collapse

Reklama


Autor Wątek: usunięcie świadczenia  (Przeczytany 4748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
usunięcie świadczenia
« dnia: Listopada 21, 2013, 10:43:45 am »
Witam,
zrobiłam raport statystyczny i jeszcze przed wgraniem zwrotki usunęłam świadczenie. Na tą chwile w NFZ to świadczenie figuruje i jest potwierdzone, natomiast w KS PPS jest usunięte. Chciałabym przesłać to usunięte świadczenie do NFZ w celu skorygowania (usunięcia) go z systemu SZOI. Czy istnieje taka możliwość?
1. Robiłam już manewr ponownego usunięcia świadczenia z pozycji "usunięte i aktywne", po czym próbowałam zrobić raport statystyczny.
2. W module SERWIS wybierałam opcje do ponownego przesłania.
Oba wyżej wymienione sposoby nie przyniosły efektu. Świadczenia nadal nie ma w raporcie.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Abc

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: usunięcie świadczenia
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 21, 2013, 20:48:38 pm »
Jaka wersja PPS-a ??
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline el_salvo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 0
Odp: usunięcie świadczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 12, 2013, 16:01:12 pm »
mam to samo wersja pps - 2013.03.2.0

Offline el_salvo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 0
Odp: usunięcie świadczenia
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 12, 2013, 16:38:35 pm »
W 03.3.0 to samo

Offline el_salvo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 0
Odp: usunięcie świadczenia
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 12, 2013, 17:15:14 pm »
znalazłem problem - okazuje się, że zaczytanie raportu zwrotnego pomogło ( usunietę świadczenia widać w generowanym raporcie)

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: usunięcie świadczenia
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 29, 2013, 09:09:32 am »
Mam pytanie . Jakim formatem Raprtu statystycznego przesłać usunięte świadczenia z odblokowanej umowy za rok 2010.
Do 2011r nie było problemu . Wysyłałem aktualnym gdyż wyswietlała sie stosowna do roku umowa. Przy wcześniejszych już nie.
Czy wybrać zakładkę "raporty przed 2012??
Jak zwykle obawiam się ,że SZOI nie przyjmie.
W trakcie generowania takie raportu ( mówimy o statystycznym) pole z umowa jest szare.
 Mozna taki raport wysłać. ??

PS. POCZYTAŁEM i mam takie przemyslenia ... czy słuszne??

Czy na SZOI muszę zmienić typ/model  rozliczania  za 2010r  z
 
Cytuj
Stosowanie protokołu korygowania danych w komunikacie SWIAD zgodnego z komunikatem w wersji  niższej niż 2.0 oraz wskazywanie świadczeń do rozliczenia przez świadc.
na
Cytuj
Stosowanie nowego protokołu korygowania danych w komunikacie SWIAD oraz naliczanie świadczeń do zapłaty po stronie OW NFZ
To wystarczy. ???
Czy w PPS  też trzeba  poprawić  wchdząc w zakładki rozliczenia>kontrakty>umowy>zaznaczasz tę z 2010 roku i niżej guzik Naliczanie NFZ

Jakim formatem wtedy przesłać raport ???
Czy jak zmienię w PPS to pokarze sie umowa ??
Jaki nr umowy wpisać -pierwotny czy cały >> z 2010r

Cholera strach sie bać .
Robię kopie całych katalogów . ..
Mam odblokowana umowę do 10.01.2014r na usunięcie porad jednej pacjentki. Poczekam jak rozliczę grudzień 2013r - tak na wszelki wypadek , by nie zablokowało płatności przez np. nierozliczone dawne korekty.
Dodam raport statystyczny typ 5.2- wywalę z niego inne świadczenia , które jakimś cudem sie pokazały dla innych pacjentek , zostawię tylko ta jedną , której dotyczy sprawa.
Na szoi zmienię zmienię formę rozliczeń i wyslę raport.

Czy wtedy generować raport rozliczeniowy ( jak to dawniej bywało??) czy ŻĄDAŃIE rozliczenia po nowemu ??? ???




« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2013, 10:22:29 am wysłana przez PanDB »

Offline przemyslaw.zelek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
  • Kuj-Pom O/W NFZ
Odp: usunięcie świadczenia
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 29, 2013, 22:45:31 pm »
Korygowałem ostatnio wizyty z AOS z lat 2008-2011, wiem archeologia, ale trza było.
Mam już nieaktualną wersję PPSa (licencja była do konca 2011) więc generowałem co się dało, a potem ręcznie "update'owałem" raporty do najnowszej wersji.
Zanim wysłałem jakiekolwiek raporty najpierw w SZOI zmieniłem sposób naliczania w umowach na "naliczanie po stronie NFZ" czy jakoś tak, żeby się nie bawić w raporty rozliczeniowe tylko generować żądania na SZOI.
Mam to szczęście, że pracuję już na innym programie i z korektami i fakturami nie miałem większego problemu.

Przy usuwaniu chyba pójdzie łatwiej, bo idzie tylko jedna linijka na zestaw do usunięcia, a potem trochę zabawy z korektami.

Jeśli znasz choć troch format otwarty i dysponujesz windowsowym notatnikiem, to nie powinno być większego problemu :)

--
pozdrawiam
Przemek
pozdrawiam serdecznie
Przemysław Zelek

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 93
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]