collapse

Reklama


Autor Wątek: Wizyty prywatne a SNRL ?  (Przeczytany 19037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Wizyty prywatne a SNRL ?
« dnia: Czerwca 22, 2010, 14:48:22 pm »
Mam w NZOZ-ie lekarza, który przyjmuje tylko prywatnie, czy powinien podpisać umowę z NFZ dotyczącą recept i zarejestrować się SNRL jako felczer, czy ja mam go dodać w SZOI do personelu i zgłosić do SNRL (chodzi o recepty bez refundacji, nie przyjmuje w ramach NFZ)
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Wizyty prywatne a SNRL ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 22, 2010, 17:52:27 pm »
Nie bardzo rozumiem dlaczego miałbyś go rejestrować jako felczera skoro jest lekarzem. Wg mnie pomimo tego, że przyjmuje prywatnie powinien wystąpić do NFZ o umowę na wystawianie recept refundowanych, następnie dodać go w SNRL waszego NZOZu.
Pozdrawiam!

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wizyty prywatne a SNRL ?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 22, 2010, 18:27:21 pm »
A dzisaj akurat ukazało się:

Wydział Gospodarki Lekami ZOW NFZ uprzejmie informuje, że zgodnie z art. 34 ust. 2 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych lekarz niebędący lekarzem ubezpieczenia zdrowotnego/felczer, aby móc wystawiać recepty refundowane powinien podpisać umowę o upoważnieniu do wystawiania recept na leki i wyroby medyczne refundowane ze środków publicznych przysługujących świadczeniobiorcom.

Ogólne zasady

Lekarze/felczerzy, którzy dotychczas nie podpisali umowy,
powinni wypełnić:

wniosek o zawarcie umowy upoważniającej do wystawiania recept na leki i wyroby medyczne refundowane ze środków publicznych przysługujące świadczeniobiorcom
formularz dostępu do SNRL
dwa egzemplarze umowy

przykład wypełnienia umowy pro auctore i pro familiae
przykład wypełnienia umowy dla indywidualnej praktyki lekarskiej, indywidualnej specjalistycznej praktyki lekarskiej, grupowej praktyki lekarskiej (umowa upoważnia również do wystawiania recept pro autore, pro familiae)

oraz dostarczyć następujące dokumenty:

Lekarze/felczerzy wystawiający recepty pro auctore, pro familiae:

kserokopia prawa wykonywania zawodu - wszystkie strony zawierające wpisy

Lekarze/felczerzy wystawiający recepty w ramach indywidualnej praktyki lekarskiej, indywidualnej specjalistycznej praktyki lekarskiej, grupowej praktyki lekarskiej (umowa upoważnia również do wystawiania recept pro auctore, pro familiae) :

kserokopię prawa wykonywania zawodu - wszystkie strony zawierające wpisy;
kserokopię zaświadczenia z Urzędu Statystycznego o numerze identyfikacyjnym REGON;
kserokopię zaświadczenia o wpisie do rejestru praktyk lekarskich prowadzonego przez właściwą Okręgową Izbę Lekarską.
kserokopię o wpisie do rejestru działalności gospodarczej

http://www.nfz-szczecin.pl/informacje_dotyczace_niezbednych_dokumentow__do_zawarcia_umowy_.htm

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Odp: Wizyty prywatne a SNRL ?
« Odpowiedź #3 dnia: Października 26, 2012, 19:54:35 pm »
a jak sprawa recept na potrzeby prywatne wyglada dzis? czy lekarz moze korzystac z puli recept 'przychodni' na potrzeby prywatne?
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline tom-kom.pl

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Pomógł? 1
    • tom-kom.pl
Odp: Wizyty prywatne a SNRL ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 04, 2015, 20:46:44 pm »
a jak sprawa recept na potrzeby prywatne wyglada dzis? czy lekarz moze korzystac z puli recept 'przychodni' na potrzeby prywatne?

Witam.
Chciałbym zapytać o to samo?
Mam w przychodni lekarza, który przyjmuję w oparciu o umowę poz z NFZ, a po godzinach prowadzi indywidualną praktykę i jako kardiolog przyjmuje pacjentów prywatnie.
Czy mogę w SNRL z przychodni zarezerwować pule recept dla tego lekarza i wydrukować je z nagłowkiem Indywidualnej Praktyki a nie przychodni POZ?

Pozdrawiam
Tomek

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Wizyty prywatne a SNRL ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 05, 2015, 08:05:50 am »
nie
a jak sprawa recept na potrzeby prywatne wyglada dzis? czy lekarz moze korzystac z puli recept 'przychodni' na potrzeby prywatne?
Nie
Recepty dla siebie i rodziny moze pisac na kartce papieru . Na potrzby prywatne ---- umowa o wystawianie recept .

Offline tom-kom.pl

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Pomógł? 1
    • tom-kom.pl
Odp: Wizyty prywatne a SNRL ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 05, 2015, 16:39:06 pm »
A czy na umowie będzie dostęp do SNRL?
Bo niestety Pan zabiegany doktor nie może znaleźć umowy i nie wiem skąd wytrzasnąć dostęp.
Pozdrawiam
Tomek

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Wizyty prywatne a SNRL ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 05, 2015, 17:26:54 pm »
Ja już teraz też nie wiem bo coś  pozmieniali i widzę  pule zaróno prywatne jak i nfz razem.  Umowę mam wiekową  nie było loginu.  Przysłali tak ja banki robią do kart
Kiedyś pobrałem full na zapas jak logowałem się oddzielnie.
Powinien pobrać  pule ale umowę musi znaleźć bo na pieczątce  musi być

I kod paskowy inny.

Online cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Wizyty prywatne a SNRL ?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 17, 2016, 08:12:11 am »
Jak to wygląda, gdy lekarz przyjmuje prywatnie, ale w przychodni ? Można wtedy drukować z puli przychodni do wizyt prywatnych (100%) ? Nie jest zgłoszony do kontraktu NFZ.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Wizyty prywatne a SNRL ?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 17, 2016, 08:50:32 am »
Mam dwie przychodnie, gdzie zażyczyli sobie, że dla recept z Portalu Personelu (NFZty z Portalem Świadcz.), czyli prywatnych - na recepcie mają się drukować dane przychodni (nazwa, adres, nip, regon) nazwa gabinetu - prywatny gabinet jakiśtam, bez kodów resortowych. Oprócz tego w tych przypadkach lekarze są tez pod umowa z NFZ. Nie wiem jak to do końca wygląda formalnie, ale nagłówek przychodni, a recepty z logowania na konkretnego lekarza (inaczej się raczej nie da) z Portalu Personelu.

Cytuj
z puli przychodni do wizyt prywatnych
Nie do końca rozumiem, bo jeżeli to znaczy, że przychodnia ma pulę recept dla wizyt prywatnych, to raczej się tak nie da.

Jedno jest pewne - pacjent przyjmowany na NFZ (refundacja z wizytę lub deklarację) ma mieć drukowane recepty z puli nadanej dla lekarza wykazanego pod umową NFZ przychodni. Pacjent prywatny - wg mnie - pula nadana wg umowy lekarz - NFZ (jeśli taką ma).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Online cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Wizyty prywatne a SNRL ?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 17, 2016, 08:59:42 am »
Może źle to określiłem. Nie z puli przychodni tylko, czy mogę dodać lekarza, który przyjmuje tylko prywatnie do SNRL przychodni i drukować mu recepty ?
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Wizyty prywatne a SNRL ?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 17, 2016, 09:14:32 am »
Wg mnie nie - taki lekarz powinien mieć odrębną umowę z NFZ (konkretny lekarz - NFZ; umowa nie w sensie elektronicznej, bo takiej nie dostaje, tylko podpisane papiery) na refundację i recepty przydzielane pod konkretnie swoja osobę. Jednak to jest do potwierdzenia z NFZ - właśnie co w takim przypadku ma się nadrukować np na recepcie.

Mogę się mylić, ale nie spotkałem się z innym przypadkiem.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Online cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Wizyty prywatne a SNRL ?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 17, 2016, 12:28:05 pm »
Recepty na leki refundowane ok, ale jeżeli pisze tylko na 100%
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Online cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Wizyty prywatne a SNRL ?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 17, 2016, 18:02:30 pm »
Dobra, sam się wkręciłem :) Doszło do mnie dopiero, że na kij im recepty z SNRL-a do 100% leków, przecież może pisać na zwykłej czystej recepcie ;) Najgorzej jak człowiek sam siebie nie słyszy :)

Kolega PanDB nawiązał niżej do kartki papieru i mnie oświeciło :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2016, 18:43:30 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 101
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]