collapse

Reklama


Autor Wątek: komunikat: Listy poz a "czerwone światło" w systemie eWUŚ  (Przeczytany 8477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hannah278

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 0
komunikat: Listy poz a "czerwone światło" w systemie eWUŚ
« dnia: Listopada 03, 2013, 16:02:13 pm »
witam,

proszę o przetłumaczenie mi tego komunikatu, ponieważ ja nie wiem o co kaman?? mam każdą pacjentkę z osobna zgłosić, że eWuś nie wykazuje jej jako ubezpieczonej??
(tj, położna POZ /wlkp)

tj. komunikat z dn 31.10.2013r.

"Komunikat dla świadczeniodawców - dotyczy zakresu lekarza poz, pielęgniarki poz, położnej poz

Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ uprzejmie informuje, iż istnieje możliwość uzyskania danych świadczeniobiorców, dla których aktualnie nie można potwierdzić uprawnień do świadczeń (?czerwone światło? w systemie eWUŚ). Weryfikacja uprawnień została przeprowadzona na podstawie list aktywnych lekarza poz, pielęgniarki poz, położnej poz w dniu 1 października 2013 roku. W celu otrzymania takiej informacji należy:

- przesłać na adres poczty elektronicznej poz_ewus@nfz-poznan.pl scan, prawidłowo wypełnionego  i podpisanego przez osobę/y uprawnione do reprezentowania, wniosku o udostępnienie danych (wzór wniosku w załączeniu). W temacie wiadomości należy podać numer obowiązującej umowy

- w przypadku braku możliwości przesłania scanu wniosku należy przesłać na adres poczty elektronicznej poz_ewus@nfz-poznan.pl  informację o zainteresowaniu otrzymaniem danych, w  temacie wiadomości należy podać numer obowiązującej umowy. Dodatkowo należy przesłać prawidłowo wypełniony i podpisany przez osobę/y uprawnione do reprezentowania wniosek o udostępnienie danych pod numer fax 61 658 04 44 .

Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 13 listopada 2013 roku. Dane dotyczące osób pozostających na listach aktywnych, dla których aktualnie nie można potwierdzić uprawnień do świadczeń zostaną udostępnione na indywidualne konta świadczeniodawców w Systemie Zarządzania Obiegiem Informacji (SZOI) w dniu 15 listopada 2013 roku.

 
Barbara Murawska
Z-ca Dyrektora ds. Medycznych
Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego
Narodowego Funduszu Zdrowia"

Hannah

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: komunikat: Listy poz a "czerwone światło" w systemie eWUŚ
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 03, 2013, 16:31:32 pm »
Nie. To tylko informacja o tym, że możesz od nich dostać listę pacjentów, którzy są na czerwono w ewuś.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: komunikat: Listy poz a "czerwone światło" w systemie eWUŚ
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 03, 2013, 17:00:22 pm »
Nie. To tylko informacja o tym, że możesz od nich dostać listę pacjentów, którzy są na czerwono w ewuś.

Ta... Prosiłem tydzień temu u mnie w Małopolskim i mnie olali..
Pewnie znowu im teraz Centrala przykaz odgórnie dała jak w marcu czy kwietniu

Pozdrawiam

Offline hannah278

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 0
Odp: komunikat: Listy poz a "czerwone światło" w systemie eWUŚ
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 03, 2013, 22:43:37 pm »
dziękuję!!

spokojnej nocy :)
Hannah

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: komunikat: Listy poz a "czerwone światło" w systemie eWUŚ
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 14, 2014, 16:36:13 pm »
(...)W związku z planowanym  przekazaniem dla zainteresowanych świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej informacji o osobach pozostających na Ich listach aktywnych, dla których Narodowy Fundusz Zdrowia wg. stanu na dzień 01 listopada 2014 roku  nie mógł potwierdzić uprawnień do świadczeń (?czerwone światło? w systemie eWUŚ) prosimy zainteresowanych świadczeniodawców POZ  o nadesłanie na podany adres email: (...) prośby o ww. dane podając swój nr umowy oraz kod świadczeniodawcy. W odpowiedzi dane te zostaną udostępnione bezpośrednio przez portal SZOI dla wnioskującego świadczeniodawcy.(...)

W związku z tym, że wyraźnie napisali że mamy złożyć prośbę a nie wniosek to wystarczy "uprzejmie proszę" czy może dla pewności napisać "bardzo uprzejmie proszę"?

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: komunikat: Listy poz a "czerwone światło" w systemie eWUŚ
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 14, 2014, 18:29:06 pm »
LOW wystarczyło proszę ;)
pozdr

Offline in_di

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
  • kujawsko-pomorski OW
Odp: komunikat: Listy poz a "czerwone światło" w systemie eWUŚ
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 19, 2015, 12:51:24 pm »
Czy ktoś posiada aktualne informacje czy listy poz za miesiąc styczeń będą przefiltrowane przez Ewusia i nie otrzymamy już finansowania za pacjentów "czerwonych" czy jednak będzie działo się to dopiero od kwietnia?

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: komunikat: Listy poz a "czerwone światło" w systemie eWUŚ
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 23, 2015, 18:36:38 pm »
z tego co było w komunikacie po strajkowym to za czerwone ewusie miało być zapłacone od początku roku chyba przez 3 miesiace (?)

p.s. ponoc lekarze POZ mają pobierać opłatę od pacjentów którzy są nieubezpieczeni i od razu o tym mówią. Czy ktoś się orientuje jak ma się to do AOS ?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: komunikat: Listy poz a "czerwone światło" w systemie eWUŚ
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 26, 2015, 09:08:26 am »
z tego co było w komunikacie po strajkowym to za czerwone ewusie miało być zapłacone od początku roku chyba przez 3 miesiace (?)

z tego co ja zrozumiałem (ale mogę się mylić) to miło być tak, że "czerwona" deklaracja nie traci ważności przez 3 miesiące ale w miesiącach w których jest czerwona nie ma za nią zapłąty..

Cytuj
p.s. ponoc lekarze POZ mają pobierać opłatę od pacjentów którzy są nieubezpieczeni i od razu o tym mówią. Czy ktoś się orientuje jak ma się to do AOS ?

a o tym to w ogóle nie słyszałem.. był za to postulat opłaty za poradę POZ (czy też za wejście do przychodni) w wysokości 10 czy 20zł.. ale to upadło na 100% (a szkota bo takie 5 czy 10 zł skróciłoby znacząco kolejki do lekarza POZ z "turystów").

Pozdrawiam

pozdrawiam

Offline in_di

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
  • kujawsko-pomorski OW
Odp: komunikat: Listy poz a "czerwone światło" w systemie eWUŚ
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 26, 2015, 13:15:44 pm »
Dowiedziałam się na ten moment tyle, że za styczeń finansowanie bez wyrzucania"czerwonych". Systemy NFZ nie mają jeszcze odpowiednich funkcjonalności, Porozumienie Zielonogórskie ugrało tyle, że na szczęście deklaracja ma być sprawdzana na dzień złożenia, a nie na jakikolwiek dzień weryfikacji z góry ustalony. W związku z tym pojawia się problem z deklaracjami złożonymi przed 1.01.2015r. w jaki sposób miałby być sprawdzane i na jaki dzień. Wobec powyższego nadal czekamy na ostateczne rozwiązanie.

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: komunikat: Listy poz a "czerwone światło" w systemie eWUŚ
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 27, 2015, 01:25:42 am »
Według mnie deklaracja będzie ważna cały czas. Tylko jak pacjent będzie czerwony to na podstawie potwierdzenia w innej formie niż EWUS (tak jak przy poradach) będzie płacony przez 3 miesiące.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 81
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]