collapse

Reklama


Autor Wątek: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013  (Przeczytany 34982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 25, 2016, 13:04:44 pm »
Ja też dziękuję. Miałem szczęście usłyszeć wariant poszerzony odpowiedzi już jakiś czas temu przez telefon :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 25, 2016, 22:01:52 pm »
Żeby być sprawiedliwym to brakuje mi czegoś pośredniego pomiędzy drErykiem a Somedem. Somed z drugiej strony jest mało intuicyjny i trudny. Może to wynika z tego, że nie ja na co dzień zajmuję się Somedem (mamy podział obowiązków :) ) ale przed chwilą poległem jak poprzeliczać ponownie 2,5k świadczeń po aneksie. W Somedzie chociażby przy imporcie umowy jest pełno opcji o których nie mam pojęcia.

I jeszcze jedno - w Eryku czasami moje postulaty (na razie tylko jeden) odbierane są ze zrozumieniem i dodawane opcje w następnych aktualizacjach :) A jeśli już jesteśmy przy aktualizacjach to nie można sobie pozwolić na przyzwyczajenia z aplikacji Kamosft - tzn jak dana wersja pracuje stabilnie to nie spieszyć się z aktualizacjami. W Eryku tak nie przejdzie. Tutaj nie ma czegoś takiego jak jedna aktualizacja do najnowszej wersji. Jeśli jesteśmy kilka wersji do tyłu to później każdą aktualizację po kolei trzeba zainstalować zarówno na serwerze jak i końcówkach. W KS-PPS wiadomo jak jest a w Somedzie nawet jak trzeba wszystkie aneksy czy jak to się tam nazywa pobrać z ftp to sam proces aktualizacji jest już tylko jeden a na końcówkach to już wogóle się nic nie odczuwa.

Zdaję sobie też sprawę, że kilka rzeczy mi nie pasuje z powodu przyzwyczajenia do aplikacji Kamsoft :), ale cały czas podkreślam - niewiele brakuje żeby drEryk był fajnym programem jednak póki co jak dla mnie to jeszcze nie to co bym chciał :)

PS. Trochę boję się o wielkość bazy w przyszłości w Eryku. Tu jest dziwne trzymanie wydruków w bazie co powoduje że ta druga baza z dokumentami dość szybko się rozrasta. Trochę nie jest dla mnie zrozumiałe przechowywanie tych wydruków - nie widzę uzasadnienia. Polega to mnie więcej na tym, że jak na danej końcówce dany lekarz ma skonfigurowany wydruk wizyty na A4 to wydruk już się zapisze jako A4. Ponowne wydrukowanie tego dokumentu zawsze już będzie w formacie A4, nawet jeśli ten sam lekarz wydrukuje ten dokument na innym stanowisku gdzie ma ustawione A5. Trochę to dziwne ale i kłopotliwe jeśli zapomni się jakiemuś lekarzowi skonfigurować wydruków.
Kłopotliwe dlatego bo potrzebowałem na jakiś czas udostępnić lekarzom stanowisko w zabiegowym i musiałem tam każdemu pokonfigurować wizyty na A5. Generalnie jak dochodzi nowy lekarz to na wszelki wypadek na każdej końcówce konfiguruję wydruki żeby nie było potem problemów jak program zapamięta te wydruki w formacie A4.
No i żeby było śmieszniej wydruki konfiguruje się z konta użytkownika - należy więc znać hasło użytkownika żeby skonfigurować mu wydruki :)
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2016, 22:22:55 pm wysłana przez mpi »

Offline lekarz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? -7
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #32 dnia: Października 06, 2016, 12:35:37 pm »
witam,
Jeśli chodzi o wielkość danych i przepełnianie baz danych przy EDM to zapraszam do wątku http://forumpps.pl/index.php?topic=8056.0 o którym jest mocno przez kilka osób opisane że Eryk jest na oddzielnych bazach danych (oddzielnie baza pacjentów i oddzielnie baza dokumentacji) oraz jest sporo napisane odnośnie rozwiązań silnika bazy Oracle, że niestety ale w przyszłości trzeba będzie dużo płacić jak przejdzie się na EDM.
Jeśli sprawa dotyczy ustawienia wydruków na kontach to można bo u mnie jeden Pan od drEryka ustawiał tylko na serwerze wszystkie wydruki przez podmianę jakiegoś pliku więc jest to możliwe.
Lekarz POZ

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 17, 2017, 16:25:58 pm »
Odświeżam wątek bo dziś mi znowu lekko ciśnienie podskoczyło. O tyle ile jeszcze niedawno dawałem wybór lekarzom i nie chciałem wypowiadać swojego zdania jak zmieniali oprogramowanie, to teraz chyba zacznę jednak to robić...

Przy okazji odpowiedź dla lekarza POZ:

Jeśli chodzi o wielkość danych i przepełnianie baz danych przy EDM to zapraszam do wątku http://forumpps.pl/index.php?topic=8056.0 o którym jest mocno przez kilka osób opisane że Eryk jest na oddzielnych bazach danych (oddzielnie baza pacjentów i oddzielnie baza dokumentacji) oraz jest sporo napisane odnośnie rozwiązań silnika bazy Oracle, że niestety ale w przyszłości trzeba będzie dużo płacić jak przejdzie się na EDM.
Przecież wyraźnie napisałem że nie cała baza ale baza dokumentów rośnie... Nie rozumiem wyjaśnienia, że jest oddzielna "baza pacjentów i oddzielna baza dokumentacji".
Co do płatnego Oracle to nie rozumiem również jednej rzeczy. Każdy za swoją pracę chciałby jak najwięcej pieniędzy, ale żeby komuś zapłacić (w tym przypadku wybrać płatnego Oracle) to już jest problem.

Jeśli sprawa dotyczy ustawienia wydruków na kontach to można bo u mnie jeden Pan od drEryka ustawiał tylko na serwerze wszystkie wydruki przez podmianę jakiegoś pliku więc jest to możliwe.

Czy Twoje wydruki są różnych rozmiarów (recepty, A5, A4)? Jeśli tak to mnie poinformowano telefonicznie, że w takim przypadku należy na każdym stanowisku każdemu lekarzowi dokonać odrębnej konfiguracji (konkretnie to ustawienie rozmiaru poszczególnych dokumentów jeśli są inne niż domyślne i nie jestem pewien czy również nie powiązanie z drukarką, albo ustawienie że ma się drukować a nie tylko zapisywać).
Być może masz domyślne rozmiary dokumentów? Albo od czasu kiedy ja wdrażałem coś się zmieniło. U mnie nie było "Pana od drEryka", ponieważ "Pan od drEryka" nie potrafił mi telefonicznie udzielić odpowiedzi na pytanie na jakiej bazie działa drEryk (to było przejście z firebirda). "Pan od drEryka" powiedział że na darmowej i "najbardziej znanej" - wymieniłem mu wszystkie jakie mi przyszły do głowy i to nie była żadna z nich. Dopiero po godzinie oddzwonił bo sobie przypomniał że to postresql. Uznałem wtedy, że moje wdrożenie nie będzie się niczym różniło od wdrożenia przez tego pana (firma zewnętrzna - dystrybutor drEryka).


 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 65
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]