collapse

Reklama


Autor Wątek: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...  (Przeczytany 16924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 31, 2013, 09:01:02 am »
I to, że nie ma napisane w przepisach: Zabrania się odmowy wyznaczenia terminu bo nie wiadomo co z kontraktem. Jak będzie wiadomo czy świadczeniodawca będzie miał umowę to wtedy może wyznaczyć termin do wyznaczania terminów. nie oznacza, że można tak robić.
W takim razie przychodnie nie mające w ogóle kontraktów z NFZ też powinny zapisywać pacjentów w kolejce. Bo w każdej chwili mieć mogą. Sprawdzić czy nie ksiądz. Ale się kolejki zmniejszą... to świetna rada wujku!


Nadal czekam na zacytowanie przepisów o wyznaczaniu pacjentom terminów na okres kiedy umowa już nie obowiązuje, ewentualnie konkretne przykłady ukarania świadczeniodawcy (nie najeżania się w lokalnej prasie) za odmowę takiego postępowania.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 31, 2013, 09:12:42 am »
Myślę, że raczej kary dla świadczeniodawców nie są ogłaszane publicznie. Co do przychodni, które nie posiadają umowy to spudłowałeś bo ich przecież nie obowiązują ogólne przepisy dotyczące zawierania umów. Z kolei myślę, że prywatni lekarze chyba też prowadzą jakąś kolejkę bo nie wierzę, że przyjmują od ręki. Chyba raczej nie ma tak, że dzwonisz a oni ci mówią: proszę zadzwonić za 2 miesiące bo nie wiem jak będę pracował.
Ale tak jak już pisałem: zadzwoń do funduszu i zapytaj.

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 31, 2013, 10:38:30 am »
Nie jestem specjalistą więc chętnie się włączę do dyskusji.

Tak się zastanawiam czy jest jakieś ograniczenie zakresu specjalistów, do których
mogą się zapisywać pacjenci w przychodni, która jeszcze nie ma odpowiedniej umowy z NFZ.

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 31, 2013, 11:01:38 am »
[...]
I jeszcze np. Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
Art. 20
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=4&artnr=1036&czartnr=3
[...]

Pudło.
Art. 20 mówi o świadczeniodawcach, którzy zawarli umowę z NFZ.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 31, 2013, 11:06:21 am »
Ale o taki świadczeniodawcach jest właśnie mowa. Mam teraz umowę i jestem:
- w trakcie podpisywania aneksu,
- w trakcie konkursu ofert,
- w trakcie negocjacji,
i nie wiem czy będę miał umowę (ewentualnie w jakiej wysokości).

Offline dana51

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Pomógł? 8
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 31, 2013, 12:14:36 pm »
Paweł, jeśli masz aneks to masz umowę, bowiem aneks służy do zmiany niektórych elementów umowy.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 31, 2013, 12:40:20 pm »
aneks służy do zmiany niektórych elementów umowy.

Na przykład jej przedłużenia. Czyli przed podpisaniem aneksu umowy na 2014 rok nie było (kończy się w 2013 roku), a po podpisaniu już jest.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 31, 2013, 16:54:08 pm »
aneks służy do zmiany niektórych elementów umowy.

Na przykład jej przedłużenia. Czyli przed podpisaniem aneksu umowy na 2014 rok nie było (kończy się w 2013 roku), a po podpisaniu już jest.
Nie nie całkiem ,bo  aneks podpisujesz zawsze gdy umowa jeszcze trwa (czyli jest). 

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 31, 2013, 18:49:37 pm »
No niby trwa i co z tego skoro pierwsze komunikaty dotyczące aneksowania ukazały się przynajmniej w MOW dopiero w połowie listopada, zaznaczam komunikaty, żadne konkrety  czyli nadal nie jestem pewien czy mam tę umowę podpisaną czy nie, a przecież już ok czerwca, ba w niektórych zakresach dużo wcześniej nie było gdzie zapisywać pacjentów bo limity miejsc się wyczerpały.

Co więcej w STM i REH mam aneks na 6 miesięcy i dopiero kwiecień-maj nowy konkurs na 2 półrocze a już na tym etapie mam wyczerpane limity na pewne procedury i co mam zapisywać dalej kwadratura k***a koła no bez jaj  >:(
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2013, 18:52:44 pm wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 31, 2013, 19:13:18 pm »
Podpowiem, że moja szanowna małżonka taką odpowiedź otrzymała w funduszu (wiem, że to żadna wyrocznia ale po co kusić los ;) ): rejestrować na bieżąco a jak nie dostaniecie kontraktu to musicie o tym powiadomić pacjentów telefonicznie/mailowo/listownie.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 31, 2013, 19:27:13 pm »
A potem będzie jak we Wrocławiu chyba, ale mogę się mylić zapisy na 2020 i też źle i kontrola masakra jakaś...
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 01, 2014, 01:10:30 am »
Zgadzam się z Pawłem w 100%. I nie chodzi tu o podawanie konkretnych przepisów bo te powinni wszyscy udzielający świadczeń w ramach umowy z NFZ znać.
Umowę masz do 31 grudnia 2013? Więc do tego dnia obowiązują Cię warunki ustalone w Ustawie i Rozporządzeniach NFZ. A więc do tego dnia zobowiązany jesteś prowadzić zapisy na listę oczekujących. Jeśli nie dostaniesz kontraktu to możesz tą listę zanieść do NFZ i niech oni powiadamiają pacjentów a na drzwiach wywiesić informację o braku umowy.
Zastanów się jaka jest sprawiedliwość przerywając prowadzenie listy: przestajesz zapisywać we wrześniu bo do końca roku masz już limit zapewniony. Pacjent który się zgłosił w październiku zostanie odesłany do zapisania w styczniu. Również na styczeń odeślesz pacjenta który zgłosi się do Ciebie pod koniec grudnia. A 2 stycznia kolejka pod rejestracją i pacjent z grudnia jeśli wcześniej wstał od tego z października dostanie krótszy termin.
Ja tak odsyłany byłem 2 razy i 2 razy jako ostatni w kolejce (bo nie przyszedłem stać o 5:00) nie udało mi się zapisać na listę. Poszedłem więc do dyrekcji i powiedziałem że zamierzam iść do NFZ złozyć skargę na nieprawidłowe prowadzenie kolejki oczekujących. Poskutkowało i na kolejkę mnie wpisali. Nawet niezły termin dostałem :)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 01, 2014, 02:24:22 am »
...Zastanów się jaka jest sprawiedliwość przerywając prowadzenie listy...

O jakiej sprawiedliwości tu mówimy, nigdy takowej nie było, nie ma i nie będzie...

Acha, a co do tego:

Jeśli nie dostaniesz kontraktu to możesz tą listę zanieść do NFZ i niech oni powiadamiają pacjentów a na drzwiach wywiesić informację o braku umowy.

To jestem za, ale pamiętajmy że najnowsze Motto Funduszu  głosi (cytat za klasykiem) Czas Leczy Rany  ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2014, 02:31:26 am wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Lastryko

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 6
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 01, 2014, 11:32:04 am »
[...]A więc do tego dnia zobowiązany jesteś prowadzić zapisy na listę oczekujących. Jeśli nie dostaniesz kontraktu to możesz tą listę zanieść do NFZ i niech oni powiadamiają pacjentów a na drzwiach wywiesić informację o braku umowy. [...]

Jak już będziesz niósł tę listę do NFZ, to na drzwiach wejściowych możesz zastać cytat z ustawy:

"Art 20, ust. 3 - Dokonanie przez świadczeniodawcę czynności, o których mowa w ust. 2 pkt 2 i 3 (wpisanie na listę), jest równoznaczne z zobowiązaniem się do udzielenia danego świadczenia opieki zdrowotnej."

To "się" nie jest bez przyczyny.


Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 01, 2014, 11:41:46 am »
ale udzielenie to jedno a sfinansowanie to drugie ;-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 103
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]