collapse

Reklama


Autor Wątek: Kolejki oczekujacych REH  (Przeczytany 6958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kula67

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Pomógł? 0
Kolejki oczekujacych REH
« dnia: Stycznia 20, 2014, 14:23:15 pm »
Mam pytanie dotyczące komunikatu http://www.nfz-poznan.pl/page.php/1/2/show/10097/.
Jak to wygląda z kolejkami w rehabilitacji, czy wpisujecie każdego pacjenta, który przychodzi ze skierowaniem w kolejke oczekujacych, czy np. Pan X przychodzi po trzech miesiącach ze skierowaniem na jednostkę chorobową która miał wcześniej to go nie wpisujemy na listę oczekujących( paranoja jakas).?
A jak prowadzicie kolejki na pismie czy w programie, jak by ktoś mógł mi pomóc jak  rejestracja powinna wyglądać w programie(gdzie wpisywać pacjentów i jak zrobić później kolejkę?) będę wdzięczny za odpowiedź, bo w grudniu dostałem karę za kolejki (bo we wrześniu był w kolejce jakis błąd, bez pism, przysłali wezwanie do zapłaty kary, masakra:(

Offline gosiaczek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Pomógł? 2
Odp: Kolejki oczekujacych REH
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 21, 2014, 14:14:44 pm »
Ja wpisuję każdego pacjenta z nowym skierowaniem, wyjątek stanowią pacjenci , którzy przychodzą ze skierowaniem na dwa cykle zabiegowe, wówczas w kolejkę wpisuję pierwszy cykl a drugi nie. Kolejkę można prowadzić w module Rozliczenia-Lista pacjentów oczekujących   lub przez moduł Rehabilitacja , planując zabiegi w module zapisują się one w kolejce. Na koniec miesiąca usuwam wykonane, rezygnacje itp. Pozostają pacjenci oczekujący , robię wydruk , sporządzam protokół i gotowe. Po zrobieniu raportu sprawdzam wartości wpisane przez system i wysyłam do NFZ.

Offline kula67

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujacych REH
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 22, 2014, 09:39:31 am »
Bardzo dziękuje za odpowiedz gosiaczek:)
Jeżeli chodzi o cykle to lekarze u was zapisują np. na skierowaniu 20 razy (czyli to są dwa cykle?,czy dwa skierowania z ta samą datą?)A czy dwa cykle można pod rząd wykonywać, czy z przerwą jakąś?
Rozliczenia-Lista pacjentów oczekujących i później ci zrobieni -Skreś robisz wydruk i zliczasz?I co? nastepnie rapory -lista oczekujących i wisujesz ręcznie dane(ilość) oczekujących, skreślonych, czas oczekiwania i skreślonych z ostatnich 6 miesięcy TAK?
Czyli mogę to robić tak jak do tej pory na papierze?nie muszę wpisywać w programie?

Offline Antidotum

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 1
Odp: Kolejki oczekujacych REH
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 22, 2014, 11:00:44 am »
Ja również mam problem z kolejkami w rehabilitacji (ambu).
Na kineze i masaż mamy dłuższe terminy niż na fizyko - jak to rozwiązać w kolejkach. Ten sam problem mamy z wizytami domowymi.

"...robię wydruk , sporządzam protokół i gotowe..."  - czyli wogóle nie trzeba prowadzić w formie papierowej? Jak robisz protokół?

Offline gosiaczek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Pomógł? 2
Odp: Kolejki oczekujacych REH
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 22, 2014, 11:38:00 am »
ROBIĄC RAPORT PPS LICZY ILOŚCI PACJENTÓW JA TYLKO SPRAWDZAM CZY ZGADZA MI SIĘ LICZBA Z OSTATNICH 6- MIESIĘCY( CZYLI SUMUJĘ ILOŚĆ SKREŚL. Z POWODU WYKON.), SPRAWDZAM TO PONIEWAŻ MIAŁAM Z TYM PROBLEM . Z TEGO CO WIEM TO WERSJA ELEKTRONICZNA KOLEJKI POWINNA BYĆ. PRÓCZ WYDRUKU LISTY OCZEKUJĄCYCH PACJENTÓW MOŻNA TEŻ WYDRUKOWAĆ RAPORT Z KOLEJKI, NATOMIAST PROTOKÓŁ : MAM FORMULARZ W KTÓRYM WPISUJĘ ZA JAKI MIESIĄC Z JAKIEJ KOMÓRKI I ILOŚĆ STRON I UWAGI. WSZYSTKO RAZEM SPINAM I GOTOWE  ;).
CO DO ILOŚCI CYKLI U NAS LEKARZE PISZĄ 2 CYKLE NA DWÓCH ODDZIELNYCH SKIEROWANIACH Z TA SAMĄ DATĄ. PRÓBA ROZLICZANIA CIĄGIEM 20 ZABIEGÓW Z JEDNEGO SKIEROWANIA NIE SPRAWDZIŁA SIĘ Z POWODU PRZEKROCZENIA ILOŚCI W CYKLU.  WPROWADZENIE JEDNEGO SKIEROWANIA JAKO DWÓCH SKIEROWAŃ CZY TAK MOŻNA  :-\ JA NIE RYZYKUJĘ.

Nie krzyczymy na Forum - maciek777
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2014, 12:41:12 pm wysłana przez maciek777 »

Offline Antidotum

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 1
Odp: Kolejki oczekujacych REH
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 22, 2014, 12:03:22 pm »
Z góry przepraszam za upierdliwość, ale te kolejki to mi się już po nocach śnią.
Biorąc pod uwagę "Słownik komórek organizacyjnych podlegających sprawozdawczości komunikatem danych o listach oczekujących" z dnia 1.08.2013 jako pracownia fizjoterapii (kod 1310) nie muszę prowadzić szczegółowej listy oczekujących. Więc co muszę? Czy ktoś może mi wskazać konkretny akt prawny z którym mogę pracować? Ewentualnie czy jest ktoś z Wielkopolski, kto prowadzi taką samą działalność i jest pewien (np. już miał kontrole) że robi to dobrze i mógłby mi poświęcić trochę czasu (oczywiście odpłatnie)?


Offline mall

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 110
  • Pomógł? 2
Odp: Kolejki oczekujacych REH
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 22, 2014, 14:55:57 pm »
Tutaj macie wytyczne dotyczące prowadzenia list oczekujących
oraz kwestii z nimi związanych:

http://www.nfz-rzeszow.pl/files/kolejki/kolejki_zasady.pdf

Ta lektura powinna rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości.

Offline Antidotum

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 1
Odp: Kolejki oczekujacych REH
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 22, 2014, 15:50:27 pm »
Rzeczywiście bardzo pomocne. Dziękuje

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Kolejki oczekujacych REH
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 22, 2014, 15:59:46 pm »
Tutaj macie wytyczne dotyczące prowadzenia list oczekujących
oraz kwestii z nimi związanych:

http://www.nfz-rzeszow.pl/files/kolejki/kolejki_zasady.pdf

Ta lektura powinna rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości.

Pozwoliłem sobie wkleić link który podałaś/łeś tutaj :

http://forumpps.pl/index.php?topic=64.0
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline kula67

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejki oczekujacych REH
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 23, 2014, 16:24:31 pm »
Wytyczne co do kolejek super dużo wyjaśniły dziekuje.
Mam jeszcze pytanie do tych co zapisują i prowadzą kolejki czy jest jakieś rozporządzenie co do skierowań tzn.Pani X zapisuje się na zabiegi termin dostaje za 3 miesiące, po 1 miesiącu przynosi nastepne skierowanie i chce się zapisać, czy zapisujecie , czy może być tylko jedno skierowanie oczekujące w kolejce?Jak to jest?U nas jest bardzo dużo takich osób, co" sobie chcą zaklepać kolejki" i nie wiem jak to rozwiązać??

Offline rehab

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 2
Odp: Kolejki oczekujacych REH
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 27, 2014, 10:25:58 am »
Mam pytanie jak się prowadzi listę oczekujących w module reh.?

Offline gosiaczek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Pomógł? 2
Odp: Kolejki oczekujacych REH
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 29, 2014, 11:44:26 am »
W module reh. jeśli wpisujesz planowane zabiegi w zakładce kolejka zaznaczasz pilna lub stabilna i automatycznie zapisują się w kolejce. Natomiast jeśli w zakładce kolejka masz puste pole to nic nie zapisuje się w kolejce .

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 115
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9306 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]