Pozostałe problemy > Problemy ogólne

Zmiana adresu świadczeniodawcy

(1/2) > >>

Monia:
Na pewno ktoś miał sytuację jak w temacie,moje pytanie brzmi ,czy dobrze postąpię wykonując kolejno :
     NFZ
1. Pismo informacyjne do NFZ,aby Fundusz wiedzał o sprawie(od kiedy zmiana siedziby gabinetu)
2. Po uzyskaniu wszystkich zezwoleń(Sanepid,Izba Lekarska) utworzenie na SZOJ nowego miejsca-komórki,przepięcie sprzętu,wpisanie z odpowiednią datą harmonogramu, w efekcie wygenerowanie profilu.
3. NFZ widzi to na SZOJ i robi aneks do umowy.
4.Jak jest na SZOJ dostępny aneks to robię zgłoszenie zmiany do umowy(nieobowiązkowe?)
    KAMSOFT
1.Informacja o zmianie adresu gabinetu-wtedy po opłacie ok. 50zł przysyłają nowy plik licencji.
     KSPPS
1.Po zainstalowaniu nowego pliku licencji , mogę wprowadzać do KSPPS aneks do umowy (najlepiej na początku miesiąca po rozliczeniu poprzedniego miesąca)wtedy wprowadzam pacjentów i procedury już pod nowy aneks.
      INNE
1.Czy muszę składać nowy wniosek o dostęp do EWUŚ?
2.Załącznik o aneks do umowy na wystawianie recept.               Bardzo proszę o podpowiedzi.POZDRAWIAM.

gringo:
Jakiś czas temu to przerabiałem i z tego co pamiętam, to:

2. Po uzyskaniu wszystkich zezwoleń(Sanepid,Izba Lekarska) utworzenie na SZOJ nowego miejsca-komórki,przepięcie sprzętu,wpisanie z odpowiednią datą harmonogramu, w efekcie wygenerowanie profilu.

Nie da rady, tzn. nie utworzysz nowego miejsca - komórki z ID, które już istnieje (stary gabinet-poradnia). Trzeba to dobrze zgrać z NFZ, tzn. zamykamy jedną komórkę na określony dzień i na kolejny dzień musi być utworzona nowa komórka.
Wiąże się z tym zamknięcie wszystkich harmonogramów i otwarcie ich na kolejny dzień w nowej komórce.

 KAMSOFT
1.Informacja o zmianie adresu gabinetu-wtedy po opłacie ok. 50zł przysyłają nowy plik licencji.
Nowa licencja jest niepotrzebna, zakładam, że NIP się nie zmienił i kontrakt z NFZ zostaje na ten sam podmiot, tylko zmiana adresu.


mpi:
Wczytanie licencji po zmianach nie jest konieczne z punktu widzenia prawidłowego działania programu. Nie zmienił się NIP a pozostałe dane możesz zmienić bez problemu. Natomiast prędzej czy później przy innych zmianach sobie za to "potrącą" :) więc pewnie lepiej zrobić prędzej i mieć z głowy.

Na SZOI robisz mniej więcej tak jak to opisałaś tj:
utworzenie nowego miejsca, wrzucenie tam sprzętu i personelu (od jakiejś daty), wygenerować profil (tak jak do ofert) powiadomić NFZ i jeśli nie zrobili jakiejś procedury uproszczonej (w jednym przypadku tak miałem) to zrobią aneks, który spowoduje że to miejsce nowe będzie widoczne w umowie i po podpisaniu aneksu i zatwierdzeniu w NFZ dopiero robisz zgłoszenie zmiany do umowy (obowiązkowo) żeby wszystko (sprzęt i personel) były widoczne w umowie.
Jeszcze w międzyczasie panie z naszej delegatury przyjdą Cię odwiedzić w nowym miejscu. Ponadto jesteś ISPL więc nie tylko miejsce się zmienia ale adres siedziby, być może telefon itd... W piśmie do NFZ musisz to uwzględnić czyli podać które dane w którym miejscu jak zmienić (jest xxxx powinno być yyyy).
Zrób to wszystko odpowiednio wcześniej.


PS. To już chyba wszyscy się stamtąd wynoszą?

Monia:
Dziękuję za podpowiedzi,rozumiem,że pismo do NFZ w Bydgoszczy wysyłam zanim cokolwiek nowego wprowadzę na SZOJ.A jak z EWUŚ,czy muszę składać nowy wniosek?

Manioo SE:
ewus zostaje bez zmian

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej