collapse

Reklama


Autor Wątek: Aktualizacja centralnych zasobów słownikowych  (Przeczytany 9322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Aktualizacja centralnych zasobów słownikowych
« dnia: Czerwca 03, 2013, 14:40:46 pm »
W związku z aktualizacją Centralnych Zasobów Słownikowych przez Centralę NFZ,  z dniem 1 sierpnia 2013r.  zostaną wyłączone dotychczasowe słowniki, a nowe będą zawierały tylko kody i nazwy zgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 maja 2012 roku w sprawie systemu resortowych kodów identyfikacyjnych oraz szczegółowego sposobu ich nadawania (Dz. U. 2012 nr 0 poz. 594).
Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina o konieczności:
-posiadania rejestru zgodnie z powyższym rozporządzeniem ,
-zweryfikowania danych zawartych w SZOI w oparciu o posiadany rejestr.
 Jednocześnie informuje, że niezarejestrowanie się według nowych zasad może skutkować brakiem możliwości przystąpienia do postępowań konkursowych.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

bl

  • Gość
Odp: Aktualizacja centralnych zasobów słownikowych
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 03, 2013, 16:55:21 pm »
Jestem niedoświadczony w problemach związanych z NFZ/SZOI/KS-PPS. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak sprawdzić czy mam rejestr zgodnie z tym rozporządzeniem i które dane nas SZOI, w oparciu o posiadany przeze mnie rejestr, trzeba sprawdzić? Przepraszam, ale właściwie o jaki rejestr chodzi?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Aktualizacja centralnych zasobów słownikowych
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 03, 2013, 16:57:14 pm »
Myślę, że najważniejsze aby księga rejestrowa posiadał aktualne kody rejestrowe i takowe były wpisane na SZOI.

bl

  • Gość
Odp: Aktualizacja centralnych zasobów słownikowych
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 03, 2013, 17:13:38 pm »
Dziękuję za szybką odpowiedź. Ale gdzie mam sprawdzić i ewentualnie poprawić te kody rejestrowe księgi rejestrowej? Gdzie mam znaleźć aktualne kody rejestrowe? Chodzi mi o tzw. wyjaśnienie łopatologiczne, typu SZOI->Administrator->Słowniki, itd.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Aktualizacja centralnych zasobów słownikowych
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 03, 2013, 17:20:52 pm »
No dobra a jak mam zaktualizować na SZOI formę organizacyjno-prawna podmiotu?
Już raz próbowałem w tym roku. Dałem pismo z aktualizacją danych Było tak... powinno być tak... Wszystkie punkty mi poprawili tylko kod akurat w tym przypadku spółki partnerskiej pozostał stary.

Ja się biorę za poprawki - co prawda nie mam nieaktualnych pozycji słownikowych bo np. kiedyś jak nie było 80 i 102 to w gabinetach pielęgniarki i położnej podawało się 16 medycyna rodzinna i ten kod pozostał ale jak już się wziąłem to poprawiam wszystko. Chyba nigdzie nie mam punktu szczepień - z tym problem bo pewnie sanepid musi być przy nowej komórce. No i cholera teraz tylko elektronicznie - już kilka kont mam i profili zaufanych ale jeszcze sporo trzeba założyć :)

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: Aktualizacja centralnych zasobów słownikowych
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 19, 2013, 09:42:53 am »
To i ja mam pytanie:
czyli zmiany w RPWDL począwszy od Części I systemu (bo w SZOI, w danych świadczeniodawcy mam jeszcze stary numer w formacie XX-XXXXX) poprzez pozostałe (np. kod formy organizacyjno-prawnej - miałem 50 teraz jest 0500) i potem z nowym rejestrem i pismem w sprawie zmian do NFZ?
Powiedzcie, że to nieprawda...

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Aktualizacja centralnych zasobów słownikowych
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 19, 2013, 09:51:41 am »
Najlepiej pisać o zmiany na SZOI bo później przy tworzeniu oferty nie można zmienić żadnych danych.

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: Aktualizacja centralnych zasobów słownikowych
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 25, 2013, 12:46:21 pm »
Dzięki.
Trochę się z tym grzebię, jestem na etapie wprowadzania zmian w rejestrze. Mam kolejne pytanie: mam w rejestrze, w zakresie świadczeń pielęgniarki szkolnej VII cz. kodu wpisaną 0041, babka z RPWDL podpowiedziała mi, żeby zmienić na 0040, nie wiem co z tym zrobić? To po pierwsze.
Po drugie u tej samej pielęgniarki szkolnej X cz. kodu miałem do tej pory 16 - Medycyna rodzinna. Widzę, że jest na liście 82 - Pielęgniarstwo środowiska nauczania i wychowania - może powinienem zmienić na to właśnie?
Podobnie mam u pielęgniarki środowiskowej: X cz. kodu też 16 - Medycyna rodzinna, a znalazłem 80 - Pielęgniarstwo rodzinne. Czy zmieniać i czy jak to pozmieniam w rejestrze a poźniej na SZOI to nie wylezie gdzieś coś, że obecna umowa mi przestanie działać albo co?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Aktualizacja centralnych zasobów słownikowych
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 25, 2013, 12:56:09 pm »
czy jak to pozmieniam w rejestrze a poźniej na SZOI to nie wylezie gdzieś coś, że obecna umowa mi przestanie działać albo co?

Nie przestanie działać albo co ;)

Na SZOI pojawił się dzisiaj komunikat:
Cytuj
W nawiazaniu do komunikatu z dnia 17 maja 2013 roku dotyczącego posiadania wpisu do rejestru podmiotów leczniczych zgodnego z rozporzadzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 maja 2012 roku w sprawie systemu resortowych kodów identyfikacyjnych oraz szczególnego sposobu ich nadawania (Dz. U. z dnia 28 maja 2012r., Nr 594), Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że wprowadzona została nowa część X systemu - kod charakteryzujący dziedzinę medycyny albo pielęgniarstwa, w której udzielane są świadczenia zdowotne:
- Pielęgniarstwo opieki długoterminowej
Ponadto informujemy, że w części IX systemu - kod funkcji ochrony zdrowia, nadal obowiązuje zapis:
- Hc.3.3. długoterminowa opieka pielęgnacyjna świadczona w domu pacjenta
W zwiazku z powyższym przypominamy, że należy dokonać stosownej aktualizacji.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2013, 12:59:53 pm wysłana przez Paweł »

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: Aktualizacja centralnych zasobów słownikowych
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 25, 2013, 13:04:00 pm »
Dzięki!

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Aktualizacja centralnych zasobów słownikowych
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 29, 2013, 15:11:20 pm »
Może macie jakiś mail (mazowieckie), do kogo można wysłać info ze zmianami.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: Aktualizacja centralnych zasobów słownikowych
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 30, 2013, 11:43:50 am »
Może macie jakiś mail (mazowieckie), do kogo można wysłać info ze zmianami.
Nie brałem tego pod uwagę bo nie sądzę, że ktoś coś zmieni w SZOI na podstawie maila. Raczej w grę wchodzi pismo..

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 324
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: Aktualizacja centralnych zasobów słownikowych
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 30, 2013, 18:34:51 pm »
Witam, jak się za to zabrać gdzie sprawdzić czy mam wszystko ok? W których zakładkach to sprawdzać?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Aktualizacja centralnych zasobów słownikowych
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 30, 2013, 19:47:18 pm »
Cytuj
Raczej w grę wchodzi pismo..

Pismo wysłane mailem, to teraz taka sama forma jak papier, tylko eko :)
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: Aktualizacja centralnych zasobów słownikowych
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 31, 2013, 08:38:15 am »
Pismo wysłane mailem
A podzielisz się adresem? Może jeszcze kiedyś się przydać :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 90
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]