collapse

Reklama


Autor Wątek: drukowanie historii zdrowia i choroby  (Przeczytany 15144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
drukowanie historii zdrowia i choroby
« dnia: Kwietnia 23, 2013, 08:17:13 am »
Pytanie do użytkowników ks somed - lekarze drukują u was HZICH??
 Jeśli tak to skąd? Po wizycie w starej wersji można drukować taka historię wizyty i mieści się ona na połowie a4.
Z kolei drukowanie wygenerowanej HZICH (tej właściwej) zajmuje 3/4 miejsca na kartce a4.
Myślę o przerzuceniu się z czasem na generowana HZICH ale dla każdego pacjenta z wizyty będzie generowana kartka a4? Kartoteki mi się zapchają:)
Jak u Was się to odbywa?

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Pomógł? 2
Odp: drukowanie historii zdrowia i choroby
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 23, 2013, 16:27:54 pm »
Myślę że jeśli lekarze wprowadzają do systemu całość wizyty, łącznie z wywiadem  to nie ma sensu drukować historii tylko przejść na postać elektroniczną. Wystarczy dodatkowy komputer i moduł elektronicznej historii. Za podpis elektroniczny nie trzeba dodatkowo płacić  a wszystko działa jak należy. Sprawdziłem i tak pracuję od stycznia.

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: drukowanie historii zdrowia i choroby
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 23, 2013, 20:50:55 pm »
Wydruk HZICH można zmodyfikować ale jest z tym trochę zabawy, natomiast jak pisał mmariom także polecam przejście na wersję elektroniczną aczkolwiek z kosztami to wygląda tak, należy kupić odpowiednią ilość licencji na dokumentację medyczną plus licencję na program KS-Adamed ( do archiwizacji dokumentacji ). Konfiguracja zajmuje około 15-20 min i działa bez zarzutu, już mam w dziesięciu przychodniach i lekarze bardzo sobie chwalą.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: drukowanie historii zdrowia i choroby
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 23, 2013, 20:55:08 pm »
możesz to dokładniej opisać? Jak to w somedzie działa?  takie know how.  Będę bardzo wdzięczny,

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: drukowanie historii zdrowia i choroby
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 23, 2013, 22:03:02 pm »
We wzorzec HZICH dzisiaj wszedłem ale myślę że nie ma sensu tam dłubać. Fakt że w jednej przychodni większość danych jest wprowadzana d o komputera więc to jest do zrobienia ale rodzi mi się pytanie:
- jak przejrzeć wcześniejsze wizyty pacjenta w nowym gabinecie? Niby mogę wybrać po prawej datę wizyty i pojawiają mi się informacje ale brakuje mi podglądu szybkiego na HZICH ? a może jest?

mmariom -a dlaczego potrzebuje dodatkowy komputer?

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: drukowanie historii zdrowia i choroby
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 23, 2013, 22:59:45 pm »
Przemysław, są dwa sposoby, przy wydruku dokumentów z Someda pojawia nam się okno z wzorcem po wciśnięciu klawisza F12 i wpisaniu odpowiedniego hasła mamy możliwość skopiowania wzorca a następnie klawiszem F4 włączmy edytor i tu zaczyna się zabawa, a drugi to w opcjach gabinetu  możemy wczytać wzorzec ( xml ) o ile taki posiadamy.
Doktor - w starej wizycie była zakładka podgląd, w nowej możemy podejrzeć historię danej zakładki, jeżeli chcemy podejrzeć całość to po zalogowaniu się do modułu Gabinet mamy ikonę HZICH , gdzie możemy przejrzeć wszystkie HZICH dla danego pacjenta jak i dla wszystkich.
Program do archiwizacji HZICH, czyli KS-Adamed musi być zainstalowany na innym komputerze niż serwer ale to nie musi być kolejny komputer, może to być na stanowisku z Somedem, ale należy pamiętać że musi działać równomiernie z serwerem żeby zapisywał HZICH.

Offline iceman1500

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Pomógł? 1
Odp: drukowanie historii zdrowia i choroby
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 24, 2013, 14:28:15 pm »
Tak jak napisał kolega powyżej -  za pomocą F12 mamy możliwość zmiany wydruku wzorca z a4 na np. a5 (pion lub poziom) - ja mam tak u siebie :)

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Pomógł? 2
Odp: drukowanie historii zdrowia i choroby
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 24, 2013, 20:19:24 pm »
Prawie wszystko już tu napisano ale po kolei.
Program -KS-Adamed - system do archiwizacji dokumentacji medycznej. Archiwizuje każdą wizytę (oczywiście po odpowiedniej konfiguracji Someda). Działa na osobnej bazie (firebird). Faktycznie może być zainstalowany na jakimś sprzęcie w sieci  poza głównym serwerem. Jednak powinien pracować bez zakłóceń więc osobny komputer jest bezpieczniejszy.  Co do sprzętu nie ma tu specjalnych wymagań.  Aby cały system miał sens i był w zgodzie z prawem potrzebny jest znacznik czasu - inaczej podpis elektroniczny, każdego generującego historię (lekarz, pielęgniarka, położna itp.)  Taki podpis uruchamia się w Somedzie dla każdego pracownika bez żadnych nakładów i spełnia on wszelkie normy prawne. KS-Adamed pozwala na wydruk podpisanej elektronicznie historii wizyty.
I to chyba  tyle. Działa naprawdę fajnie i jak na razie (od stycznia) bezproblemowo.

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Pomógł? 2
Odp: drukowanie historii zdrowia i choroby
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 24, 2013, 20:33:36 pm »
Jeszcze jedno bo chyba przeholowałem. Sławek napisała o licencjach na archiwizację. Nie jestem pewien bo nie brałem udziału w tych konkretnych  negocjacjach ale pewnie ma rację.

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: drukowanie historii zdrowia i choroby
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 24, 2013, 21:08:29 pm »
z cennika:
40.a.    Moduł Elektronicznej Dokumentacji Medycznej
   310,00 netto   381,30 brutto - cena za stanowisko ( dotyczy stanowisk medycznych )
40.b.    System archiwizacji elektronicznej dokumentacji medycznej ADMED10
   517,00 netto   635,91 brutto
i jeszcze jedno nie jest to podpisywane znacznikiem czasu tylko certyfikatem.

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Pomógł? 2
Odp: drukowanie historii zdrowia i choroby
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 24, 2013, 22:34:08 pm »
Z tym certyfikatem to się zgadza ale najważniejsze jest to żeby na zapisanej HIZCH był znacznik czasu. A jedno z drugim jest powiązane.

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: drukowanie historii zdrowia i choroby
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 25, 2013, 08:36:37 am »
Mmariom Znacznik czasu = podpis elektroniczny?? Czyli nie potrzebuje dokupywać podpisu kwalifikowanego z zewnętrznej firmy? wystarczy to co jest w ks-somed?

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Pomógł? 2
Odp: drukowanie historii zdrowia i choroby
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 25, 2013, 13:42:35 pm »
Dokładnie tak. Na początku podobno były jakieś wymagania ale obecnie dopuszczony jest podpis niekwalifikowany. Upewnialiśmy się. Jest to zgodne z obowiązującymi przepisami.

Offline Cejotek

  • Zaśmiecacz Forum
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 3
Odp: drukowanie historii zdrowia i choroby
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 15, 2013, 22:35:33 pm »
Cytuj
z cennika:
40.a.    Moduł Elektronicznej Dokumentacji Medycznej
   310,00 netto   381,30 brutto - cena za stanowisko ( dotyczy stanowisk medycznych )
40.b.    System archiwizacji elektronicznej dokumentacji medycznej ADMED10
   517,00 netto   635,91 brutto
Może ktoś wie czy jest to opłata jednorazowa czy też coroczna ?

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Odp: drukowanie historii zdrowia i choroby
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 16, 2013, 00:29:47 am »
Jest to opłata jednorazowa i roczna :) tylko, że na kolejne lata płacisz tylko 20% tej ceny. Tak jak jest to z licencją na KS-SOMED.
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 109
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]