collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-ADMED co to jest?  (Przeczytany 45327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Homar7

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 49
  • Pomógł? 3
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #90 dnia: Lutego 05, 2019, 16:13:45 pm »
spróbuj zgłosić problem przez https://mrk.kamsoft.pl/login.php
pomogło zgłoszenie jak wyżej, dostałem nową licencję jak pisał @ 09061303
pomóki rozdane :)

Homar7 - dostałeś licencję w KTL czy jak?

Pozdrawiam
tak obie licencje są w KTL,  jedna na SOMED druga na ADMED

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #91 dnia: Listopada 07, 2019, 10:59:37 am »
Czy ktoś używa admed-a[zsirep] z somedem w indywidualnej praktyce lekarskiej ?
Bo teraz przy wystawianiu recepty, mam błąd że niezarchiwizowanie dokumentu, a trzymanie tego na 1 komputerze jest chyba bez sensu
Jak to macie rozwiązane ? 

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #92 dnia: Listopada 07, 2019, 11:04:48 am »
admed, czy zisrep? Bo to nie jest jedno i to samo. ZSIREP zastępuje admeda i zalecamy wszystkim, aby się przenieśli na nowe, lepsze i bezpieczniejsze rozwiązanie.

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #93 dnia: Listopada 07, 2019, 13:04:30 pm »
Dla mnie bez znaczenie, programy mają te same funkcje, te same licencyjne, tyle samo kosztują.
Aktualnie nie posiadam licencji na archiwizowanie  dokumentów,w gabinecie indywidualnej praktyki , i pytam o sensowność stosowanie tego na jednym komputerze (bazy SOMED + archiwum dokumentów). Oczywiście jak lekarz zadecyduje że chce to będzie instalowana, nowsza wersja czyli zsirep. I czy można wyłączyć komunikaty o błędzie archiwizacji dokumentu ?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #94 dnia: Listopada 07, 2019, 13:09:50 pm »
u mnie przy KS-ADMED pomogło dodanie nowego typu dokumentu "PLEK" w KS-ADMED/ Przeglądanie/ Typy dokumentów.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #95 dnia: Listopada 07, 2019, 14:15:56 pm »
To nie jest bez znaczenia gdyż zadane zostało pytanie ze wskazaniem błędu. Błąd ten występuje TYLKO w admedzie, nie w ZSIPEPie. Błąd, to też za dużo powiedziany, i opis Michała w pełni go rozwiązuje. Po prostu Admeda należało nauczyć, czym jest eRecepta, a ZSIREP sam to wie.

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #96 dnia: Listopada 07, 2019, 16:31:07 pm »
Jeszcze raz napiszę
Aktualnie gabinet nie posiada systemu do archiwizacji dokumentacji(ADMED/ZSIRep). Błąd jest bo nie ma systemu do archiwizacji.
Pytam czy ktoś używa takiego rozwiązanie w gabinecie jednostanowiskowym.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #97 dnia: Listopada 08, 2019, 08:03:10 am »
To może dokładnie, jaki jest to błąd? Kod błędu, opis...
W przypadku nie posiadania admeda czy zsirepa nie ma żadnego błędu. Nie ma obowiązku posiadania jednego z tych dwóch narzędzi. Plik xml z receptą zapisywany jest w lokalizacji tak jak inne załączniki. Być może problem jest właśnie z tą lokalizacją. Oczywiście na stwierdzenie tak ogólne "problem z archiwizacją" pozostaje wróżenie ze szklanej kuli.
W przypadku posiadania admeda możliwy jest błąd o którym pisał @Michał. I tka jak on i ja opisaliśmy, należy nauczyć admeda czym jest erecpeta.
W przypadku zsirepa tego błędu nie ma, bo on sam wie o co chodzi.
Warto może mimo wszystko napisać jaka jest różnica pomiędzy zsirepem a admedem. Admed w zasadzie jest systemem do archiwizowania dokumentacji. Dokument tam wrzucamy i o nim w zasadzie zapominamy. Można zaryzykować stwierdzenie, że tam jest kopia dokumentu, pierwotny dokument przechowywany jest we wskazanej lokalizacji, zazwyczaj sieciowej. Nie ma mechanizmu łatwego dostępu do tych dokumentów bo nie ma takiej potrzeby, sięgamy zawsze do oryginałów z zadanej lokalizacji. Admed miał służyć w stanach krytycznych, gdy nam system "wyparował".
Głównym problemem przechowywania dokumentacji w sieciowej lokalizacji - i to bez znaczenia czy mamy, czy nie mamy admeda - jest to, że owa lokalizacja musiała być udostępniona każdemu, kto mógł tam coś z systemu wrzucić, czy mógł przeglądać dokumenty. Czyli można było mieć dostęp do dokumentacji medycznej, załączników, zdjęć spoza systemu KS-SOMED i bez jego kontroli. I to jest niefajne i całkowicie sprzeczne z zasadami bezpieczeństwa. I dlatego powstał zsirep i dlatego, skoro on powstał, wygaszamy admeda.
ZSIrep jest usługą. Usługą, która przyjmuje i udostępnia dokumenty. I te dokumenty, które trafia do ZSIrepa są tylko tam, nie ma już oryginału w lokalizacji sieciowej. Ktoś chce dokument - musi o niego poprosić i ZSIrep mu go udostępni. ZSIRep jest repozytorium, nie jest kopią bezpieczeństwa. Oczywiście można archiwizować jego zasoby tworząc właśnie kopię bezpieczeństwa i mając 2 w 1 czyli lokalizację na dokumenty i ich backup (jak dawniej w admedzie).
Jak widać z opisu pliki trzymane przez ZISrepa mogą być dostępne tylko dla niego. I powiem więcej, powinny być dostępne tylko dla niego. Tego katalogu nikt nie powinien móc przeglądać, nikt nie powinien mieć do niego dostępu. Zadaniem administratora jest odpowiednio to zorganizować, ale dostarczone rozwiązanie jest w pełni gotowe do tego, by dokumenty chronić najlepiej, jak to możliwe.
Na koniec. Nikt już nikomu admeda nie sprzeda ani nie wdroży. Nie rozwijamy go i nie wspieramy, gdyż jest dostępne nowe, lepsze narzędzie. Wszystkim, którzy jeszcze z admeda korzystają zalecamy jak najszybsze przejście na ZSIrep. Jeszcze raz wspomnę, nie chodzi tu o samego admeda! Chodzi tu o to, że jeśli nie mamy zsirepa, to wszelkie pliki (zdjęcia, załączniki, dokumentacja medyczna w postaci XML) jest dostępna dla wszystkich w określonej lokalizacji. Nie potrzeba wielkiej wiedzy by ja nielegalnie przejąć! I co gorsza, nie ma nad nią żadnej kontroli. I admed nie ma tu nic do tego, ten problem występuje bez względu na to, czy mamy, czy nie mamy admeda. Natomiast jak mamy zsirepa to nie ma potrzeby, by mieć admeda.
I na koniec końców, nie istnieje procedura przeniesienia danych z admeda do ZSIrepa. Tak, nie istnieje, bo jest niepotrzebna! Jak już wspomniałem, ademd jest kopią, wszystkie pliki i tak są we wskazanej lokalizacji. Procedura wdrożenia ZSIRepa polega właśnie na przeniesieniu danych z lokalizacji do ZSIrepa. Admed do niczego nie jest tu potrzebny.
I to już naprawdę koniec :-) Nie ma pytania, czy zastąpić admed ZSIrepem, jest pytanie, czy wdrożyć ZSIrepa. I jest na to tylko jedna odpowiedź TAK, jak najszybciej. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie. No chyba, że jesteś jedynym użytkownikiem systemu i tylko ty masz dostęp do danego komputera i z nikim go nie dzielisz. Wówczas rzeczywiście, zalety ZSIRepa nie są już tak oczywiste.
 

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #98 dnia: Listopada 08, 2019, 09:45:26 am »
Dziękuje za odpowiedz.
ZSIRep-a znam i polecam, bo stosuje w przychodni z kilkoma stanowiskami.

Co do błędu to nie pamiętam, prawdopodobnie mam zaznaczą opcje, żeby korzystać z Admeda/ZSIrep-a, a nie posiadam tego w gabinecie 1 stanowiskowym. Sprawdzę to. Myślałem że program z automatu wymaga, programu do archiwizowania dokumentu.

 
 

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #99 dnia: Marca 08, 2020, 12:27:19 pm »
Mam już przeniesionego SOMEDa na nowy serwer, więc trzeba się wziąć za kolejną pozycję na liście rzeczy do zrobienia, czyli ZSIRep.
Właśnie postawiłem ZSIRepa (trwa przenoszenie danych do repozytorium). Do tej pory miałem KS-ADMED postawiony w lokalizacji zdalnej (łączę się po VPN). Działało to całkiem znośnie.
Teraz chciałbym na serwerze, na którym był KS-ADMED postawić "zapasowe repozytorium" ZSIRep i obawiam się że komunikacja między ZSIRep głównym i zapasowym zapcha mi łącze. W przypadku ADMEDa były kopiowane tak naprawdę pliki tekstowe a w przypadku ZSIRep mogą to być pliki wszelkiego rodzaju w tym pliki graficzne, które mogą mieć sporą wagę.
Czy ktoś może się podzielić swoim doświadczeniem w tym temacie?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sławek16

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 5
  • Zach-Pom. OW
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #100 dnia: Marca 08, 2020, 20:28:30 pm »
To ja się podepnę. ZSIRep -> Plik -> Kopia bezpieczeństwa -> Ustawienia -> chcę ustawić kopię na osobnym dysku sieciowym. Wskazując ścieżkę (wyklikując z przeglądarki czy wpisując pełną ścieżkę z IP NASa) zawsze wyskakuje komunikat : "Podana ścieżka nie istnieje". Uprawnienia do danego folderu są ustawione. Coś robię źle ?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #101 dnia: Marca 08, 2020, 21:18:41 pm »
Co prawda do tego jeszcze nie doszedłem, ale pamiętam, że kiedyś konfigurując Cobian Backup miałem chyba podobny problem, a wynikał on z tego, że jak usługa Cobiana była uruchamiana jako "Local System" (czy jakoś tak) to nie miała dostępu do zasobów sieciowych. Dopiero po zalogowaniu się usługi jako "Administrator" wszystko zaczynało działać.
Może tutaj też jest podobnie?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #102 dnia: Marca 08, 2020, 21:29:54 pm »
Ja mam teraz jeszcze jeden problem.
Po godz. 13 uruchomiłem synchronizację ZSIRep z serwerem zapasowym. Wszystkich dokumentów do synchronizacji jest ok 64 tys. Po ok. 3 godzinach i synchronizacji ponad 7 tys (7764) dokumentów synchronizacja zakończyła się błędem. W dzienniku zdarzeń co minutę i 16 sekund pojawia się taki wpis:

Cytuj
Czas:                  2020-03-08 16:24:14

Operacja:              błąd podczas wykonywania zadania
Aplikacja, użytkownik: ZSIRep

Opis:
synchronizacja z kopią danych
Wystąpił błąd (Żądanie zostało przerwane: Żądanie zostało anulowane.) podczas przesyłania danych kanałem HTTP.

Czy ktoś wie co może być tego przyczyną i co z tym fantem zrobić?
Jeden jak i drugi serwer zrestartowałem. Tunel VPN też. Łączność jak była tak jest, ale synchronizacja nie chce dalej ruszyć.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sławek16

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 5
  • Zach-Pom. OW
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #103 dnia: Marca 08, 2020, 21:47:46 pm »
Co prawda do tego jeszcze nie doszedłem, ale pamiętam, że kiedyś konfigurując Cobian Backup miałem chyba podobny problem, a wynikał on z tego, że jak usługa Cobiana była uruchamiana jako "Local System" (czy jakoś tak) to nie miała dostępu do zasobów sieciowych. Dopiero po zalogowaniu się usługi jako "Administrator" wszystko zaczynało działać.
Może tutaj też jest podobnie?
Faktycznie, usługa działała jako "System lokalny". Zmieniłem we właściwościach usługi aby logowała się ona jako konto admina domenowego (na to konto mam też udostępniony zasób na NASie) i przyjęło wybraną ścieżkę. Dzięki za naprowadzenie.

Offline Sławek16

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Pomógł? 5
  • Zach-Pom. OW
Odp: KS-ADMED co to jest?
« Odpowiedź #104 dnia: Marca 08, 2020, 22:22:09 pm »
Ja mam teraz jeszcze jeden problem.
Po godz. 13 uruchomiłem synchronizację ZSIRep z serwerem zapasowym. Wszystkich dokumentów do synchronizacji jest ok 64 tys. Po ok. 3 godzinach i synchronizacji ponad 7 tys (7764) dokumentów synchronizacja zakończyła się błędem. W dzienniku zdarzeń co minutę i 16 sekund pojawia się taki wpis:

Cytuj
Czas:                  2020-03-08 16:24:14

Operacja:              błąd podczas wykonywania zadania
Aplikacja, użytkownik: ZSIRep

Opis:
synchronizacja z kopią danych
Wystąpił błąd (Żądanie zostało przerwane: Żądanie zostało anulowane.) podczas przesyłania danych kanałem HTTP.

Czy ktoś wie co może być tego przyczyną i co z tym fantem zrobić?
Jeden jak i drugi serwer zrestartowałem. Tunel VPN też. Łączność jak była tak jest, ale synchronizacja nie chce dalej ruszyć.

Zapuść jeszcze raz synchronizację i dodatkowo jakiś Ping Monitor na serwer zapasowy. Zobacz czy nie ma przerw w komunikacji (wypadną pingi) po VPNie. EMCO Ping Monitor Free powinien dać radę.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 106
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]