collapse

Reklama


Autor Wątek: rozliczenie swiadczenia w ambulatorium podczas pobytu pacjenta w szpitalu  (Przeczytany 3763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MEDIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Proszę o pomoc,


dostaliśmy pismo z NFZ z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Rozliczyliśmy wizytę w poradni zdrowia psychicznego, u psychologa, w dniu kiedy pacjent przebywał w szpitalu.
Sytuacja ta wynikła z tego, że nasza pani psycholog złapała jakiegoś lasta i dwa dni wcześniej powiadomiła nas o tym, że nie będzie jej na wizycie w danym dniu. Przełożyliśmy jej zatem pacjentów na 4 dni wcześniej ale nie zgłosiliśmy tego na portalu gdyż sytuacja wynikła z dnia na dzień. Wizyty rozliczyliśmy w dniu kiedy psycholog miała normalnie przyjąć pacjenta bo gdybyśmy rozliczyli w dniu kiedy przyjmowała to wizyty by nam wróciły z powodu innej daty zrealizowania świadczenia niż w harmonogramie czasu pracy.
Wizyta miała miejsce, wszystko jest w porządku tylko ze względu na powyższą sytuację była rozliczona później niż zrealizowana i w ciągu tych  4 dni pacjent trafił już do szpitala.
Co napisać w piśmie wyjaśniającym do NFZ? Czy opisać sytuację czy napisać tylko, że nastąpiła pomyłka w dacie realizacji świadczenia?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: rozliczenie swiadczenia w ambulatorium podczas pobytu pacjenta w szpitalu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 18, 2013, 11:48:36 am »
Po pierwsze: albo ja nie rozumiem albo Ty coś kombinujesz :) Psycholog zgłosiła Wam dwa dni wcześniej to jak zdołaliście przenieść pacjentów na cztery dni wcześniej? Cofnęliście czas?

Po drugie: jak można wpisywać pacjentów w inny dzień niż faktycznie? Każda kontrola to kara. Nie bierzecie pod uwagę że pacjent może tak jak w tym przypadku iść do szpitala, umrzeć czy coś jeszcze innego?

Po trzecie: każdy Oddział inaczej postępuje ale mi już kilkakrotnie się zdarzyło, że zmianę robiłem wsteczną. Raz miałem tak, że jeden lekarz stwierdził że sobie w sobotę jedną będzie przyjmował żeby rozładować kolejkę, oczywiście nic nikomu nie mówiąc. Wyszło przy raporcie statystycznym. Pozwolono zrobić zgłoszenie, wysłałem jeszcze raz te usługi i ok. Czy u Ciebie nie przyjmą zgłoszenia dwa dni przed zmianą? Zawsze można umotywować chorobą na przykład. Ważne żeby to zgłoszenie zrobić przed wysłaniem raportu statystycznego.


A odpowiadając na pytanie: nie wiem co zrobić. Jak napiszesz prawdę to się przyznasz że kombinujesz i postępujesz niezgodnie z umową. Lepiej wyjaśnić że nastąpiła przy wprowadzaniu pomyłka w dacie, innych osób odpowiedzialnych za zgłoszenia zmian spytać czy przyjmą wsteczne zgłoszenie i jeśli tak to skorygować to wszystko.

Offline former-employee

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 3
Odp: rozliczenie swiadczenia w ambulatorium podczas pobytu pacjenta w szpitalu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 20, 2013, 10:18:02 am »
Z dużo kombinowania i do tego podróże w czasie...

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: rozliczenie swiadczenia w ambulatorium podczas pobytu pacjenta w szpitalu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 20, 2013, 12:41:46 pm »
W mazowieckim zdarzało mi się robić zgłoszenia do zmiany (jednodniowe) dobre 3 tygodnie po fakcie i nigdy nie robili problemów.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: rozliczenie swiadczenia w ambulatorium podczas pobytu pacjenta w szpitalu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 20, 2013, 22:16:53 pm »
Wow  :o a kto był taki łaskawy, jaki zakres ??
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 144
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]