprogramownia,.... Inne są fatale. Tworcy ich powinii zapierdal** na galerze.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2014, 01:02:15 am wysłana przez Przemyslaw »

Offline jasiq

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #32 dnia: Września 03, 2014, 22:23:50 pm »
Heh ,eh jak w tym kraju ma być dobrze jak informatyk szpitalny czasem mniej zarabia jak kasjerka w supermarkecie ,nie dziwią mnie rotacje i obsługuje sprzęt ,inne systemy  ;)
Za poprawną konfigurację odpowiadają setki parametrów,także ukrytych-dla przykładu DOM_ZBIOR_WYK dla jednostki i stworzyć tzw.zbór wykonań -można dla izby ustawić dowolne procedury ,diety,na dowolny moment: przyjęcia,wypisu.
Prawie wszystkie opisywane przez Was problemy można sparametryzować.Pozdrawiam informatyków szpitalnych.

Offline eskulap

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #33 dnia: Października 02, 2015, 11:30:39 am »
Pracuję w szpitalu powiatowym i od kilku miesięcy wdrażany jest AMMS.
Ogólnie nie robi złego wrażenie, ale... nie nadaje się do użytku
1. Zlecenie lekarskie - masakra. Wpisanie 1 leku trwa ok. 1 min. zmiana dawki tak samo. Aby dać zlecenie na internie potrzeba 15-20 min. Obecnie wszyscy lekarze powiedzieli dyrektorowi, że nie będą tego robić i żeby się od.... . Efekt oddziałowa z pielęgniarką liczą ręcznie tabletki i rozpisują na pacjenta. Istna paranoja. Dla odmiany moduł przeznaczony dla pielęgniarek (jeżeli lekarz wpisze zlecenia) jest rozwiązany wzorowo.
2. Przyjmując pacjenta na IP nie można dać zleceń aż nie dotrze na oddział i "zostanie przyjęty"
3. Nie można zmienić  domyślnych godzin podawania leków (można ale przy każdym leku osobno)
4. Problemy z drukowaniem zapotrzebowań
Wdrożenie rozpoczęto od ordynacji leków - efekt: kompletna klapa
W tej formie program NIE NADAJE SIĘ do użytku !
Może w jakiejś klinice gdzie jest 2 lekarzy na 1 pacjenta sprawdzi się - będą mieli co robić.

W przychodni mam Eurosoft - nie jest tak ładny graficznie i zdarzają się problemy ale można na nim w miarę szybko pracować
 

Offline inforszpitalny

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 10, 2017, 08:54:27 am »
Witajcie
Jak obecnie wygląda sytuacja z AMMS jestem na etapie wyboru rozwiązania i nie wiem czy trzymać się asseco czy uciekać od nich jak najdalej.

Offline magdownica

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 02, 2017, 13:12:29 pm »
Jestem w rozliczeniach i dla mnie jest bardzo dobrze. Wcześniej był Solmed i coś tam, na szczęście mnie to ominęło, a kobitki przyznają, że jest lepiej. Ponoć dużym plusem jest dodawanie raportów do kolejki, a nie czekanie aż skończy się poprzedni. Aha, trzeba bardzo uważać na dane pacjenta - u nas pod nieobecność rejestratorki w izbie personel sobie odpuszcza a to numer dowodu a to adres i potem jest klops, bo w zależności od statusu pesel albo amms wypuści albo nie. Ale to problem naszych ludzi, nie systemu... (Nawiasem czy adres pacjenta jest sprawozdawany?)
Błędy są poprawiane w miarę systematycznie, aktualizacje są bardzo częste, często nie dotyczą naszych zakresów, więc może to tam są poważniejsze niedociągnięcia? Dużo bardziej odczuwamy zmianę informatyków, bo nic nie umieją, a i różne aktualizacje, naprawa problemów się wydłużyła.
Jako pacjent widzę, że lekarze ogólnie nie radzą sobie z komputerami - zawsze patrzę czy mają ammsa, nie trafiło się do tej pory.
Amms chodzi dużo wolniej na starszym sprzęcie, idziemy coś pomóc a on się kręci i kręci, ale nie pamiętam kiedy ostatni raz zdarzyło się to u mnie.
Absolutnie nie zgadzam się z tym, żeby miał nieczytelny interfejs! Zlecenia leków robią u nas pielęgniarki (gdzieniegdzie tylko oddziałowe) zbiorczo dla pacjenta, nie słyszałam żeby się uskarżały na czas, ale na nazwy leków "który to jest lek co chce dodać?", ciężko zrozumieć że musi być kod ean i trzeba przeczytać ze zrozumieniem nazwę i to nie będzie po prostu aspirynka. Nie można dodać zleceń na IP? Teraz można. Podawania leków nie wpisują w ammsie, chyba że program lekowy. O receptach w ogóle nie słyszałam, podejrzewam że problem rozwiązany.
A lekarze wciąż się czegoś uczą :) Np. że dodając procedury można dodać ich wiele bez zamykania okna po każdej zapisanej (wpaść na to po ponad roku... ile czasu na to tracili to nie chce wiedzieć) Za to informacja o odleżynach przy wypisie, kiedy nastąpił zgon... To jest szalenie trudne do zapamiętania! Pff

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 02, 2017, 19:39:08 pm »
(Nawiasem czy adres pacjenta jest sprawozdawany?)
Tak, ale tylko u tych ubezpieczonych w nietypowy sposób - np. unijni.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 03, 2017, 15:44:43 pm »
lub na listach POZ

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 99
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 10
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]