collapse

Reklama


Autor Wątek: 2 Problemy z rozliczeniem umowy  (Przeczytany 3317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szept

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Pomógł? 0
2 Problemy z rozliczeniem umowy
« dnia: Stycznia 02, 2014, 08:28:41 am »
Witam,
1. Po rozliczeniu listopada okazało się, że musiałem usunąć świadczenia jednego z pacjentów z tego m-ca. Po żądaniu rozliczenia za grudzień wróciły 2 szablony - korekta ( z odjętą wartością za w/w pacjenta) oraz rachunek na grudzień opiewający mój miesięczny limit. Tak więc, kończę rok z wartością wartością kontraktu minus świadczenia tego pacjenta. Oczywiście mam nadwykonania, czy zrobić ponowne żądanie rozliczenia za grudzień? Czy pojawi się szablon z wartością świadczeń tego pacjenta? Czy mogę wystawić jeszcze jedną fakturę za grudzień? Jeżeli nie, to jak to zrobić?
2. Jestem w księstwie mazowieckim, podpisałem aneks na przedłużenie umowy na pół roku na starych zasadach, pytanie jest takie: czy mogę wprowadzać pacjentów w module REH bez aneksu w formie elektronicznej ( bo nie dostałem tego poprzez SZOI)?
Jak to zrobić jeżeli tak? Bo na razie nie mam listy zabiegów inie mogę tych świadczeń wprowadzać, a przecież muszę pacjentów macać ewunią?
Bardzo proszę o pomoc.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: 2 Problemy z rozliczeniem umowy
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 02, 2014, 08:48:32 am »
1. Czekasz aż zatwierdzą korektę i robisz kolejne żądanie rozliczenia.
2. Pacjentów możesz przecież sprawdzać w ewuś bez wpisywania świadczeń.

Offline Szept

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Pomógł? 0
Odp: 2 Problemy z rozliczeniem umowy
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 02, 2014, 09:02:42 am »
1. Wystarczy że zatwierdzą korektę, czy musi mieć status "zaksięgowana"? I wtedy robię żądanie rozliczenia na grudzień 2013 znowu?
2. Wiem, że mogę, ale jest mi znacznie wygodniej robić w ten sposób, który opisałem. ( na razie sprawdzam tak jak mogę ).
3. Czy będzie ten aneks w formie elektronicznej, czy jakoś inaczej w tym roku? ktoś wie?
4. Żeby było wszystko ok, to wpisywać pacjentów w terminarzu, czy w kartotekach i tam weryfikować? Jak to później "przenieść" na grunt modułu rehabilitacja? Nie jestem pewny czy robię to dobrze.
Dzięki za pomoc Paweł
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2014, 09:25:42 am wysłana przez Szept »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: 2 Problemy z rozliczeniem umowy
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 02, 2014, 10:20:12 am »
1. Wystarczy, że ma status inny niż "do zatwierdzenia".
2. Istnieje możliwość przedłużenia w programie umowy z 2013 na styczeń 2014. Tyle, że później po wgraniu umowy trzeba będzie przepiąć wszystkie świadczenia do właściwej umowy. A z tym są często problemy. Nie lepiej zadzwonić do funduszu, żeby udostępnili umowę? U nas oprócz leczenia stacjonarnego udostępnili już wszystkie umowy.
3. Umowa będzie tak jak zawsze.
4. Najlepiej sprawdzać pacjentów w kartotekach a później wpisując dane do modułu rehabilitacja nic nie trzeba przenosić gdyż te sprawdzenia zapisane są już w bazie.

Offline Szept

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Pomógł? 0
Odp: 2 Problemy z rozliczeniem umowy
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 02, 2014, 10:35:26 am »
Dziękuję, jesteś wielki 8)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 96
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]