collapse

Reklama


Autor Wątek: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...  (Przeczytany 16923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9297
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Coby się niektórzy w święta nie nudzili:

Cytuj
W związku z poleceniem Ministra Zdrowia Pana Bartosza Arłukowicza Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ zwraca się z uprzejmą prośbą o pilne przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących na świadczenia dla wybranych rodzajów świadczeń stan na 20.12.2013r. zgodnie z załączonym kwestionariuszem.
Prosimy o przekazanie informacji w trybie pilnym do dnia 27 grudnia do godziny 12,00. Dane proszę przesłać na nr faxu: 091-425-10-82; 425-11-43; 091 425-10-85; 425-11-77.

Z poważaniem
Z up. Dyrektora
Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego
Narodowego Funduszu Zdrowia
Zastępca Dyrektora ds. Medycznych
lek. med. Tomasz Żukowski

Z tego co zauważyłem to dotyczy świadczeń w zakresach: endokrynologii, diabetologii i alergologii ale tak jakby nie wszystkich świadczeniodawców.

Offline Marcin z Grudziądza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko - Pomorski OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia ...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 26, 2013, 20:42:03 pm »
W Kuj - Pom dali czas do 30.12 do godz. 14.00   tylko ciekawe skąd ja mam taką informację wyciągnąć?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 26, 2013, 20:49:57 pm »
I w K-P jest to chyba u wszystkich w AOS, nie wiem jak w pozostałych zakresach.

EDIT: U nas jak zwykle - robią wszystko "na wszelki wypadek" i komunikat jest nawet u świadczeniodawców POZ. Lepiej zrzucić pracę na świadczeniodawców niech robią wszyscy a jak się wyjaśni kto ma to zrobić to wybierzemy potrzebne. Przecież to tylko jedna tabelka...
Oczywiście jutro po kilkunastu telefonach od POZów zmienią komunikat - dopiszą "nie dotyczy POZ" i następnym będą wciskać, że nie potrafią czytać ze zrozumieniem bo przecież taki komunikat był od początku...

I u nas jest tylko czas oczekiwania ostatniej osoby na kolejce, bez podanego stanu na konkretny dzień.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2013, 21:13:20 pm wysłana przez mpi »

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 26, 2013, 21:22:07 pm »
Marcin wykrakałeś  ;D
Dotyczy tez okulistyki.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2013, 21:29:30 pm wysłana przez Przemyslaw »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 26, 2013, 23:15:21 pm »
Ja nie kraczę, ja tylko stwierdzam fakty :).
Coś mi mówi, że jednak jutro ogłoszą składanie wniosków na POZ w terminie do 31 grudnia ;)... jutro oczywiście o 16:00

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 27, 2013, 15:29:31 pm »
Skoro żadne przepisy tego nie wymagają, to chyba tylko... uprzejma prośba?

Offline Marcin z Grudziądza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko - Pomorski OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów ...
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 27, 2013, 20:57:32 pm »
Rozmawiałem z kolesiem ode mnie z miasta, razem obsługujemy sporo przychodni i poradni.
Zamierzamy to "olać" i poczekać na ewentualne reperkusje.
W końcu nikt nam nie karze zaglądać we wigilię czy między świętami do SZOI, zobaczymy ten komunikat 31 grudnia, jak będziemy chcieli zrobić rachunki dla POZtów.  :)

Pozdrawiam Wszystkich i najlepszego w New Year !!!


P.S. Czytałem pomysły Arłukowicza ... jak to zrobi to żegnajcie POZty! 

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 27, 2013, 21:32:16 pm »
komunikat jest juz nowy z dziś, podali komórki i jeszcze wiecej danych chcą :P
Cytuj
W związku z otrzymanym pismem Ministerstwa Zdrowia uszczegóławiamy informacje dot. KOLEJEK OCZEKUJĄCYCH, zwracamy się z prośbą o przesłanie faxem na numer 52 3252737 do 30.12.2013 r. do godz.14:00 następujących informacji do określonych poradni i procedur:
PORADNIA ALERGOLOGICZNA, PORADNIA DIABETOLOGICZNA, PORADNIA DIABETOLOGICZNA DLA DZIECI, PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA, PORADNIA KARDIOLOGICZNA, PORADNIA OKULISTYCZNA, PORADNIA ONKOLOGICZNA, PORADNIA REHABILITACYJNA, ENDOPROTEZOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO, ZABIEGI W ZAKRESIE SOCZEWKI (ZAĆMA)
 
LICZBA OSÓB OCZEKUJĄCYCH i CZAS OCZEKIWANIA OSTATNIEJ OSOBY W KOLEJCE stan na dzień 20.12.2013 r. według załączonej tabeli.

Dziękujemy za pomoc

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 30, 2013, 18:00:26 pm »
Jaki sens ma zbieranie takich danych z końca grudnia, gdzie kończą się umowy, a w wielu placówkach nie ma jeszcze zapisów na przyszły rok (trwa aneksowanie)?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9297
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 30, 2013, 18:14:52 pm »
Ale przecież brak umowy na nowy rok (aneksowanie) nie oznacza, że pacjentów się nie zapisuje. Takie postępowanie jest niezgodne z prawem ;)

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 30, 2013, 20:58:46 pm »
Ale przecież brak umowy na nowy rok (aneksowanie) nie oznacza, że pacjentów się nie zapisuje. Takie postępowanie jest niezgodne z prawem ;)

Umowę mam do 2013 roku, skąd mam wiedzieć czy NFZ zaproponuje aneks na kolejny rok? Skąd mam wiedzieć czy zechcę zgodzić się na proponowane przez NFZ warunki? Jak mogę zapisywać pacjentów nie znając limitu punktów ani nawet nie wiedząc czy dojdzie do podpisania aneksu?

Cytuj
Takie postępowanie jest niezgodne z prawem

Możesz zacytować przepisy, które nakazują zapisywać pacjentów na świadczenia z nieistniejącej umowy? Czy to ten sam dekret, który nakazuje przefaksować tę nową wersję kolejki?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9297
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 30, 2013, 21:30:22 pm »
Ależ proszę bardzo to tylko jeden z wielu przykładów http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131002/SZCZECIN/131009912
Nikogo nie obchodzi, że nie masz umowy na przyszły rok, że nie wiesz w jakiej wysokości będziesz miał kontrakt, że nie wiesz jakie będą harmonogramy pracy lekarzy. Masz rejestrować i koniec. A jak później się okaże, że jednak nie podpisałeś umowy bądź nie otrzymałeś kontraktu w konkursie ofert to twoim obowiązkiem jest poinformować o tym wszystkich pacjentów jakich masz zapisanych na wizyty.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 30, 2013, 21:52:57 pm »
Ależ proszę bardzo to tylko jeden z wielu przykładów

Ale gdzie są to przepisy, o których pisałeś? Bo na razie mamy grożenie palcem "Nie wykluczone, że doszło do złamania praw pacjenta." i buńczuczne zapowiedzi "dalszych działań" na użytek mediów. Zresztą od opisywanego zdarzenia minęły trzy miesiące, ciekawe jakież to straszne konsekwencje dosięgły wspomniany szpital.

Cytuj
Nikogo nie obchodzi, że nie masz umowy na przyszły rok, że nie wiesz w jakiej wysokości będziesz miał kontrakt, że nie wiesz jakie będą harmonogramy pracy lekarzy. Masz rejestrować i koniec.

Przepisy, konkrety. Póki co obowiązuje nas prawo a nie "uprzejme prośby" funduszu.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 30, 2013, 23:07:33 pm »
No właśnie Pawełku jeśli znasz, to podaj nam konkretny przepis, zarządzenie lub paragraf...bo ja takowego nie kojarzę...
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9297
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PILNE przygotowanie zestawienia dotyczącego kolejek pacjentów oczekujących...
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 31, 2013, 08:06:25 am »
Ależ proszę bardzo.

np. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 maja 2008 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej
§ 13
1. Świadczeniodawca zapewnia rejestrację świadczeniobiorców na podstawie zgłoszenia, w szczególności: osobistego, telefonicznego lub za pośrednictwem osoby trzeciej.
2. W przypadku porodu przyjęcie następuje niezwłocznie.
3. Świadczenia powinny być udzielane przez świadczeniodawcę w możliwie najkrótszym terminie.
4. Świadczeniodawca jest zobowiązany do przyjęcia świadczeniobiorcy w ustalonym terminie. W razie wystąpienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili ustalania terminu udzielenia świadczenia, a które uniemożliwiają zachowanie ustalonego terminu, świadczeniodawca w każdy dostępny sposób informuje świadczeniobiorcę o zmianie terminu.
5. Świadczeniodawca prowadzi listy oczekujących na udzielenie świadczenia, zgodnie z ustawą i przepisami wydanymi na jej podstawie.

I jeszcze np. Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
Art. 20
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=4&artnr=1036&czartnr=3


I to, że nie ma napisane w przepisach: Zabrania się odmowy wyznaczenia terminu bo nie wiadomo co z kontraktem. Jak będzie wiadomo czy świadczeniodawca będzie miał umowę to wtedy może wyznaczyć termin do wyznaczania terminów. nie oznacza, że można tak robić. A jeżeli ktoś ma wątpliwości to przecież zawsze można napisać w tej sprawie do funduszu.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2013, 08:15:01 am wysłana przez Paweł »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 41
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]