collapse

Reklama


Autor Wątek: 2013.01.0.0 (2013-04-03)  (Przeczytany 8433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
2013.01.0.0 (2013-04-03)
« dnia: Kwietnia 05, 2013, 16:35:27 pm »
Do pracy wymagana jest aktualizacja bazy danych

1.
Kateg.: WSZYSTKIE 
Opis: Dodanie do wydruku skierowania dwóch dodatkowych parametrów: pieczątka oraz lekarz. Dzięki tym parametrom na skierowaniu można wydrukować dane świadczeniodawcy oraz dane lekarza kierującego (opcja RECEPTA_LEKARZ = TAK). Funkcjonalność analogiczna do wydruku recept.
 
2. 
Kateg.: Rozliczenia 
Menu: Raporty->Raporty zwrotne
Opis: Poprawa wczytywania dużej wielkości raportów zwrotnych Z_RDP z deklaracji na instalacjach Oracle.
 
3. 
Kateg.: Rozliczenia 
Menu: Kontrakty->Rachunki refundacyjne->Drukuj->Zestawienie pacjentów rozliczanych rachunkiem (zapis do excel'a)
Opis: Dodano funkcję zapisu zestawienia pacjentów rozliczanych rachunkiem do pliku
 
4. 
Kateg.: Rozliczenia 

Menu: Raporty->Raporty do NFZ->Wyślij wybrane
Opis: Umożliwono wysłanie raportem I fazy zestawów świadczeń zawierających pozycje rozliczeniowe dla wybranego punktu umowy.
 
5. 
Kateg.: Rozliczenia

Opis: Opublikowano nowe formaty plików Ambulatoryjny2013.xls, Rapstat2013.xls służących do importu świadczeń do KS-PPS. Zmiany podyktowane są wymogami nowego formatu wymiany danych SWIAD 7 6.0. Dodane kolumny są zaznaczone w plikach kolorem żółtym.
Import w/w plików będzie udostępniony w terminie późniejszym, w okolicach 15 kwietnia.
 
6. 
Kateg.: Rehabilitacja 

Opis: Dodano możliwość zmiany uprawnienia pacjenta w zestawie świadczeń za pomocą funkcji znajdującej się w menu po naciśnięciu prawego przycisku myszy.
 
7. 
Kateg.: WSZYSTKIE 

Opis: Dostosowano interface systemu do możliwości rejestrowania świadczeń zgodnie z wymogami formatu SWIAD 7 6.0.
Zmianie uległo sprawozdawanie chemioterapii (ilość leku z pozycji faktury), leki na łuszczycę, hospitalizacja ze śpiączką.
 
8. 
Kateg.: Kartoteki 

Menu: Rejestracje->Pacjenci
Opis: Udostępniono możliwość rejestracji ręcznego potwierdzenia ubezpieczenia z eWUŚ.
 
9. 
Kateg.: WSZYSTKIE 

Opis: Dodano możliwość zablokowania nieaktualnych pul recept (01) dla lekarza podczas wystawiania recepty.
 

Wersja 2013.01.0.0 została opublikowana na FTP jako wersja aktualizacyjna.

Plik aktualizacyjny dostępny jest pod adresem: ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-PPS/ArchiwumZIP/KS-PPSaktualizacja.ZIP. W celu aktualizacji KS-PPS plik należy pobrać, rozpakować, następnie uruchomić ksinstal.exe.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2013, 19:24:03 pm wysłana przez Paweł »

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Restart podczas aktualizacji
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 05, 2013, 17:45:49 pm »
Ktoś poratuje? Podczas aktualizacji PPSa wyskoczył blue screen, poszedł fix z gbak na bazę, usunął jeden błąd, program uruchamia się ale po logowaniu wyskakuje błąd LOGUJ_APP - Opis wewnętrzny: validation error for column DAKT, value "*** null ***"
The insert failed because a column definition includes validation
constraints. Error Code: 27

Próbowałem ksinstall z serw ale nie pomogło, ściągnąłęm aktualizacje całą ale nie pozwala zaaktualizowć (komunikat: nie można aktualizować starszej wersji na nowszą).

Piątek po południu na dodatek.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Restart podczas aktualizacji
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 05, 2013, 17:54:43 pm »
Jak nie masz backupu bazy to może być problem. Pozostaje pewnie Kamsoft.
BTW to dlaczego aktualizowałeś taka nową aktualizację na wersji roboczej? To szaleństwo.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Restart podczas aktualizacji
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 05, 2013, 18:06:19 pm »
BTW to dlaczego aktualizowałeś taka nową aktualizację na wersji roboczej? To szaleństwo.

Wpadłem na przysłowiowe 5 minut, a tu wersja z lutego, nawet nie spojrzałem że to z dziś aktualizacja, mój błąd. Kopie miały być i nie zrobiłem a tu same stare, kolejny błąd.

Offline problem

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 126
  • Pomógł? 2
Odp: 2013.01.0.0 (2013-04-03)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 07, 2013, 23:27:57 pm »
Cytuj
validation error for column DAKT, value "*** null ***"
Miałem to samo, nic nie pomogło. Bazę przesłałem do Kamsoftu, tam diagnoza: uszkodzony nagłówek pliku, cena: 500.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: 2013.01.0.0 (2013-04-03)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 08, 2013, 09:40:23 am »
Problem rozwiązany, po podpowiedzi pani Beaty (pozdrawiam) pomogło uruchomienie ksinstal-online.bat

Co dziwne bo wcześniej robiłem gfix, a ten bat robi coś podobnego:

gfix -online -user sysdba -password masterkey "..\BAZA\KSPPS.FDB"
ksinstal.exe REFRESHTRG=1


Rozumiem że parametr w drugiej linii odświeża instalacje i pozwala zainstalować taką samą wersję.


Czy ktoś już robił import ręcznych potwierdzeń EWUŚ? Mam ściągnięte pliki xml, pewnie trzeba stworzyć z nich plik csv, ale jaka powinna być struktura arkusza?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2013, 09:54:30 am wysłana przez neelix »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: 2013.01.0.0 (2013-04-03)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 08, 2013, 10:55:19 am »
Czy ktoś już robił import ręcznych potwierdzeń EWUŚ? Mam ściągnięte pliki xml, pewnie trzeba stworzyć z nich plik csv, ale jaka powinna być struktura arkusza?

Nie wiem po co chcesz tworzyc plik csv skoro masz już pliki xml. Po prostu wgrywasz je do programu.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: 2013.01.0.0 (2013-04-03)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 08, 2013, 13:35:36 pm »
Nie mam licencji na serwusia, czy może już nie jest potrzebna? Otworzyłem okno importu i pps chciał plików csv/xls.

Offline Kasia

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: 2013.01.0.0 (2013-04-03)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 29, 2014, 13:46:12 pm »
Problem podobny do poruszanego już w tym wątku - więc odświeżam go.  Muszę odtworzyć bazę z lat 2008-2010, ponieważ Fundusz domaga się korekt nieprawidłowo wykazanych świadczeń ( dot. protez). Wystąpiłam do Funduszu o udostępnienie baz jednak informatyk stwierdził, że mi i tak to nic nie da ponieważ wtedy był inny format raportów. Napisałam w tej  tej sprawie do Kamsoftu -  Pani Beata wskazała na instrukcję:  http://www.kamsoft.pl/servlet/news_viewer/wiad?nr=10093.
W międzyczasie znalazłam program instalacyjny z początku 2008r oraz kopie bezpieczeństwa z końcówki 2009r, w której były świadczenia także z roku 2008.  Zainstalowałam program na starym czystym laptopie i odtworzyłam kopię. Nie ma jednak  pełni szczęścia - program co rusz daje komunikat: "opcje sysytemowe są niedostępne".  Pani Beata także zaleciła mi " "Proszę uruchomić plik ksinstal-online.bat z katalogu SERW" ale ja tego pliku tam nie mam. W aktualnych programach jest ale w tamtym nie ma. Musiałam wysłać zrzut ekranu ponieważ Pani Beata nie wierzy. Pobawiłam się trochę i przekopiowałam plik z z aktualnego programu i po uruchomieniu go program chciał rozpocząć instalację jednak została ona przerwana z komunikatem " nie można instalować starszej wersji na nowszej". Nie znam się na składni poleceń i nie wiem co ewentualnie w pliku .bat mogłabym poprawić. Zastanawia mnie też jakie znaczenie ma komunikat o opcjach systemowych - program się otwiera, robi kopię bezpieczeństwa, pozwala na edycję zapisanego świadczenia.
Mógłby ktoś coś pomóc?  :-*
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2014, 13:53:57 pm wysłana przez Kasia »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: 2013.01.0.0 (2013-04-03)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 30, 2014, 15:39:46 pm »
Kasia - a dlaczego nie próbujesz tego rozliczyć na aktualnej wersji PPSa ? ona obsługuje również wszystkie starsze wersje raportów!
Jedyna różnica (duża i ważna) to zmiana na przełomie 2010/2011 sposobu naliczania II fazy z oznaczania po stronie świadczeniodawcy na naliczanie po stronie NFZ. To jednak można przestawić zarówno po stronie NFZ jak i programu (trzeba oba żeby działało).
Ja jednak próbowałbym aktualnym PPSem przepchnąć korekty w odpowiednio starych wersjach i z naliczaniem po stronie świadczeniodawcy jak to wtedy było. Dopiero jakby to się nie udało to bym próbował przełączyć bo odwrotu już później nie ma.

Co do tego które wersje komunikatów kiedy obowiązywały to była taka ładna tabelka na ISI małopolskiego NFZ
https://isi.nfz-krakow.pl/
Tyle, że akurat na weekend wyłączyli systemy na aktualizację.. (jak to mają ostatnio w zwyczaju w okresie rozliczeń... :-/)
Jutro po 22 mają włączyć niby..

pozdrawiam

Offline Kasia

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: 2013.01.0.0 (2013-04-03)
« Odpowiedź #10 dnia: Września 02, 2014, 10:05:13 am »
Dzięki za zainteresowanie się. :-*
Dla mnie najprościej  (wydawałoby się tak) byłoby zrobienie tych raportów w programie z 2008r. Pani Beata podesłała mi dwa pliki jednak po uruchomieniu ich nic się nie zmieniło. Program pozwolił zmienić procedurę "wewnątrz" jednak na widocznej później liście tej zmiany nie widać - jest tak jak było :(
Myślę, że tu namieszała trochę kopia bezpieczeństwa z 2009r. Zainstalowany program jest w wersji 2008.0.0.0 późniejszych niestety nie mam.
Zajrzałam na stronę wielkopolskiego oddziału - oni chyba pracują w innym systemie.

Offline Kasia

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: 2013.01.0.0 (2013-04-03)
« Odpowiedź #11 dnia: Października 20, 2014, 13:09:10 pm »
Nie spamuję, ale chcę pociągnąć temat. Po zdalnej pracy Kamsoftu program pozwolił zrobić poprawki, chociaż przy okazji sygnalizował błąd ( podwójna procedura ICD9) - czego w programie nie było widać. Procedura była jedna. Zrobiłam raport i chciałam wysłać jednak otrzymałam komunikat, że daty procedur są poza datami świadczenia. Już zupełnie nic nie rozumiem, ponieważ daty są prawidłowe - zresztą nie zmieniałam ich - poprawiałam jedynie procedury. Czekam na odpowiedź z Kamsoftu, ale może ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi z tym komunikatem - Fundusz ciśnie na załatwienie sprawy.

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: 2013.01.0.0 (2013-04-03)
« Odpowiedź #12 dnia: Października 20, 2014, 21:25:50 pm »
Kasia, ile tych świadczeń,
może podpatrzeć, jaka jest struktura rekordu SWX z tamtego okresu
i utworzyć raport z tych wadliwych świadczeń.

pozdrawiam, egol

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: 2013.01.0.0 (2013-04-03)
« Odpowiedź #13 dnia: Października 24, 2014, 20:16:18 pm »
Kasia, a dlaczemu nagminnie włazisz do działu ogłoszeń o nowych wersjach programu? Tak ciężko założyć nowy temat w problemach?
gbak:finishing, closing, and going home

Offline Kasia

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: 2013.01.0.0 (2013-04-03)
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 24, 2014, 15:06:45 pm »
Najmocniej przepraszam - ale najwięcej krytyki wywoływało zakładanie nowych wątków gdy jakiś temat był już gdzieś poruszany - tu się tylko podpięłam.
Pozdrawiam

PS. Nie obrażę się jeśli WP Moderator przeniesie moje wpisy w odpowiednie miejsce :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 96
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]