collapse

Reklama


Autor Wątek: 'z-listy-oczek' w rap. statystycznym  (Przeczytany 4053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline plb1985

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 1
  • Podlaski OW
'z-listy-oczek' w rap. statystycznym
« dnia: Listopada 09, 2013, 17:29:30 pm »
Dzień dobry,

Czy element 'z-listy-oczek' w raporcie statystycznym jest wymagany w każdym zakresie świadczeń, tj. także w tych, co do których nie ma obowiązku sprawozdawania imiennych listy oczekujących?

Z góry dzięki,
Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: 'z-listy-oczek' w rap. statystycznym
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 09, 2013, 17:40:09 pm »
Nie jest wymagany.

Offline plb1985

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 1
  • Podlaski OW
Odp: 'z-listy-oczek' w rap. statystycznym
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 09, 2013, 18:13:56 pm »
Może więc jakiś pomysł skąd błąd w Podlaskim OW:

"(...) wrzesień 2013r. stwierdzono u Państwa różnice pomiędzy informacjami zawartymi w raporcie statystycznym w zakładce ?KOLEJKA?, a informacjami przekazanymi o osobach skreślonych z powodu realizacji świadczenia, przekazanymi w raportach z list oczekujących dla poszczególnych komórek (...)
Przypominamy, iż zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 czerwca 2008r. w sprawie zakresu niezbędnych informacji gromadzonych przez świadczeniodawców, szczegółowego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiązanym do finansowania świadczeń ze środków publicznych (Dz. U. Nr 123, poz. 801 ze zm.), świadczeniodawca z chwilą realizacji świadczenia pacjentowi oczekującemu w kolejce, powinien przekazać w raporcie statystycznym uzupełniony element ?z-listy-oczek?"

Dodatkowo w załączonym pliku:
Liczba osób skreślonych z powodu wykonania świadczenia - raport z kolejek oczekujących: 409
Liczba osób skreślonych z listy oczekujących, którym uzupełniono informację w raporcie statystycznym: brak danych w raporcie statystycznym

Dot. ginekologii i położnictwa

« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2013, 18:15:48 pm wysłana przez plb1985 »

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: 'z-listy-oczek' w rap. statystycznym
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 15, 2013, 12:01:07 pm »
No bo jest tak, że wszystko powinno przechodzić przez jeden i ten sam system informatyczny. Spotkałem się z takim samym problemem, tylko że u mnie to była na chwilę obecną prośba aby informacja o skreśleniach z listy oczekujących była widoczna w raporcie statystycznym.

Dla mnie prywatnie to jedna wielka paranoja z kolejkami oczekujących. Robi się w chwili obecnej podwójna sprawozdawczość z zakresu pacjentów oczekujących: jedna z przekazywanych listach oczekujących które będą musiały się zgadzać z tym co jest w raportach statystycznych. Z nieoficjalnych informacji wiem, że oddziały NFZ są zobowiązane przekazywać informacje o oczekujących do instytucji zewnętrznych, i robią to na podstawie danych przekazywanych przez świadczeniodawców w.......... raportach statystycznych.

Od początku uważałem że sprawozdawczość kolejek oczekujących jest nowym sposobem na nakładanie kar dla świadczeniodawców.

Z informacji ogólnie dostępnych na temat czasów oczekiwania mogę śmiało powiedzieć, że co najmniej 90% pacjentów nieznających zagadnień rozliczeniowych nie jest w stanie poprawnie zinterpretować czasów oczekiwania.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: 'z-listy-oczek' w rap. statystycznym
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 15, 2013, 21:44:01 pm »
He he skończyło się robienie kolejek z palca lub z sufitu  :P ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: 'z-listy-oczek' w rap. statystycznym
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 16, 2013, 11:21:11 am »
oj niedobrze, oj niedobrze  :'(
Ale będzie rzeź niewiniątek...
Chyba większość nie ma w swx informacji "z-listy-oczek".
Z drugiej strony, to będzie bardzo niepolityczne, kolejki się wydłużą i to bardzo.

Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 119
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]