collapse

Reklama


Autor Wątek: Czysta Instalacja SOMED'a  (Przeczytany 3497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kleksiq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Pomógł? 1
Czysta Instalacja SOMED'a
« dnia: Listopada 18, 2013, 08:32:40 am »
Hej,

Męczę się z instalacją na maszynie wirtualnej ( bezpieczniejsza edycja formularzy itp :) ). Bazę postawiłem ale za chiny nie mogę dodać "pustej" bazy ( pusta.ora itp ). Zawsze wywala mi błędy przez co somed działa ale nie mam żadnego użytkownika :D. Spotkaliście się z tym czy może wiecie jak dodać z "palca" nowego user'a ?

Oracle 11.2.0.2.0 XE + Windows XP SP3, Somed w wersji 2013.00.0.00

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: Czysta Instalacja SOMED'a
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 20, 2013, 11:32:53 am »
Właściwie co chcesz zrobić?
Chcesz zainstalować na maszynie wirtualnej serwer czy aplikacje KS-SOMED?
Jeżeli serwer to musisz pusta.ora zaimportować do oracle poleceniem imp.
W pustej bazie jest tylko jeden użytkownik adm. To jest czysta baza bez żadnych danych.
Wszystko musisz skonfigurować samodzielnie od zera i pododawać użytkowników w module kartoteki.

Z "palca" lepiej niczego nie dodawaj.

Offline kleksiq

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Pomógł? 1
Odp: Czysta Instalacja SOMED'a
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 21, 2013, 00:05:06 am »
Generalnie to na 2 maszynach wirtualnych, na jednej Oracle a na drugiej SOMED. Takie bedzie docelowe środowisko u mnie w firmie.
Z tą różnicą że Oracle będzie na maszynie fizycznej a somed na 2012 działającym prawdopodobnie na darmowym hyper-v od ms.
Z tym ostatnim jeszcze się zastanowię. Akurat z konfiguracją systemu z PowerShella mam dość małe doświadczenie :). Przemawia jednak za tym nielimitowana liczb maszyn wirtualnych.

Nawet pasuje mi wszystko od zera. Środowiska produkcyjnego nawet nie śmiem ruszać :). Jeśli chodzi o dodanie z "palca" to zbyt duża ze mnie płotka w środowisku Oracle nie mówiąc o samej strukturze tabel w somedzie. Spróbuje jeszcze raz zrobić import może mi się uda, jeśli tak to dam cały poradnik na pps jak to ma być skonfigurowane.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Czysta Instalacja SOMED'a
« Odpowiedź #3 dnia: Października 20, 2014, 12:43:04 pm »
Odkurzę temat: instaluję SOMEDA na Oracle XE Oracle 11.2 i też nie mogę zaimportować pustej bazy. Może potrzebna jest jakaś nowsza "pusta.ora" czy w 11.2 coś z funkcją imp się zmieniło?

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Czysta Instalacja SOMED'a
« Odpowiedź #4 dnia: Października 22, 2014, 12:37:47 pm »
Odkurzę temat: instaluję SOMEDA na Oracle XE Oracle 11.2 i też nie mogę zaimportować pustej bazy. Może potrzebna jest jakaś nowsza "pusta.ora" czy w 11.2 coś z funkcją imp się zmieniło?

A konkretnie jaki komunikat błędu występuje w logach importu?
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Czysta Instalacja SOMED'a
« Odpowiedź #5 dnia: Października 22, 2014, 22:33:30 pm »
Mój błąd, wgrywałem bardzo starą "pusta.ora", sprzed dobrych kilku lat, z nową z instalki poszło bez problemów.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 70
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]