collapse

Reklama


Autor Wątek: Wyb??r ??wiadcze?? z rozpoznaniami we wskazanym zakresie  (Przeczytany 12507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Wyb??r ??wiadcze?? z rozpoznaniami we wskazanym zakresie
« dnia: Marca 01, 2009, 11:09:13 am »
Zaznaczam zakres rozpozna?? np. I00-I25 lub B01-C34, ustalam wiek pacjent??w np. 0-6 lat. FiltrujÄ?. DostajÄ? podsumowanie ilo??ci lub wyselekcjonowane ??wiadczenia.
Odpada ??mudne dziubanie przy robieniu zestawie?? dla GUS, itp.
gbak:finishing, closing, and going home

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Wyb??r ??wiadcze?? z rozpoznaniami we wskazanym zakresie
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 01, 2009, 11:27:47 am »
Pisa??em do KS, aby takie filtry zosta??y utworzone w rozliczenia -> rejestracje -> ??wiadczenia, przy ale odpisano mi ??e to "zabije" wydajno??ciowo i wizualnie formatkÄ? w ??wiadczeniach. Mo??e by??o by mo??na ukryÄ? takie filtry jak legendÄ?? Chocia?? mo??na obliczyÄ? ZD-3 i ZD-4 to ja mam do zrobienia jeszcze np. Mz-15 i niestety czeka mnie d??ubanina w Excelu lub Accessie  >:(.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: Wyb??r ??wiadcze?? z rozpoznaniami we wskazanym zakresie
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 01, 2009, 11:41:03 am »
to "zabije" wydajno??ciowo i wizualnie formatkÄ? w ??wiadczeniach.
Dziwne podej??cie autor??w programu, tak jakby wszystkie mo??liwe filtry nale??a??o upchaÄ? w '??wiadczeniach', na jednym widocznym ekranie. Pomys?? z legendÄ? idealnie siÄ? nadaje. Mo??na te?? podpatrzyÄ? w P??atniku.

gbak:finishing, closing, and going home

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Wyb??r ??wiadcze?? z rozpoznaniami we wskazanym zakresie
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 02, 2009, 11:00:47 am »
ze swojej strony dopisze ze juz kiedys probilem o dodanie (a pozniej poprawienie) dzialania filtrow statusu aktywny/usuniety produktow
i niby to juz dziala ale nie do konca bo jak sie ustawi filtr Usuniete to widac ale tylko zestawy swiadczen ale nie ma produktow !!
w sumie to nigdzie poza Raportami nie da sie sprawdzic jakie produkty (czyli to co najwazniejsze) zostaly usuniete/zmienione na nowa wersje !
a dla poprawnego prowadzenia sprawozdawczosci z korektami z NFZ to jest jak dla mnie podstawowa sprawa ..

raz to chyba wprowadzili tak jak chcialem ale faktycznie wydajnosc padla strasznie ..

BTW jaka na obecnych wersjach PPSa macie wydajnosc przy wyszukiwaniu w swiadczeniach np wszystkich swiadczen z danego misiaca wykonanych przed danego lekarza ? ja chwilowo utknalem na PPS 2009.00.3.0 i jest tragedia z wydajnoscia w tym miejscu ..
baza co chwile fixowana (fix.bat z forum) a wyszukiwanie sie wlecze :-/ pamietam ze na niektorych wersjach PPSa tak mialem i zazwyczaj po aktualizacji bylo lepiej

niestety chwilowo "utknalem" na w/w wersji bo mam juz plik umowy na Oracle i na tym pod Firebirda nie moge sie juz aktualizowac :-/
(a niestety jeszcze czekam na migracje bazy)

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Wyb??r ??wiadcze?? z rozpoznaniami we wskazanym zakresie
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 02, 2009, 11:42:24 am »
BTW jaka na obecnych wersjach PPSa macie wydajnosc przy wyszukiwaniu w swiadczeniach np wszystkich swiadczen z danego misiaca wykonanych przed danego lekarza ? ja chwilowo utknalem na PPS 2009.00.3.0 i jest tragedia z wydajnoscia w tym miejscu ..
baza co chwile fixowana (fix.bat z forum) a wyszukiwanie sie wlecze :-/ pamietam ze na niektorych wersjach PPSa tak mialem i zazwyczaj po aktualizacji bylo lepiej

U mnie nie ma problem??w z wydajno??ciÄ? filtrowania. BazÄ? mam na Firebirdzie w wersji 2 o wielko??ci ok. 1.4 GB, pamiÄ?ci RAM w komputerze 4GB. Gorzej to wyglÄ?da na s??abych komputerach na kt??rych plik bazy danych ma wiÄ?kszy rozmiar ni?? wielko??Ä? pamiÄ?ci RAM wtedy to jest tragedia. Chocia?? podejrzewam Piotrze ??e tw??j sprzÄ?t przewy??sza wymagania okre??lone przez producenta, wiÄ?c mo??e to byÄ? problem tej wersji programu.

WracajÄ?c do temat??w filtr??w to lepszym rozwiÄ?zaniem jest dodaniem filtr??w wieku pacjenta i rozpozna?? ICD10 ni?? raporty dedykowane. Nie wszystkie raporty do wszystkich druk??w sÄ? zrobione np. Mz-14, Mz-15 i siÄ? zmieniajÄ?c co roku wiÄ?c trzeba raporty zmieniaÄ?. Przyda??by siÄ? jeszcze filtr p??eÄ? i czy pacjent pochodzi z miasta czy wsi. I tak jak pisa??em mo??na te filtry ukryÄ? tak jak to jest z legendÄ?.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline it.bydg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 0
  • kujawsko-pomorskie
Odp: Wyb??r ??wiadcze?? z rozpoznaniami we wskazanym zakresie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 19, 2010, 09:52:06 am »
a CTR Shift +w

raporty

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 100
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]