collapse

Reklama


Autor Wątek: Asseco AMMS = bubel??  (Przeczytany 49662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qraten

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 30, 2014, 23:27:50 pm »
Pomimo wielokrotnych zgłoszeń do producenta i firmy wdrożeniowej oraz pracy naszych informatyków funkcja "kopiuj receptę z poprzedniej wizyty" u mnie nadal nie działa. A może po prosu ja nie umiem jej uruchomić? Proszę o odpowiedź i podzielenie się waszymi doświadczeniami.
Zweryfikowane... Nie działa dla Pacjentów na Izbie przyjęć - błąd zgłoszony - dopilnuje aby go pilnie naprawiono :)

Offline rgasior

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 31, 2014, 10:20:51 am »
   Dziękuje za szybką odpowiedź.
Ale jej treść nieco mnie zaskoczyła. tak się składa, że jako lekarz dyżuruję również w Izbie Przyjęć i uważam że akurat w tym miejscu funkcja kopiowania recept jest do niczego niepotrzebna. Pacjent w Izbie Przyjęć z zasady jest zaopatrywany jednorazowo a do dalszego leczenia trafia do lekarza POZ lub do Poradni specjalistycznej. Krótko mówiąc nie ma takiego świadczenia jak "kolejna wizyta w Izbie Przyjęć" więc funkcja kopiowania recepty z poprzedniej wizyty jest w IP jest po prostu niepotrzebna.  Mnie interesuje poprawne działanie tej funkcji w gabinetach lekarzy POZ i specjalistyce. W tych miejscach przewlekle chorzy pacjenci pojawiają się co kilka tygodni lub miesięcy i w większości przypadków lekarz wypisuje im te same leki co na poprzednich wizytach. Wiec właśnie w tych placówkach poprawnie działają funkcja kopiowania recept z poprzednich wizyt może przyspieszyć i usprawnić pracę lekarza.
                                                        Pozdrawiam i proponuje poprawić ustawienia systemu tylko tam gdzie ma to sens
                                                                       
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2014, 21:12:51 pm wysłana przez rgasior »

Offline rgasior

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 10, 2014, 18:30:15 pm »
   Po raz kolejny wracam do tematu niedziałającej funkcji kopiowania recept z poprzedniej wizyty w programie AMMS. Po kilku kolejnych zgłoszeniach otrzymaliśmy od Asseco odpowiedź że cyt: "funkcja działa poprawnie". Według mnie na dzień dzisiejszy funkcje przycisku "kopiuj receptę z poprzedniej wizyty" należy przemianować na: "powiel receptę wypisaną na bieżącej wizycie" i tak opisany klawisz poprawnie definiuje działanie tej funkcji.
   Opiszę teraz szczegółowo moje uwagi. Na początku dwa założenia:
1. W opisie problemu będę się posługiwał terminami: "bieżąca wizyta" i "poprzednia wizyta"
2. Opisywany pacjent na poprzedniej wizycie miał przepisaną receptę wygenerowaną i zapisaną w systemie co można łatwo sprawdzić wchodząc w zakładkę "wizyty i hospitalizacje"
  Opracowując pacjenta na bieżącej wizycie wchodzę w zakładkę "dokumentacja medyczna"/"recepta" i naciskam przycisk "Kopiuj receptę z ..." . System wyświetla komunikat: "Brak przepisanych leków w poprzednim pobycie" -  co jest oczywistą nieprawdą!!!! - patrz założenie 2
  Ale można spróbować inaczej:
Poprzez zakładkę "wizyty i hospitalizacje" wchodzę w poprzednią wizytę, dalej zakładka "dokumentacja medyczna"/"recepta"  i wówczas naciskam klawisz "Kopiuj receptę z..." a wtedy system wyświetli leki z poprzednio wypisanej recepty i po naciśnięciu klawiszy "zapisz" i "drukuj" otrzymuje kopię recepty z poprzedniej wizyty ale z datą obecnej wizyty.  Niby wszystko OK, ale:
Nowo utworzona recepta z dzisiejszą datą zostaje dołączona NIE DO DZISIEJSZEJ ALE DO POPRZEDNIEJ WIZYTY.
Pytam więc jak to możliwe, że BEZ COFNIĘCIA AUTORYZACJI można zmienić treść zapisu poprzedniej wizyty, a na bieżącej wizycie brak informacji o wypisanej recepcie. Jak dla mnie takie działanie systemu to po prostu FAŁSZOWANIE DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ.
                                                                       Pozdrowienia dla panów programistów z ASSECO
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2014, 21:16:02 pm wysłana przez rgasior »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 10, 2014, 18:45:13 pm »
2. Opisywany pacjent na poprzedniej wizycie miał przepisaną receptę wygenerowaną i zapisaną w systemie co można łatwo sprawdzić wchodząc w zakładkę ?wizyty i hospitalizacje?
  Opracowując pacjenta na bieżącej wizycie wchodzę w zakładkę ?dokumentacja medyczna?/?recepta? i naciskam przycisk ?Kopiuj receptę z ...? . System wyświetla komunikat: ?Brak przepisanych leków w poprzednim pobycie? -  co jest oczywistą nieprawdą!!!! - patrz założenie 2


W pomiędzy wizytami w tej konkretnej poradni pacjent nie miał innego pobytu w szpitalu?

U mnie czasami się zdarza, ze panie kopiują rozpoznania w poprzedniej wizyty nie patrząc, że pacjent był wtedy w zupełnie innej poradni.

  Ale można spróbować inaczej:
Poprzez zakładkę ?wizyty i hospitalizacje? wchodzę w poprzednią wizytę, dalej zakładka ?dokumentacja medyczna?/recepta  i wówczas naciskam klawisz ?Kopiuj receptę z...? a wtedy system wyświetli leki z poprzednio wypisanej recepty i po naciśnięciu klawiszy ?zapisz? i ?wydrukuj? otrzymuje kopię recepty z poprzedniej wizyty ale z datą obecnej wizyty.  Niby wszystko OK, ale:
Nowo utworzona recepta z dzisiejszą datą zostaje dołączona NIE DO DZISIEJSZEJ ALE DO POPRZEDNIEJ WIZYTY.
Pytam więc jak to możliwe, że BEZ COFNIĘCIA AUTORYZACJI można zmienić treść zapisu poprzedniej wizyty, a na bieżącej wizycie brak informacji o wypisanej recepcie. Jak dla mnie takie działanie systemu to po prostu FAŁSZOWANIE DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ.

Ja mam z kolei inny problem - powracające wyniki badań z laboratorium i pracowni diagnostycznych po zakończeniu wizyty. Jak jest to tego samego dnia to jeszcze ok ale gorzej jak wrócą z inną datą :) Ostatnio jak byłem sobie pobrać krew do badania to zobaczyłem jak panie w punkcie pobrań to robią: biorą skierowanie, wchodzą w wizytę kiedy to skierowanie było wydane i tam generują zlecenia do laboratorium. Rozumiem, że jeżeli później w rejestracji ktoś nie przyuważy to takie badania nie będą rozliczone ani w wizycie poprzedniej ani w późniejszej :)

Offline rgasior

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 10, 2014, 20:31:16 pm »
Krótka odpowiedź na pytanie: czy pomiędzy wizytami w tej konkretnej poradni pacjent nie miał innego pobytu w szpitalu?
NIE - pacjent między poprzednią i obecną wizyta nie miał innych wizyt ani hospitalizacji
                                                                                                         rgasior
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2014, 20:46:16 pm wysłana przez rgasior »

Offline rgasior

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 12, 2014, 21:48:18 pm »
Ja mam z kolei inny problem - powracające wyniki badań z laboratorium i pracowni diagnostycznych po zakończeniu wizyty. Jak jest to tego samego dnia to jeszcze ok ale gorzej jak wrócą z inną datą
    Problem o którym piszesz nie dotyczy działania systemu AMMS, ale sposobu rozliczania świadczeń przez NFZ. Zgodnie z zapisami umów z NFZ każe badanie może być rozliczone dopiero wtedy gdy jego opis lub wynik zostanie zapisany w dokumentacji. W przypadku wszystkich badań ( laboratoryjnych Rtg, USG i innych)  rozliczenia można dokonać na bieżącej wizycie jeżeli ich wynik zostanie wpisany do systemu w dniu wizyty. Jeżeli badanie jest realizowane w następnych dniach po wizycie, może być rozliczone dopiero na kolejnej wizycie. (należy pamiętać, że rozliczyć  można tylko zakończonego badania. np nie wystarczy wykonać Rtg w dniu wizyty, bo dla rozliczenia potrzebny jest opis badania wpisany do systemu przez radiologa). Dla mnie problemem jest to, że nie wszyscy pacjenci zgłaszają się na kolejną wizytę, a wtedy nie ma możliwości rozliczenia wykonanego i opisanego już badania.
   AMMS akurat w tym miejscu działa poprawnie. W czasie kolejnej wizyty wyświetla komunikat przypominający o zleconych a nierozliczonych badaniach
   
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2014, 10:53:24 am wysłana przez rgasior »

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 12, 2014, 23:24:53 pm »

... Jeżeli badanie jest realizowane w następnych dniach po wizycie, może być rozliczone dopiero na kolejnej wizycie. (należy pamiętać, że rozliczyć  można tylko zakończonego badania. np nie wystarczy wykonać Rtg w dniu wizyty, bo dla rozliczenia potrzebny jest opis badania wpisany do systemu przez radiologa). Dla mnie problemem jest to, że nie wszyscy pacjenci zgłaszają się na kolejną wizytę, a wtedy nie ma możliwości rozliczenia wykonanego i opisanego już badania.
   AMMS akurat w tym miejscu działa poprawnie. W czasie kolejnej wizyty wyświetla komunikat przypominający o zleconych a nierozliczonych badaniach
 

Dlatego, wielu świadczeniodawców nie wydaje wyników badań pacjentom, którzy przychodzą do lekarza głównie po to, aby zrobić sobie darmowe badania. Jak pacjent dostanie wynik i zobaczy że badania są ok to już nie czuje potrzeby ponownie się fatygować. Świadczeniodawca się wykosztował a kasy za to z NFZ nie będzie. Recepta jest prosta NIE WYDAWAĆ WYNIKÓW. Jak pacjent chce poznać wynik musi przyjść na ponowną wizytę. Proste i co ważniejsze zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 września 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (Dz.U. z 2013 r., poz. 1248) które choćby w załączniku nr 1 mówi:

3. W przypadku gdy w wyniku udzielonej przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej porady lekarskiej zachodzi konieczność wykonania badań laboratoryjnych, świadczeniodawca organizuje pobranie materiałów do badań zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 17 ust. 4 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o diagnostyce laboratoryjnej (Dz. U. z 2004 r. Nr 144, poz. 1529, z późn. zm.).

Pamiętajmy, nie ma bezpłatnych badań. Diagnostyka realizowana w ramach NFZ jest częścią składową porady i jest narzędziem potrzebnym lekarzowi do postawienia prawidłowiej diagnozy.

Nawet Rzecznik Praw Pacjenta w odpowiedziach na najczęstsze pytania stwierdza:

Lekarz odmawia wystawienia skierowania na badanie diagnostyczne w sytuacji zgłoszenia przez pacjenta w formie "życzenia" lub w sytuacji zalecenia ich wykonania przez innego lekarza. Niedopuszczalnym jest także "przepisywanie" badań zaleconych przez lekarzy w gabinetach prywatnych.

Offline rgasior

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 13, 2014, 12:34:41 pm »
  Jakoś dyskusja w tym wątku daleko odbiegła od głównego tematu czyli niedoróbek i błędów systemu AMMS.
Proponuje powrót do sprawy.
   Dzisiaj mam dyżur w Izbie Przyjęć i chciałby zwrócić uwagę na coś co jeszcze kilka tygodni temu działało poprawnie a teraz już nie działa. Jeszcze niedawno dla wszystkich zaopatrywanych w IP pacjentów system automatycznie wpisywał dwie procedury: 89.00- czyli porada lekarska i 89.04 - opieka pielęgniarska. Od kilku tygodni trzeba te dane wprowadzać ręcznie.
  Niby niewiele pracy- kilka kliknięć myszką i wprowadzenie dwóch kodów. Tylko po co takie "usprawnienie" skoro i tak każdemu pacjentowi w IP takie procedury są wpisywane do dokumentacji, a systemy komputerowe wdrażane są min. po to aby ułatwić pracę personelu.
  Proszę o informacje, czy sprawa dotyczy tylko naszego Szpitala czy może ten " krok w tył" to zmiana wprowadzona z kolejną poprawką oprogramowania we wszystkich placówkach używających AMMS .

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 13, 2014, 13:49:23 pm »
Może wszystko zależy od tego kto obsługuje ten system. U mnie nic się automatycznie nie wpisuje. Z wyjątkiem oczywiście uzupełnienia rozliczeń poprzez Weryfikacja IP/SOR. A może to dlatego, że nie mam AMMS (w którym to podobno wszystko pięknie działa i nawet badania zlecone do laboratorium wracają z miejscem wykonania Izba Przyjęć) ;)

Offline rgasior

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 13, 2014, 14:34:36 pm »
A może to dlatego, że nie mam AMMS (w którym to podobno wszystko pięknie działa i nawet badania zlecone do laboratorium wracają z miejscem wykonania Izba Przyjęć) ;)
Z całym szacunkiem dla autora powyższego cytatu, ale wolałbym porozmawiać z kimś kto codziennie pracuje z użyciem AMMS, Jeżeli nie jesteś użytkownikiem programu, to twoja wiedza w tym temacie jest czysto teoretyczna

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 13, 2014, 15:44:34 pm »
A może to dlatego, że nie mam AMMS (w którym to podobno wszystko pięknie działa i nawet badania zlecone do laboratorium wracają z miejscem wykonania Izba Przyjęć) ;)
Z całym szacunkiem dla autora powyższego cytatu, ale wolałbym porozmawiać z kimś kto codziennie pracuje z użyciem AMMS, Jeżeli nie jesteś użytkownikiem programu, to twoja wiedza w tym temacie jest czysto teoretyczna

To może trzeba zgłosić się do osoby która to napisała http://forumpps.pl/index.php?topic=7486.msg54414#msg54414 - czyli qraten?
Zresztą rozumiem, że jesteś zwykłym użytkownikiem systemu? Nie ma nikogo kto u was obsługuje system?

Offline rgasior

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 13, 2014, 16:23:14 pm »
Cyt:
"To może trzeba zgłosić się do osoby która to napisała http://forumpps.pl/index.php?topic=7486.msg54414#msg54414 - czyli qraten?
Zresztą rozumiem, że jesteś zwykłym użytkownikiem systemu? Nie ma nikogo kto u was obsługuje system?"
Koniec cytatu

Zgadza się jestem "zwykłym użytkownikiem systemu" czyli lekarzem od ponad roku codziennie przez kilka godzin używającym systemu. W ZOZ którym pracuje są oczywiście informatycy obsługujący system, ale zgłaszane przez nich uwagi do producenta (wynikające głownie z moich doświadczeń w użytkowaniu AMMS) na razie pozostają bez efektu.
  A tak w ogóle to myślę, że nasza dyskusja przypomina rozmowę "zwykłego użytkownika samochodu osobowego" z inżynierem specjalistą  od konstrukcji silników samochodowych, który nigdy nie prowadził samochodu.   
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2014, 18:43:34 pm wysłana przez rgasior »

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 19, 2014, 23:35:41 pm »
...A tak w ogóle to myślę, że nasza dyskusja przypomina rozmowę "zwykłego użytkownika samochodu osobowego" z inżynierem specjalistą  od konstrukcji silników samochodowych, który nigdy nie prowadził samochodu.

Napinka Panie doktorze  ;)

Mógłby się też Pan nauczyć wstawiania cytatów bo coś kiepsko...
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 20, 2014, 10:08:14 am »
  A tak w ogóle to myślę, że nasza dyskusja przypomina rozmowę "zwykłego użytkownika samochodu osobowego" z inżynierem specjalistą  od konstrukcji silników samochodowych, który nigdy nie prowadził samochodu.   

Masz rację. W końcu na oczy nie widziałem AMMS tylko od 14 lat 7 godzin i 35 minut dziennie pracuję na Infomedice. Ale to w końcu zupełnie inny system.
Ale przynajmniej widzę, że informatycy obsługujący system wszędzie są tacy sami :D

Offline rgasior

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 30, 2014, 23:17:46 pm »
  Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników AMMS
  Przedwczoraj firma ASSECO zaktualizowała program do najnowszej wersji, która miała zawierać dużo poprawionych funkcji.
Opiszę jedna z nich: Dla rozpoznań urazowych o kodach ICD-10 zaczynających się od liter "S" i "T" wyświetla się komunikat o potrzebie wpisania dodatkowego rozpoznania z listy kodów "X,Y,Z". Po wpisaniu stosownego rozpoznania komunikat nie znika :-X.
I po co było poprawiać coś co działało dobrze.
Też tak macie?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 109
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]