collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - bezpłatna szczepionka p. grypie dla osób 75+  (Przeczytany 1412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
KS-SOMED - bezpłatna szczepionka p. grypie dla osób 75+
« dnia: Września 01, 2020, 10:06:49 am »
Kto mi powie jak wystawić w KS-SOMED bezpłatną szczepionkę przeciwko grypie dla osób powyżej 75 roku życia? Chodzi o VAXIGRIPTETRA. BLOZ zaktualizowany a we wskazaniach nie ma takiej opcji. Jest tylko 50% dla 65+
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Zbychu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 12
  • Mazowiecki OW
Odp: KS-SOMED - bezpłatna szczepionka p. grypie dla osób 75+
« Odpowiedź #1 dnia: Września 01, 2020, 11:22:05 am »
W KSPPS wybieram, zmieniam odpłatność na 50% i dla pacjenta który ukończył 75 lat z automatu wstawia się "S" i apteka wydaje bezpłatnie jako lek dla seniora.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - bezpłatna szczepionka p. grypie dla osób 75+
« Odpowiedź #2 dnia: Września 01, 2020, 18:01:03 pm »
Pamiętaj, że zarówno dla S jak i dla C odpłatność na recepcie nie ustawia się na jakąś bezpłatną, tylko na wynikającą taką jakby S czy C nie było - dopiero apteka realizuje odpowiednio wydanie tak jak napisał Zbychu.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED - bezpłatna szczepionka p. grypie dla osób 75+
« Odpowiedź #3 dnia: Września 02, 2020, 09:26:27 am »
Temat trafił w końcu do mnie... myślałem, że przechodząc przez tyle kolejnych osób, łącznie z Michałem ;-), ktoś sobie przypomni o zasadach wystawiania recept dla seniorów. Tym bardziej, że wspominałem o tym w ostatnim biuletynie, a w końcu recepty S mamy już od 2016 roku, zdaje mi się.  Ale trudno, rozumiem, że jest to pokręcone, ale to już nie jest wina somedu ani innego systemu, tylko zasad ustalonych przez Ustawodawcę. Tak, 09061303 ma 100% racji, chylę czoło, że jednak ktoś to ogarnia, recepty C i S wystawiamy z naturalną odpłatnością (czyli tak, jak dostałby pacjent bez tych uprawnień) to apteka na podstawie znacznika C lub S wyda lek bezpłatnie. Dlaczego tak? To nie jest 100% oficjalne, bo po prostu nie chce mi się szukać odpowiednich przepisów ale z tego co pamiętam, to opiszę (Tak tłumaczyłem tym, co mi to przesłali ;-)":

"Uprawnienie S oraz C rządzą się nieco innymi prawami niż reszta uprawnień, (inwalida wojenny, honorowy dawca krwi). Po pierwsze na recepcie uprawnienie S i C może występować równolegle z uprawnieniami pozostałymi. Czyli na recepcie może być S i ZK, ale nie może być ZK i IB. To jest jednak zwykle niekontrowersyjne. Bardzie kontrowersyjne jest to, że  w przypadku uprawnienia S i C na recepcie dajemy odpłatność taką, jaką umieścilibyśmy na recepcie wystawianej w tych samych warunkach (to samo wskazanie) dla pacjenta nie posiadającego owego uprawnienia. Czyli jak w tym wypadku, na recepcie dajemy 50% oraz uprawnienie S, co oznacza, że pacjent otrzyma lek bezpłatnie. Tak wynika to z rozporządzenia i apteka tę sprawę ogarnia. Dlaczego tak jest? Otóż, o ile mi wiadomo, jest to wynik tego, że dopłaty dla seniorów oraz kobiet w ciąży są realizowane z innej puli ? bezpośrednio z budżetu ? a nie z budżetu NFZ. Czyli w rzeczonym przypadku 50% refunduje NFZ, ale kolejne 50% budżet. Oczywiście apteka 100% refundacji dostanie z NFZ, ale NFZ mając informację o odpłatności 50% i uprawnieniu S, wie, że te kolejne 50% ma ściągnąć z budżetu.  "


Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - bezpłatna szczepionka p. grypie dla osób 75+
« Odpowiedź #4 dnia: Września 02, 2020, 10:50:16 am »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Czytałem ten biuletyn i tak podejrzewałem tylko, że jak lekarz i pacjent nie widzą, że ma być za free to mają wątpliowści i ostatecznie te wątpliwości mnie też dopadły.

Od wczoraj przekazuję lekarzom takie info (dzięki chłopaki, że je stworzyliście bo teraz do lekarzy i do mnie to przemawia):

Cytuj
odnośnie bezpłatnej szczepionki na grypę dla 75+
"zarówno dla S jak i dla C odpłatność na recepcie nie ustawia się na jakąś bezpłatną, tylko na wynikającą taką jakby S czy C nie było - dopiero apteka realizuje odpowiednio bezpłatne wydanie"
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED - bezpłatna szczepionka p. grypie dla osób 75+
« Odpowiedź #5 dnia: Września 02, 2020, 12:06:41 pm »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Czytałem ten biuletyn i tak podejrzewałem tylko, że jak lekarz i pacjent nie widzą, że ma być za free to mają wątpliowści i ostatecznie te wątpliwości mnie też dopadły.

Od wczoraj przekazuję lekarzom takie info (dzięki chłopaki, że je stworzyliście bo teraz do lekarzy i do mnie to przemawia):

Cytuj
odnośnie bezpłatnej szczepionki na grypę dla 75+
"zarówno dla S jak i dla C odpłatność na recepcie nie ustawia się na jakąś bezpłatną, tylko na wynikającą taką jakby S czy C nie było - dopiero apteka realizuje odpowiednio bezpłatne wydanie"

Oczywiście, pisząc, że przeszedł przez tyle osób miałem na myśli oddziały i serwis KS ;-) To tylko pokazuje, jak te założenia -nie systemów gabinetowych, tylko ustawodawcy - są nieintuicyjne. Prawdę powiedziawszy, dopiero wiedza o sposobie finasowania, nieco rozjaśnia temat.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 106
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]