collapse

Reklama


Autor Wątek: Aktualizacja 2013.00.0.15 z dnia 08.03.2013 r.  (Przeczytany 4931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Goodi

 • Moderator
 • Specjalista
 • *****
 • Wiadomości: 187
 • Pomógł? 21
 • Lubelski OW NFZ
Aktualizacja 2013.00.0.15 z dnia 08.03.2013 r.
« dnia: Marzec 10, 2013, 23:52:01 pm »
Aktualizacja nr 2013.00.00.15 z dnia 05.03.2013 r.

Powoduje aktualizację bazy danych

MODUŁ 11 TERMINARZ
1. Wyszukiwanie zaawansowane: Wizyty nieodbyte - możliwość sprawdzania eWUŚ dla tych pacjentów (na dzień dzisiejszy).

MODUŁ 12 ZLECENIA
1. Poprawiono wyświetlanie wartości kolumny B.X. na liście zleceń. Czasami pojawiał się znak informujący o błędnym zleceniu mimo że dane były już poprawne.
2. Karta (podgląd) zlecenia:
- Na zakładce informacje medyczne widoczne informacje o umiejscowieniu według modułu Zlecenia oraz - dla zębów jeśli zabieg wprowadzono w module Stomatolog - według modułu stomatologicznego. W szczególnych przypadkach dane to mogą się różnić. Jeśli oba umiejscowienia są wprowadzone do raportu statystycznego pójdzie umiejscowienie według modułu Zlecenia (w ten sposób system działa od lat), pozwala to na ewentualne dostosowanie umiejscowienia według wymogów NFZ.
- Dane administracyjne (data godzina i operator dokonujący wpisu, modyfikujący itp.) dostępne o ile operator posiada uprawnienie Administrator/Widoczność danych administracyjnych na kartach przeglądu.
3. Podczas edycji skierowania wewnętrznego nie znika już godzina skierowania.
4. Opcja OW NFZ/Widoczność elementów/Wybieraj skierowania według pozwalająca na określenie, z którego zlecenia związanego z tym samym skierowaniem mają zostać pobrane dane w przypadku skorzystania z funkcji SF7 Skier. Można wybrać albo pierwsze, albo ostatnie zlecenie (uwaga, pierwsze czy ostatnie odnosi się do wewnętrznego identyfikatora zlecenia, który jest unikalny i narastający).

MODUŁ 14 DEKLARACJE
1. W opcjach wydruku deklaracji dodano pole Adres zamieszkania z możliwością wyboru adres tymczasowy/adres stały. W zależności od ustawienia opcji, na wydruku deklaracji, adres zamieszkania uzupełniany jest z adresu tymczasowego (jeśli jest uzupełniony) lub z adresu stałego. Dotychczas adres zamieszkania brany był z adresu tymczasowego, jeśli był uzupełniony. Opcja domyślnie ustawiona jest na adres tymczasowy, aby zachować zgodność z wcześniejszą wersją systemu. Można ją zmienić i zapamiętać ustawienie.

MODUŁ 15 PUNKT POBRAŃ
1. Umożliwienie przyjmowania opłat za skierowania na zewnątrz w punkcie pobrań.

MODUŁ 21 GABINET
1. Poprawienie wydruku HZiCh (w przypadku gdy formularz nie mieścił się na stronie był przenoszony na następną pozostawiając puste miejsce).
2. Nowa wizyta:
- poprawienie w poczekalni (nowa wizyta) widoczności koloru godzin pracy dla typów od szóstego wzwyż
- przywrócenie pokazywania podglądu plików PNG
- zapamiętywanie rozmiaru okna wizyty
3. Dodanie możliwości (opcja) wypisania zaleconych zabiegów na wydruku historii wizyt.
4. Nowe uprawnienie do zawieszania wizyt. Domyślnie każdy użytkownik ma prawo zawieszać. Brak uprawnienia nie blokuje możliwości otwarcia zawieszonej wizyty, a jedynie jej zawieszenie.
Stara wizyta: W komunikacie z pytaniem o zawieszenie wizyty zmieniona została akcja domyślna - teraz jest to zamknięcie wizyty.
5. Nowe uprawnienie do wyboru pacjenta z listy oraz do modułu terminarz.
6. Usunięto zapamiętywanie ustawień z karty zwolnienia lekarskiego.
7. Przy wydruku pustych recept zapamiętywanie ustawień uwzględnia zalogowanego operatora, wcześniej było wspólne dla wszystkich.

MODUŁ 22 STOMATOLOG
1. Nowa wizyta - po wejściu na nową wizytę ustawiony tryb wyboru rozpoznania jest przywracany do domyślnego (Brak rozpoznania).

MODUŁ 23 OKULISTA
1. Karta wystawianego leku - przywrócono widoczność pola uwag dla oka prawego.
2. Nowa wizyta - wyświetlanie ostatniego badania okulistycznego pacjenta w ramach bieżącej wizyty. Można określić: jaki okres czasu nas interesuje (wtedy starsze nie będą brane pod uwagę), dowolne ostatnie, lub całkowicie wyłączyć tę funkcję.
3. Można dowiązywać historyczne badania okulistyczne do własnej wizyty.
4. Karta badania - kopiowanie refraktometrii do pierwszych dwóch zakładek. Do każdej z nich osobno, na żądanie i z odpowiadającej im części refraktometrii.
5. Visus z wypełnionym samym VD nie jest już uwzględniany na liście badań, HZiCh i wydruku.
6. Refraktometria po cyklopegii jest już uwzględniana na liście badań, HZiCH i wydruku.
7. Lista badań okulistycznych - przy usuwaniu pojawia się pytanie, czy na pewno chcemy usunąć.
8. Ostatnie badanie przedmiotowe - jeśli nie jest powiązane z wizytą, to będzie wyświetlane na szaro.
9. Wydruk załącznika nr 4 na zaopatrzenie (okulary). Gdy parametry oczu nie są uzupełnione, na wydruku były zera, teraz jest pusto.

MODUŁ 31 POGOTOWIE
1. Na wydruku karty wyjazdowej RTM pojawił się kod operatora nadającego zespół.
2. Przyspieszony zapis zgłoszenia RTM.
3. Przyspieszone otwieranie karty zgłoszenia w Pogotowiu.

MODUŁ 34 SANATORIUM
1. Nowy mechanizm integracji z modułem hotelowym DM-Plaza.

MODUŁ 35 RIS
1. Nowa opcja sterująca pracą przeglądarki eFilm - lokalne/zdalne źródło danych.
2. Możliwość skonfigurowania modułu dla poradni z ustawioną VIII częścią kodu organizacyjnego 7242 (Pracownia Mammografii).

MODUŁ 42 UMOWY
1. W funkcjach Dodawanie usług do umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz Poprawa wykonanych usług POZ nie jest sprawdzany rodzaj raportu z punktu umowy (wcześniejsza wersja pokazywała tylko punkty z rodzajem raportu POZ). Dzięki temu dla punktów nie oznaczonych rodzajem raportu jako POZ (np Nocna opieka lekarska jak i Transport POZ) będzie można dodać usługi do umowy (np. usługi z kodami ankiet 100904, 101004) jak i poprawić wykonania dla tych pozycji.
2. Poprawa zestawienia Stan realizacji umowy z inf. o wykonanych w poradniach i przez pracowników. Jeśli zostanie wybrany pracownik to zestawienie nie pokazuje już innych pracowników.

MODUŁ 51 ZESTAWIENIA
1. Dodano w Zestawieniu deklaracji zestawienie liczbowe (12) z poradnią i pracownikiem.

MODUŁ 52 KARTOTEKI
1. Dodano możliwość wprowadzania oświadczeń dla innych podstaw ubezpieczenia niż U (ubezpieczony).
2. Dodano możliwość wprowadzania oświadczeń dla podstaw ubezpieczenia:
- N: art. 2 ust. 1 pkt 2;
- IA art. 2 ust. 1 pkt 3 - dzieci;
- IB art. 2 ust. 1 pkt 3 - ciąża;
- UC: art.. 67 ust 5;
- CH: art. 67 ust 6;
- EM: art. 67 ust 7;
3. Wprowadzono możliwość wpisania informacji do pola Numer Decyzji z małymi literkami.
4. Poprawiono wyświetlanie puli recept aktywnych na karcie pracownika. Aktualnie pracownik może mieć dwie aktywne pule recept Rpw i Rp.
5. Nowe formatki do podglądu, edycji i dodawania krajów oraz miejscowości.
6. Podczas podglądu miejscowości i kraju dostępne są dane administracyjny (data, godzina, operator dodania, modyfikacji) o ile operator posiada właściwe uprawnienie Administrator/Widoczność danych administracyjnych na kartach przeglądu.
7. Scalanie pacjentów - jeśli unieważniany rekord ma kartę OSOZ, program podpowiada, że można numer karty przenieść do docelowego (Scalaj i kopiuj).

MODUŁ 53 ROZLICZENIA
1. Poprawiono synchronizację rejestru świadczeń w zakresie opieki długoterminowej z przełomu roku 2012 i 2013 oraz hospitalizacji jednodniowych z wypisem w następnym dniu. W tych przypadkach okresy finansowania były tworzone nieprawidłowo.
2. Po otwarciu okna rejestru świadczeń, widok nie będzie już automatycznie odświeżany. Odświeżenie nastąpi po kliknięciu przycisku F7 Szukaj.
3. W zestawieniach Zestawienie świadczeń rozliczanych na podst. przepisów o koordynacji oraz Zestawienie świadczeń rozliczanych na podstawie art. 2 ust. 1 (decyzja burmistrza/wójta) dodano opcję Dla każdego pacjenta osobny wydruk (od stycznia 2013). Opcja pozwala na uzyskanie osobnego wydruku dla każdego pacjenta wykazanego w szablonie zbiorczym, wg wzoru jaki obowiązywał w minionym roku, czyli z danymi pacjenta.
4. W zestawieniu oczekujących dodano możliwość wydruku i eksportu do Excela wyniku zestawienia (zakładka Dodatkowe).
5. Jeśli zestaw świadczeń zawiera jeden z błędów o kodzie 50201040, 50201036 lub 50201041, to po odświeżeniu takiego zestawu lub po wykonaniu synchronizacji świadczeń z tego zestawu błędne kody autoryzacji eWUŚ nie będą już ukrywane.
6. Poprawiono wyznaczanie grupy L54 w gruperze szpitalnym.

MODUŁ 54 MENADŻER
1. Dodano możliwość wyboru gabinetu w profilu.

MODUŁ 55 KASA
1. Nowe zlecenia finansowe na zewnątrz (skierowania na zewnątrz) powinny być widoczne w module kasa.
2. Przeglądanie paragonów fiskalnych - także w funkcji Faktura z paragonu - udostępniono filtr pozwalający na wskazanie drukarki fiskalnej podczas wyszukiwania paragonów.
3. Korekta faktury, która wcześniej była fiskalizowana (opis dotyczy tylko sytuacji, gdy fiskalizowano fakturę, a nie pojedyncze zlecenia). W momencie wypłaty wydrukowane zostanie z drukarki fiskalnej potwierdzenie wypłaty.
4. Widoczność danych administracyjnych faktury i korekty dostępne jeśli operator posiada uprawnienie Administrator/Widoczność danych administracyjnych na kartach przeglądu.

MODUŁ 64 SERWIS
1. Rozbudowana funkcja zwalniania blokad - dodany nowy typ blokady - rehabilitacja.

INNE
1. Nowe formularze:
- Dodanie obsługi ścieżki sieciowej w formacie file://serwer/ścieżka .
- Dodanie możliwości zmiany słownika podpiętego do pola podczas edycji formularza (podobnie jak to funkcjonowało w starym edytorze formularzy).
2. Serwer kart chipowych: możliwość wymuszenia zamknięcia serwera z menu dostępnego z ikony aplikacji.
3. W przypadku nieuprawnionych pacjentów z własnym numerem PESEL oraz numerem PESEL opiekuna, po wprowadzeniu dokumentu uprawniającego nie był odświeżany status eWUŚ. Pacjent był nadal widoczny jako nieuprawniony.
4. Zmieniony mechanizm włączania logowania QueryTrace.
5. Sprawdzanie uprawnień pacjentów w eWUŚ, umówionych na dzień bieżący przy pomocy narzędzia KSPLScheduler.

6. Ulepszony mechanizm aktualizacji. Sygnatury plików tworzone są obecnie według czasu uniwersalnego zamiast lokalnego, co powinno wyeliminować problemy, jaki pojawiły się przy zmianie czasu z letniego na zimowy.
7. Poprawione zarządzanie zadaniami etapu uruchamiania programu.
8. Kontrolki wyboru, wybór pracownika - dodanie skrótu pracownika.
9. Poprawki w aplikacji KS-BDO.


Wyłączenie starego mechanizmu wyboru sprzedaży i zleceń do fakturowania.
Informujemy, że zgodnie z opisem zawartym w biuletynie 2012.02.0.04 z sierpnia 2012 roku w jednej z najbliższych aktualizacji usunięta zostanie funkcjonalność starego wyboru zleceń i sprzedaży do fakturowania. Pozostaje tylko nowy mechanizm, na którym użytkownicy z powodzeniem pracują już pod ponad pół roku.

Uprawnienie DN pacjenta.
W związku z pojawiającymi się niedomówieniami odnoście pacjentów z uprawnieniem DN chcieliśmy poinformować Państwa, że system KS-SOMED aktualizuje na kartach pacjentów uprawnienie DN (ustawia je, lub zdejmuje) na podstawie informacji, jaką udostępnia system eWUŚ. W ten sposób również stosowny opis uprawnienia pojawi się na drukowanej recepcie. Taki algorytm działania systemu wynika wprost z opublikowanej na stronie NFZ broszury eWUŚ w rejestracji.

Stosowny fragment można odnaleźć na stronie 11 i 12 wspomnianej broszury. Pozwolimy sobie zacytować najważniejszy fragment:
Przekaż informację lekarzowi, który będzie udzielał świadczenia, że w przypadku wystawiania recepty powinien umieścić na recepcie kod uprawnień dodatkowych pacjenta "DN"!


Informacje oznaczone kolorem zielonym zostały szczegółowo omówione w komunikacie.

Pełna wersja komunikatu z wykazem zmian
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2013, 23:55:28 pm wysłana przez Goodi »

 


* Kalendarz Świadczeniodawcy

Listopad 2020
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 [27] 28
29 30

* Szukaj


Reklama

* Shoutbox

Odśwież Historia
 • Elka123: witam mam problem z wysłaniem  listy poz na sierpień.ukazuje  się komunikat  błąd operacji importu  deklaracjepoz  E DEKLXO14  sprawozdaniezawiera niewłasciwy zestaw list dzwonilam do kamsoft nie udalo sie pomoc.Proszę o pomoc.
  Sierpień 10, 2020, 17:33:12 pm
 • Blackula: Prosze o pilna porade bo szefowa zarzadzila przerwe
  Czerwiec 18, 2020, 08:48:59 am
 • Blackula: Witam. Dzis po zalogowaniu zauwazylam ze brak jest podgladu do odtatnich wizyt, kazdy wyswietla sie jako pierwszorazowy. W historii widac jakie byly wypisywane leki itp ale podczas wizyty nie moge tego edytowac . Czy ktos mial taki problem?
  Czerwiec 18, 2020, 08:46:56 am
 • Przemyslaw: test
  Maj 15, 2020, 18:17:56 pm
 • AnnaWoj: Witam, jaką datę płatności wpisać na rachunku za kwiecień w związku ze zmianami czy nie wpisywać?
  Kwiecień 30, 2020, 07:54:27 am
 • KAROLINA JEŻ: zaburzeniami
  Marzec 29, 2020, 17:40:48 pm
 • Robert19751975: skanowanie
  Marzec 10, 2020, 09:57:53 am
 • Robert19751975: skanowanie
  Marzec 10, 2020, 09:57:18 am
 • jar: profil
  Luty 25, 2020, 11:30:40 am
 • nzoz belle dent: raporty statystyczne- błąd SWX 386 kod klasyfikacji ICF nie może btć dłuższy niż 10 znaków- o co chodzi, proszę o pomoc
  Luty 01, 2020, 11:31:45 am
 • nzoz belle dent: witam temat rozliczenia, raporty statystyczne, komunikat błędu -bład SWX 386-kod klasyfikacji ICF nie może być dłuższy niż 10 znaków - o co chodzi? proszę o pomoc
  Luty 01, 2020, 11:23:34 am
 • nadel: Dziękuję, odezwę się w poniedziałek przed południem. Pozdrawiam. Darek
  Styczeń 31, 2020, 18:58:27 pm
 • Grzegorz01: kod ministerialny
  Styczeń 14, 2020, 11:45:23 am
 • martyna: naprawa bazy danych
  Styczeń 07, 2020, 17:00:00 pm
 • kz: Umowa komercyjna i problem z e-receptą.
  Styczeń 03, 2020, 20:37:41 pm
 • jankow05: działa ten shoutbox?
  Styczeń 02, 2020, 10:48:09 am
 • jankow05: halooo
  Styczeń 02, 2020, 10:08:49 am
 • jankow05: też mam problem z rozpoczęciem nowego wątku
  Styczeń 02, 2020, 09:47:59 am
 • jankow05: witam,
  Styczeń 02, 2020, 09:47:34 am
 • annawa: Witam, mam problem z rozpoczęciem nowego wątku tzn. ta funkcja jest jakby nieaktywna. Czy wina leży po mojej stronie, czy coś nie tak z programem?
  Styczeń 01, 2020, 21:45:37 pm

* Kto jest on-line

 • Kropka Gości: 53
 • Kropka Ukrytych: 0
 • Kropka Użytkowników: 3
 • Kropka Użytkownicy online:

* Aktywni

Paweł Paweł
8451 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3147 Wiadomości
Michał Michał
2803 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2572 Wiadomości
09061303
2555 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2175 Wiadomości
karolweksler
2032 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1532 Wiadomości

Reklama

Reklama