collapse

Reklama


Autor Wątek: e-rejestracja od kiedy  (Przeczytany 60682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: e-rejestracja od kiedy
« Odpowiedź #105 dnia: Listopada 19, 2014, 10:40:06 am »
A czy ktoś używa e-rejestracji z KS-PPS? OSOZ lub coś innego? Działa to sensownie?
Pozdrawiam

A czytałeś/łaś w ogóle ten wątek ?

Pozdrawiam

Offline mmss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Pomógł? 3
Odp: e-rejestracja od kiedy
« Odpowiedź #106 dnia: Listopada 19, 2014, 19:49:46 pm »
Cytuj
A czytałeś/łaś w ogóle ten wątek ?
Tak, czytałem.
Oczekiwałem podzielenia się doświadczeniami z wdrożenia w powiązaniu z KS-PPS (nie Somed)....
Pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: e-rejestracja od kiedy
« Odpowiedź #107 dnia: Listopada 21, 2014, 09:54:17 am »
Przypomnieli sobie w Małopolsce..

Cytuj
Szanowni Państwo,

Przypominamy, że w  myśl zapisów art. 23a. ust.1 Ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych,. Świadczeniodawca, o którym mowa w art. 20 i art. 22, prowadzący listy oczekujących na udzielanie świadczenia jest obowiązany umożliwić świadczeniobiorcom umawianie się drogą elektroniczną na wizyty, możliwość monitorowania statusu na liście oczekujących na udzielenie świadczenia oraz powiadamia o terminie udzielenia świadczenia.

Jeśli w Państwa placówce istnieje możliwość rejestracji elektronicznej, prosimy  o odpowiedź zwrotną (poprzez ISI) z podaniem adresu internetowego lub innego mechanizmu rejestracji elektronicznej, na który pacjenci mogą dokonywać e-rejestracji.

W sytuacji gdy w Państwa placówce pacjenci nie mają możliwości umawiania się droga elektroniczną na wizyty, proszę o przesłanie w terminie 7 dni (od dnia odczytania tego komunikatu) pisemnego oświadczenia w/s dopełnienia obowiązku e-rejestracji w Państwa placówce (zgodnie z zapisem art. 23a. ust.1. w/w Ustawy).

Wydział Świadczeń Opieki Zdrowotnej

pozdrawiam

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: e-rejestracja od kiedy
« Odpowiedź #108 dnia: Listopada 22, 2014, 12:11:13 pm »
Świadczeniodawca, o którym mowa w art. 20 i art. 22, prowadzący listy oczekujących na udzielanie świadczenia jest obowiązany umożliwić świadczeniobiorcom umawianie się drogą elektroniczną na wizyty
Czyli w POZ nie ma obowiązku udostępniania rejestracji internetowej?

Cytuj
możliwość monitorowania statusu na liście oczekujących na udzielenie świadczenia
Czy rozwiązanie OSOZ spełnia ten wymóg?

Poza tym jeśli OSOZ nie obsługuje skierowań to jak odróżnić przypadki stabilne od pilnych (inne terminy i inna lista oczekujących) i skąd operator ma wiedzieć czy wpisać rezerwację do listy oczekujących (kontynuacji leczenia nie wpisujemy)?
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2014, 16:30:35 pm wysłana przez Zdrowy »

Offline kapi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 3
Odp: e-rejestracja od kiedy
« Odpowiedź #109 dnia: Grudnia 10, 2014, 23:43:15 pm »
USTAWA z dnia 22 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych  wprowadza zmiany od 1 stycznia 2015 r. w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej...
w art. 23a ust. 1
"1. Świadczeniodawca, o którym mowa w art. 20, jest obowiązany umożliwić świadczeniobiorcom umawianie się drogą elektroniczną na wizyty, monitorowanie statusu na liście oczekujących na udzielenie świadczenia oraz powiadamianie o terminie udzielenia świadczenia."

Czy wszyscy którzy mają AOS,stomatologię, rehabilitacje będą mieli e-rejestracje od nowego roku ? Teraz mają nieliczni. Jak jest u Was, przygotowujecie się do e-rejestracji czy na razie odpuszczacie temat i czekacie na rozwój sytuacji ?

Offline Henryk

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Pomógł? 0
Odp: e-rejestracja od kiedy
« Odpowiedź #110 dnia: Grudnia 11, 2014, 06:53:44 am »
Niech się najpierw władza wywiąże z ustawowego obowiązku wprowadzenia karty ubezpieczenia zdrowotnego to będzie nam łatwiej prowadzić dokumentacje elektronicznie. Jak znam życie będzie jak w ZUS-e elektronicznie owszem, ale spróbuj nie mieć papieru.

Online cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: e-rejestracja od kiedy
« Odpowiedź #111 dnia: Grudnia 22, 2014, 08:49:26 am »
Prowadzi ktoś e-r... w STM Ogólnej ?? Jakich rozwiązań używacie ?? Czy na PPS-ie to działa ??
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2014, 09:23:57 am wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Odp: e-rejestracja od kiedy
« Odpowiedź #112 dnia: Lutego 08, 2015, 01:45:46 am »
A powiedzcie mi czy np. używając taki program jak estomed jest możliwe całkowite pozbycie się papierkowej formy kart ? Mam tableta wacoma dodatkowo do podpisów...

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: e-rejestracja od kiedy
« Odpowiedź #113 dnia: Lutego 08, 2015, 20:59:50 pm »
A powiedzcie mi czy np. używając taki program jak estomed jest możliwe całkowite pozbycie się papierkowej formy kart ?

Jeżeli to oprogramowanie jest 100% zgodne z wymogami ustawowymi dla prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej to można zrezygnować z papierków. Już kilka lat temu weszły przepisy które na to zezwalają! To co miało wejść od sierpnia 2014 (a przesunięto na 2017) to jest między innymi wymóg prowadzenie tylko elektronicznie.

Cytuj
Mam tableta wacoma dodatkowo do podpisów...

Eee... rozumie, że to tzw "tablet graficzny". Co Wy chcecie tym podpisywać? Elektroniczny podpis tym złożyć???

Pozdrawiam

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Odp: e-rejestracja od kiedy
« Odpowiedź #114 dnia: Lutego 08, 2015, 21:02:36 pm »
A powiedzcie mi czy np. używając taki program jak estomed jest możliwe całkowite pozbycie się papierkowej formy kart ?

Jeżeli to oprogramowanie jest 100% zgodne z wymogami ustawowymi dla prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej to można zrezygnować z papierków. Już kilka lat temu weszły przepisy które na to zezwalają! To co miało wejść od sierpnia 2014 (a przesunięto na 2017) to jest między innymi wymóg prowadzenie tylko elektronicznie.

Cytuj
Mam tableta wacoma dodatkowo do podpisów...

Eee... rozumie, że to tzw "tablet graficzny". Co Wy chcecie tym podpisywać? Elektroniczny podpis tym złożyć???

Pozdrawiam

Tableta mam takiego http://signature.wacom.eu/products/hardware/stu-520/ -nie jest on graficzny tylko do podpisów.

Jeszcze z tego co pamiętam to jedynym papierkiem musi być oświadczenie jeżeli pacjent jest "czerwony" w eWUSiu . A np takie oświadczenie ,odebrania protez itp. ?

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Odp: e-rejestracja od kiedy
« Odpowiedź #115 dnia: Lutego 08, 2015, 21:08:50 pm »
i jeszcze chodzi mi o dokumenty ,które  pacjent podpisuje się - wywiad i inne rzeczy -czy można to przenieść na pc bez problemów

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: e-rejestracja od kiedy
« Odpowiedź #116 dnia: Lutego 09, 2015, 08:37:29 am »
mam tylko elektronicznie od 2000r.
Z możliwością drukowania i eksportu w XML.
Póki co baza mieści się na pendrivie .
Chyba nie ma lepszego zabezpieczenia ja zabranie pendriva jednego czy dwóch z kopią .

Oczywiście to możliwe tylko dla jednego pracownika , właściciela itd.

Laptop w sejfie , plus dysk z kopia tez chyba lepsze od innych zabezpieczeń .

Dokumenty podpisane ... niestety zbieram ale sa w kolejności z data i w elektronicznej bazie jest zaznaczone jaki dokument pacjent podpisał .

Prawodawca tej prostej formy dla nielicznych chyba nie wymyślił ?

Dla dodatkowego bezpieczeństwa mogę go połknąć i rano.... po Xennie .
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2015, 09:28:22 am wysłana przez PanDB »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: e-rejestracja od kiedy
« Odpowiedź #117 dnia: Lutego 09, 2015, 09:43:09 am »
Dla dodatkowego bezpieczeństwa mogę go połknąć i rano.... po Xennie .

A to zgodne z ustawą ? ;-)

Pozdrawiam :-D

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Odp: e-rejestracja od kiedy
« Odpowiedź #118 dnia: Lutego 09, 2015, 12:49:20 pm »

Dokumenty podpisane ... niestety zbieram ale sa w kolejności z data i w elektronicznej bazie jest zaznaczone jaki dokument pacjent podpisał .

Jak rozumiem ,to zbierasz autografy tak czy siak... ale zastanawiam wie czy jest mozliwe wyeliminowanie papierkowych autografów ?

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: e-rejestracja od kiedy
« Odpowiedź #119 dnia: Lutego 09, 2015, 16:30:49 pm »
Praktycznie mam oświadczenia tylko. Póki co tego się nie da ominąć .

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 98
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]