collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-ADMED co to jest?  (Przeczytany 45301 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 07, 2013, 22:18:07 pm »
Czyli zamiast ks-admed wystarczy mieć raida 1 i mamy to samo. Baza jest zawsze na dwóch nośnikach (dyskach). A jeżeli chodzi o sytuacje z pożarem to dokumentacja papierowa też by nie przetrwała a ja zawsze odzyskam dane z backupu bazy, który jest poza firmą, a który wykonuje codziennie.

Czy skierowania nie zaliczają się do dokumentacji medycznej zewnętrznej?
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2013, 22:21:11 pm wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 07, 2013, 22:22:22 pm »
Raid 1? to żadne niestety bezpieczeństwo nawet jak masz z bateryjka:)
Michał jakaś masz procedurę wynoszenia danych poza inną lokalizację? To moim zdaniem ciężki temat. Mam kopie na 3 piętrach różne na NASy ale poza lokalizacje to hardcorowe zadanie, żeby to monitorować.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 07, 2013, 22:23:42 pm »
Czyli zamiast ks-admed wystarczy mieć raida 1 i mamy to samo.

ale nie są niezależne wtedy te nośniki :)


Sam jednak ten wywiad nie jest podpisywany, ale może on wejść w skład dzisiejszej wizyty i dzisiejszej elektronicznej dokumentacji medycznej danego pacjenta.

kurcze albo ja nie mogę się przestawić na sposób myślenia twórców someda albo po prostu mało inteligentny jestem :)
Widziałem wprowadzanie wizyty i mniej więcej wiem o co chodzi. Ale wizytę obsługuje lekarz. A tu była mowa o dokumentacji jaką musi prowadzić pielęgniarka/położna. Ten wdrożeniowiec też coś kombinował z podłączaniem czegoś pod wizytę, ale pacjent nie przychodzi do lekarza, nie jest przez niego obsługiwany a jedynie przez położną. Przykładowo chcę mieć kartę opieki nad noworodkiem, która z wizytą lekarską nie ma nic wspólnego.

Online mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Pomógł? 2
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 07, 2013, 22:29:43 pm »
Mam taką kartę. Trochę pracy, podpięta odpowiednia usługa i pielęgniarka wpisuje to w minutę.
Podpisuje elektronicznie i już mamy dokumentację elektroniczną  :)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 07, 2013, 22:31:45 pm »
Podmiot medyczny ten sam, inna lokalizacja, która mieści się kilkadziesiąt metrów dalej w innym budynku :)
Dokumentacja, hmm... zaraz będzie :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Online mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Pomógł? 2
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 07, 2013, 22:35:48 pm »
Fajne. Tylko że ja mam kilka przychodni w promieniu kilkudziesięciu kilometrów i jeden podmiot medyczny :-) Jest jeszcze coś takiego jak zdalne terminale. Somed pomyka na tym spoko  ;)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 07, 2013, 22:42:53 pm »
Cytuj
kurcze albo ja nie mogę się przestawić na sposób myślenia twórców someda albo po prostu mało inteligentny jestem :)
Widziałem wprowadzanie wizyty i mniej więcej wiem o co chodzi. Ale wizytę obsługuje lekarz. A tu była mowa o dokumentacji jaką musi prowadzić pielęgniarka/położna. Ten wdrożeniowiec też coś kombinował z podłączaniem czegoś pod wizytę, ale pacjent nie przychodzi do lekarza, nie jest przez niego obsługiwany a jedynie przez położną. Przykładowo chcę mieć kartę opieki nad noworodkiem, która z wizytą lekarską nie ma nic wspólnego.

To chyba ja już za dużo piwa wypiłem. Bo jakoś nie połapałem, że dotyczy to dokumentacji pielęgniarki. Jak już pisałem, osobiście nie zajmuję się dokumentacją medyczną i co do podpisywania czegoś innego niż wizyta pewien nie jestem. Więc nie chciałbym wprowadzać w błąd.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 07, 2013, 22:45:34 pm »
A jesteś w stanie podpytać o to w wolnej chwili i dać odpowiedź w tamtym temacie?

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 07, 2013, 23:01:11 pm »
Czyli zamiast ks-admed wystarczy mieć raida 1 i mamy to samo. Baza jest zawsze na dwóch nośnikach (dyskach). A jeżeli chodzi o sytuacje z pożarem to dokumentacja papierowa też by nie przetrwała a ja zawsze odzyskam dane z backupu bazy, który jest poza firmą, a który wykonuje codziennie.

To żaden argument, elektroniczna dokumentacja powinna być lepsza, niż papierowa.
Oczywiście, każdy może sobie to organizować jak chce. Może RAID, może KS-ADMED. Powtarzam się, jestem prostym programistom i sprawy np sprzętowe są często dla mnie czarną magią. Ale czy taka macierz dysków zwykle nie charakteryzuje się tym, że te dyski są dość blisko siebie ustawione? Więc tenże hipotetyczny pożar w serwerowi zeżre całość i RAID niczemu tu nie pomoże. Wymyślając KS-ADMEDA właśnie tego typu problemy braliśmy pod uwagę. Wiem, że pewnie część, nawet jeśli tego KS-ADMEDa kup,i to postawi go na komputerze zlokalizowanym w tej samej serwerowi. Nasze jednak zalecenia co do elektronicznej dokumentacji medycznej są takie: kup KS-ADMEDa, będziesz miał dokumentację na dwóch osobnych nośnikach. Postaw KS-ADMEDA na osobnym komputerze. Umieść ten komputer ekstremalnie daleko od serwerowi. Dla KS-ADMEDa nie musisz mieć jakiegoś kosmicznie wypasionego serwera. Nie musisz tam mieć Oracle. To może być zwykły PC z bazą firebird. Jeśli postawisz go daleko od serwerowi, każdy rozsądny człowiek uzna, że jest to wystarczające spełnienie wymogów rozporządzenia o osobnych nośnikach. I każdy też uzna, że jest to z pewnością bezpieczniejsze niż każdy RAID. Oczywiście rozważam tu tylko dokumentację medyczną, bo jak wiadomo to nie jest pełna kopia bazy danych, więc tenże RAID np. uchroni nas od utraty dajmy na to wystawianych w KS-SOMED faktur. Ten jednak wątek dotyczy dokumentacji medycznej i z punktu widzenia tego tematu uważam, że KS-ADMED jest lepszy od RAID.
Ale to nie ja odpowiadam za bezpieczeństwo danych Twojej przychodni. To nie ja będą się spotykał z ewentualnymi kontrolerami. To nie ja będę odzyskiwał dane. Jeśli jesteś pewien swego ? Twoja wola. Nikt jednak nie może zarzucić Kamsoftowi, że nie dostarcza narzędzi pozwalających na ekstremalnie bezpieczne archiwizowane podpisanej elektronicznie dokumentacji medycznej.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 07, 2013, 23:05:45 pm »
A czy KS-ADMED kupuję w ilości 1 niezależnie od liczby stanowisk? Czy dla każdego stanowiska gdzie dokumentacja elektroniczna będzie generowana muszę mieć licencję na KS-ADMED.

Przypominam się z prośbą powyżej ;)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 07, 2013, 23:13:38 pm »
A czy KS-ADMED kupuję w ilości 1 niezależnie od liczby stanowisk? Czy dla każdego stanowiska gdzie dokumentacja elektroniczna będzie generowana muszę mieć licencję na KS-ADMED.

O kurczę, schodzimy na sprawy handlowe, od których powinienem trzymać się z daleka  ;)
Patrząc jednak na to, że w cenniku mamy dwie pozycję, moduł dokumentacji medycznej - czyli coś co pozwala podpisywać - oraz KS-ADMED, i tylko moduł dokumentacji medycznej ma odnośnik mówiący że jest licencjonowany na stanowiska, można chyba przyjąć, że KS-ADMED jest licencjonowany za system, bez względu z ilu stanowisk będziemy wysyłać do niego dane. Sam KS-ADMED bez modułu dokumentacji medycznej nic nam nie da, a tu już "skroiliśmy" was za stanowiska  ;D

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 07, 2013, 23:14:28 pm »
A jak będzie gradobicie, trzęsienie ziemi albo co gorsza koniec świata to czy kopie w 7 różnych lokalizacjach będą bezpiecznie zarchiwizowane?

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 07, 2013, 23:15:50 pm »
A jak będzie gradobicie, trzęsienie ziemi albo co gorsza koniec świata to czy kopie w 7 różnych lokalizacjach będą bezpiecznie zarchiwizowane?
Na pewno lepiej niż kopia (a w zasadzie oryginał) w jednym miejscu.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 07, 2013, 23:27:43 pm »
Ok. O KS-ADMED już wiem wszystko.
Przychodnie które chcą zmian rozważają SOMED vs DrEryk a ja mam im ułatwić ten wybór. Pewnie jeszcze będę miał kilka pytań... Na pewno muszę wiedzieć co z dokumentacją pielęgniarek/położnych oraz kartą szczepień.

Póki co idę spać :).

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 07, 2013, 23:36:31 pm »
Ok. O KS-ADMED już wiem wszystko.
Przychodnie które chcą zmian rozważają SOMED vs DrEryk
Mam nadzieję, że nikt nie liczy na to, że ja osobiście będę głosowal na DrEryka  ;D

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 93
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]