collapse

Reklama


Autor Wątek: Asseco AMMS = bubel??  (Przeczytany 49777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert12

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Asseco AMMS = bubel??
« dnia: Stycznia 30, 2014, 09:02:19 am »
Witam
Chciałbym użytkowników ostrzec aby mądrze wybierali program do EDM. My wybraliśmy Asseco AMMS i powiem szczerze, że chyba gorzej nie mogliśmy wybrać. Program jest stosunkowo drogi ale to nie wszystko, ponieważ posiada szereg innych wad. Nieprzyjemny dla użytkownika interfejs(dużo bardziej skąplikowany jak np w EZOZ, Somed czy Eurosoft a nawet Mmedica). Wdrożenie trwa już 6 miesięcy i działa tylko rejestracja i rozliczanie bo nie było tam gotowego ani jednego druku a firma od wdrożenia poprosiła nas o druki bo wszędzie gdzie wcześniej wdrażali ten program jakoś nie wdrożyli druków :) ciągle występują różnego rodzaju błędy dlatego poprawki jak w mmedica to codzienność. przy zakupie zostaliśmy okłamani w kilku aspektach, że program działa kompletnie w kilku jednostkach, gdzie po telefonie prawdopodobnie przekupiony informatyk zdał relację o tym jak program u nich fantastycznie działa, miała być niekomercyjna baza orakla, co również okazało się kłamstwem i trzeba było zakupić bazę komercyjną. Czekam akuratnie, aż zaczną pracować lekarze i pojawią się kolejne kłopoty, które z pewnością zreferuje. Wczoraj dostałem telefon, że Asseco coś proponuje informatykom aby ci przekonywali do zakupów ich oprogramowania, czy to prawda? Sam nie wiem ale zaczynam się nad tym zastanawiać.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 30, 2014, 09:19:46 am »
Jak można porównywać AMMS do wymienionych programów. System ten jest o wiele bardziej rozbudowany. Co do przekonywania do zakupu to potwierdzam. Nas ciągle próbują przekonać, żeby zamienić Infomedicę na AMMS. Z tego co słyszałem wymagania do pożądnego działania ma porażające.

Offline Robert12

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 30, 2014, 09:39:44 am »
No niestety tak jak wspomniałem koszty są dosyć duże, co do porównywania w/w programów to na pewno ten jest bardziej rozbudowany ale dla przychodni mało czytelny i skomplikowany dla lekarzy. Jeżeli masz Infomedice to nie zmieniaj na Amms przynajmniej przez 2-3 lata bo on się będzie jeszcze tyle docierał. U nas wyszło ok 50 błędów jak nie więcej, które musiało poorawić Asseco żeby to działało a ile nas czeka to nie wiem.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 30, 2014, 09:45:19 am »
Zastanawia mnie tylko dlaczego do obsługi przychodni wybraliście taki system. No nic wasza decyzja.

Offline Robert12

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 30, 2014, 09:49:57 am »
Informatycy przekonali większość zarządu :)

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 825
  • Pomógł? 76
  • W-M OW NFZ
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 30, 2014, 09:51:53 am »
Cytat: Enformatyk
Panie Prezesie, przecież to znana firma, tyle doskonałych produktów..  np "Płatnik"  ::)

Offline rgasior

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 22, 2014, 22:04:55 pm »
W naszym ZOZ system AMMS jest wdrażany już od 10 miesięcy. Potwierdzam wszystkie wymienione w tytule wątku wady i błędy systemu. Ze swojej strony mogę wymienić jeszcze kilka innych. Dla mnie jako lekarza system w codziennym użytkowaniu jest po prostu męczący. Jednym z podstawowych jego wad jest to że pracuje on w oknie przeglądarki. każdorazowe kliknięcie i przeładowanie strony trwa od jednej do kilku sekund, a ponieważ inerface jest mało intuicyiny i wymaga wielu często kliknieć to wygenerowanie druku recepty lub skierowania abo wprowadzenie danych do systemu trwa dłużej niż ręczne wypisanie tych samych dokumentów. Myślę, że panowie informatycy z Asseco po prostu "przekombinowali" i zbudowali system który z pewnością ma ogromne możliwości ale w codziennym użytkowaniu jest po prostu zbyt wolny i męczący.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 22, 2014, 22:57:52 pm »
http://www.rynekzdrowia.pl/IT-Telemedycyna/Opole-AMMS-w-Szpitalu-Wojewodzkim,140389,7.html

A tutaj piszą, że prawie za darmo mają wdrożyć. Jednostki, które to z powodzeniem wdrożyły można już liczyć na setki.. A nie to tylko 80 :P
Pewnie dlatego, że reszta nie dała sobie wmówić, że system ten jest trzeba wdrożyć bo na Infomedice nie idzie już pracować :) No i te wszystkie cudowności o których piszą w tym ociekającym miodziem artykule to tylko w tym systemie. Może się mylę, ale AMMS to przeglądarkowa wersja Infomedici :D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2014, 23:01:21 pm wysłana przez Paweł »

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 23, 2014, 17:37:46 pm »
[...]  Jednym z podstawowych jego wad jest to że pracuje on w oknie przeglądarki. każdorazowe kliknięcie i przeładowanie strony trwa od jednej do kilku sekund, a ponieważ inerface jest mało intuicyiny [...]

Nie znam tego produktu, ale nie można pisać, że wadą jest praca w oknie przeglądarki.
Wadą jest długi czas odpowiedzi w interakcji z użytkownikiem, ale to pewnie nie zostało
zapisane w SIWZ (w tym opolskim nie ma).

Offline qraten

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 11, 2014, 21:26:39 pm »
AMMS  - system tworzony na potrzeby obsługi wszystkich najważniejszych działów, w których tworzymy  dokumentację medyczną w formie elektronicznej.
Jest i będzie bardziej skomplikowany - gdyż skomplikowane jest życie i procesy zachodzące w szpitalu.

Nie czarując nikogo: system będzie bardzo dobry za 2 lata. Wdrażam go od 1,5 roku jesteśmy daleko, ale nadal wiele przed nami.

Zarówno Infomedica jak i AMMS nie były przygotowane do prowadzenia pracy w systemie na bieżąco (weźmy chociaż pod uwagę rodzenie dzieci w systemie - po kilku zgłoszeniach poprawek i zaproponowaniu jak to ma działać jest COOL. ALE TO WYMAGAŁO CZASU!).
Prace dotyczące zmian w interfejsie trwają - w wersji 5.13 pojawiła się znacząca poprawa szybkości działania systemu - czekamy na wersję 5.13.2...

Ja ze swojej strony z chęcią porozmawiam z tymi, którzy na forum PPS narzekają a na stronach www.su.krakow.pl/forumcl2 (forum ds. systemów ASSECO)  nie zaproponują żadnych zmian do AMMS.

Ze swojej strony: mam na koncie setki zgłoszeń dotyczących AMMS, nadal wisi kilkadziesiąt modyfikacji usprawniających system, które mają określoną wersję, w której się pojawią.
Wszelkie zgłoszenia ukierunkowuje mając na uwadze bieżącą pracę.

System należy umiejętnie skonfigurować i nawet wdrożeniowcy przed tym klękają.

A pytaliście handlowców ile kosztuje utrzymanie AMMS (nadzór  :o)

Zapraszam do dalszej dyskusji.

P.S. Dla mnie data EDM w 2017r. to nie wina Ministerstwa i Szpitali. To producenci oprogramowania mają problemy z tworzeniem BARDZO STABILNYCH rozwiązań, które będą odpowiedzialne za Życie Polaków.

P.S.2 - 21 maja 2014r. będziemy prezentować systemy szpitalne na konferencji w okolicach Kielc (min. ASSECO, COMPUGroup) Wejście tylko dla informatyków szpitalnych ;) - ktoś chętny ?
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2014, 21:38:22 pm wysłana przez qraten »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 11, 2014, 22:02:33 pm »
Ja ze swojej strony z chęcią porozmawiam z tymi, którzy na forum PPS narzekają a na stronach www.su.krakow.pl/forumcl2 (forum ds. systemów ASSECO)  nie zaproponują żadnych zmian do AMMS.

Ciężka sprawa jeżeli jest się zwykłym użytkownikiem systemu. Wszystko zależy od firmy zajmującej się obsługą.

A pytaliście handlowców ile kosztuje utrzymanie AMMS (nadzór  :o)

Strzelam. 30 tys. na miesiąc? Oczywiście wszystko zależy od wielkości i ilości osób do obsługi.

btw forum, które wskazałeś to żyje jeszcze? ;)

Skoro jesteś taki obcykany to powiedz mi jeszcze (odnoście IM):
- kiedy będzie możliwość wysłania efaktury?
- czy działa eksport faktur z OK do RS?
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2014, 22:08:48 pm wysłana przez Paweł »

Offline qraten

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 12, 2014, 09:04:09 am »
btw forum, które wskazałeś to żyje jeszcze? ;)
Skoro jesteś taki obcykany to powiedz mi jeszcze (odnoście IM):
- kiedy będzie możliwość wysłania efaktury?
- czy działa eksport faktur z OK do RS?

Forum Żyje - Użytkownicy nie mają błahych problemów, dlatego nie ma dużo wpisów.
Zapraszam na www.su.krakow.pl/forumcl2

Jestem obcykany odnośnie AMMS, choć IM nie sprawia mi żadnych problemów.
Pytanko: czy działa eksport faktur z OK do RS?
faktury z Rozliczeń do RS  w AMMS działają z podziałem na poszczególne rejestry.
Ja dla każdej umowy mam inny rejestr i zgodnie z ustawieniami tak się eksportują automatem faktury. Przykład ustawień mogę podesłać (choć chyba już jest) na forum ds. systemów ASSECO.
Nie moja wina, że w IM żaden szpital nie umiał sobie dopilnować tej funkcjonalności :) Funkcjonalność wystawiania faktur z rozbiciem na poszczególne rejestry było jednym z wyznaczników odbioru systemu AMMS - zrobili to.


Pytanko: kiedy będzie możliwość wysłania efaktury
Zacytuję CHD z 09.03.2014r.:
Możliwość eksportu faktur do NFZ, (zgodnie z Nr 71/2013/DI Prezesa NFZ), będzie realizowana w następujących wariantach: ? RNFZ ? do wersji 4.60.0.0 ? w całości z danych gromadzonych w systemie RNFZ ? OK IM i AMMS ? do wersji OK. 4.34 i AMMS 5.14 ? w przypadku braku współpracy z systemem FKK IM, w całości z danych gromadzonych w systemie medycznym ? OK IM i AMMS ? do wersji OK. 4.34 i AMMS 5.14 - w przypadku współpracy z systemem FKK IM poniższe dane pobierane będą z systemu FKK IM, a reszta z systemu medycznego: o Nabywca o Odbiorca o Sprzedawca o Nr dokumentu i nr dok. Korygowanego , o Data i miejsce wystawienia o Miesiąc i rok sprzedaży o Kwota o Data płatności (jako data lub tekst) o Forma płatności Obecnie nie przewidujemy podpisywania tych dokumentów podpisem elektronicznym (nie jest to wymagane przez komunikat FAKT).

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 12, 2014, 09:12:50 am »
OK 4.33.0.2 czyli jeszcze trzeba będzie poczekać :D

Inny rejestr do każdej umowy? Masakra. Biorąc jeszcze pod uwagę wystawianie innych faktur niż do funduszu to ile jest tych rejestrów? 30?
Ustawienia nic mi nie dadzą bo nie mam uprawnień :)

Offline qraten

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 12, 2014, 10:50:20 am »
Aby mieć porządek w papierach dla każdej umowy mamy rejestr - tak chciał dział rozliczeń tak ma.

Jeśli szpital chce mieć jeden rejestr do wszystkich umów - jego wola. Wtedy ustawień jest mało i można korzystać z modułu OK.

11 umów * 2 rejestry dla umowy (rejestr + rejestr na korekty) = 22 - 2 rejestry gdyż 2 umowy mają ten sam.
Razem 20 rejestrów dla umów z NFZ.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2014, 11:00:08 am wysłana przez qraten »

Offline rgasior

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Asseco AMMS = bubel??
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 30, 2014, 22:05:26 pm »
    Witam ponownie wszystkich śledzących wątek dotyczący systemu AMMS
Od kilku miesięcy jak lekarz pracuje pracuje i korzystam z systemu. Jednym z bardziej uciążliwych i ciągle niepoprawionych błędów systemu jest niedziałająca funkcja kopiowania recept z poprzedniej wizyty. Pomimo wielokrotnych zgłoszeń do producenta i firmy wdrożeniowej oraz pracy naszych informatyków funkcja "kopiuj receptę z poprzedniej wizyty" u mnie nadal nie działa. A może po prosu ja nie umiem jej uruchomić? Proszę o odpowiedź i podzielenie się waszymi doświadczeniami.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 111
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]