collapse

Reklama


Autor Wątek: Zmiana adresu świadczeniodawcy  (Przeczytany 30832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Zmiana adresu świadczeniodawcy
« dnia: Sierpnia 30, 2013, 09:51:52 am »
Na pewno ktoś miał sytuację jak w temacie,moje pytanie brzmi ,czy dobrze postąpię wykonując kolejno :
     NFZ
1. Pismo informacyjne do NFZ,aby Fundusz wiedzał o sprawie(od kiedy zmiana siedziby gabinetu)
2. Po uzyskaniu wszystkich zezwoleń(Sanepid,Izba Lekarska) utworzenie na SZOJ nowego miejsca-komórki,przepięcie sprzętu,wpisanie z odpowiednią datą harmonogramu, w efekcie wygenerowanie profilu.
3. NFZ widzi to na SZOJ i robi aneks do umowy.
4.Jak jest na SZOJ dostępny aneks to robię zgłoszenie zmiany do umowy(nieobowiązkowe?)
    KAMSOFT
1.Informacja o zmianie adresu gabinetu-wtedy po opłacie ok. 50zł przysyłają nowy plik licencji.
     KSPPS
1.Po zainstalowaniu nowego pliku licencji , mogę wprowadzać do KSPPS aneks do umowy (najlepiej na początku miesiąca po rozliczeniu poprzedniego miesąca)wtedy wprowadzam pacjentów i procedury już pod nowy aneks.
      INNE
1.Czy muszę składać nowy wniosek o dostęp do EWUŚ?
2.Załącznik o aneks do umowy na wystawianie recept.               Bardzo proszę o podpowiedzi.POZDRAWIAM.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana adresu świadczeniodawcy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 30, 2013, 10:51:24 am »
Jakiś czas temu to przerabiałem i z tego co pamiętam, to:

2. Po uzyskaniu wszystkich zezwoleń(Sanepid,Izba Lekarska) utworzenie na SZOJ nowego miejsca-komórki,przepięcie sprzętu,wpisanie z odpowiednią datą harmonogramu, w efekcie wygenerowanie profilu.

Nie da rady, tzn. nie utworzysz nowego miejsca - komórki z ID, które już istnieje (stary gabinet-poradnia). Trzeba to dobrze zgrać z NFZ, tzn. zamykamy jedną komórkę na określony dzień i na kolejny dzień musi być utworzona nowa komórka.
Wiąże się z tym zamknięcie wszystkich harmonogramów i otwarcie ich na kolejny dzień w nowej komórce.

 KAMSOFT
1.Informacja o zmianie adresu gabinetu-wtedy po opłacie ok. 50zł przysyłają nowy plik licencji.
Nowa licencja jest niepotrzebna, zakładam, że NIP się nie zmienił i kontrakt z NFZ zostaje na ten sam podmiot, tylko zmiana adresu.


Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiana adresu świadczeniodawcy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 30, 2013, 14:11:07 pm »
Wczytanie licencji po zmianach nie jest konieczne z punktu widzenia prawidłowego działania programu. Nie zmienił się NIP a pozostałe dane możesz zmienić bez problemu. Natomiast prędzej czy później przy innych zmianach sobie za to "potrącą" :) więc pewnie lepiej zrobić prędzej i mieć z głowy.

Na SZOI robisz mniej więcej tak jak to opisałaś tj:
utworzenie nowego miejsca, wrzucenie tam sprzętu i personelu (od jakiejś daty), wygenerować profil (tak jak do ofert) powiadomić NFZ i jeśli nie zrobili jakiejś procedury uproszczonej (w jednym przypadku tak miałem) to zrobią aneks, który spowoduje że to miejsce nowe będzie widoczne w umowie i po podpisaniu aneksu i zatwierdzeniu w NFZ dopiero robisz zgłoszenie zmiany do umowy (obowiązkowo) żeby wszystko (sprzęt i personel) były widoczne w umowie.
Jeszcze w międzyczasie panie z naszej delegatury przyjdą Cię odwiedzić w nowym miejscu. Ponadto jesteś ISPL więc nie tylko miejsce się zmienia ale adres siedziby, być może telefon itd... W piśmie do NFZ musisz to uwzględnić czyli podać które dane w którym miejscu jak zmienić (jest xxxx powinno być yyyy).
Zrób to wszystko odpowiednio wcześniej.


PS. To już chyba wszyscy się stamtąd wynoszą?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2013, 14:12:48 pm wysłana przez mpi »

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Zmiana adresu świadczeniodawcy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 30, 2013, 15:57:57 pm »
Dziękuję za podpowiedzi,rozumiem,że pismo do NFZ w Bydgoszczy wysyłam zanim cokolwiek nowego wprowadzę na SZOJ.A jak z EWUŚ,czy muszę składać nowy wniosek?

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiana adresu świadczeniodawcy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 30, 2013, 18:27:52 pm »
ewus zostaje bez zmian
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline Kosiaraa

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: Zmiana adresu świadczeniodawcy
« Odpowiedź #5 dnia: Października 20, 2013, 14:02:14 pm »
a jesteście pewni ze ewus się nie zmieni? bo cos kiedyś slyszalam ze się ma zmienić cos

Offline Kasika

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Zmiana adresu świadczeniodawcy
« Odpowiedź #6 dnia: Października 20, 2013, 17:05:34 pm »
ja właśnie też słyszałam, że coś ma się zmienic

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiana adresu świadczeniodawcy
« Odpowiedź #7 dnia: Października 20, 2013, 19:12:36 pm »
a jesteście pewni ze ewus się nie zmieni? bo cos kiedyś slyszalam ze się ma zmienić cos

ja właśnie też słyszałam, że coś ma się zmienic

Nie ma to jak pisać samemu ze sobą...
Może wyjaśnisz mi, dlaczego w ostatnim okresie do każdej odpowiedzi zakładasz oddzielne konto na forum?

Bardzo proszę Koniarko vel Kosiaraa vel Koniulek vel Kasika vel Czabanka vel vera itd... o zaprzestanie tego typu praktyk, gdyż dostaniesz bana na to forum - nie będziesz mogła nie tylko nic pisać ale i również go przeglądać.
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2013, 20:12:19 pm wysłana przez mpi »

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Zmiana adresu świadczeniodawcy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 13, 2014, 15:06:10 pm »
Przy zmianie adresu świadczeniodawcy akurat uprawnień do ewuś nie trzeba zmieniać,działa jak wcześniej ,raporty przechodzą z potwierdzeniem ewuś bez problemu,dopiero pod koniec 2015 będę składać wniosek o przedłużenie uprawnień do ewuś i wtedy pójdzie już z nowym adresem.Pozdrawiam.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 99
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]