collapse

Reklama


Autor Wątek: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013  (Przeczytany 35030 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 07, 2013, 22:54:18 pm »
Wolą opychać teraz AMMS tylko coś szpitale nie chcę przechodzić na to z Info.
Infomedica to bardziej soft dla szpitala. Dość mocno rozbudowany i kosztujący pewnie niemało :)

Offline gessiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
  • ..:: Jeszcze będzie czas by odpoczywać ::..
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 28, 2013, 22:42:43 pm »
Infomedica to chyba nie ta liga.

A coś bliżej? Bo akurat softu Asseco nie znam ni w ząb, a wersji demo nie chcą udostępniać.

demo: https://mmedica.asseco.pl/tabid/71/Default.aspx

pozdrawiam

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 28, 2013, 23:22:42 pm »

demo: https://mmedica.asseco.pl/tabid/71/Default.aspx


Dzięki za linka. Już do niego dotarłem. Programy zaprezentowane, porównane i jednak SOMED się obronił.

Offline antmich

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? -2
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 12, 2013, 13:37:57 pm »
Po najnowszej aktualizacji która ukazała się 30 kwietnia 2013 nie można było wykonać sprawozdania typu ŚWIAD za kwiecień do dnia 08 maja 2013.  Program w trakcie wykonywania sprawozdania zawieszał się.  O błędzie nie było żadnej informacji na stronie producenta, na zapytanie mailowe producent programu zalecał cierpliwe oczekiwanie na poprawienie błędów.  W związku z niestabilnością programu po aktualizacjach mogę go polecić wyłącznie osobom o silnych nerwach.

Offline Ferdynand

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? -2
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #19 dnia: Września 30, 2014, 22:59:26 pm »
ZDECYDOWANIE SOMED!!!! drEryk nie reaguje na zmiany w NFZ. Ich asysta techniczna niestety nie nadąża za koniecznymi zmianami nie rozumiejąć w ogóle klienta i jego problemów oraz czasu jaki musi poświęcić na "boksowanie" się z asystą. Ktoś napisał fajne zdanie- nie ta liga niestety.

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #20 dnia: Października 01, 2014, 08:06:48 am »
drEryk nie reaguje na zmiany w NFZ. Ich asysta techniczna niestety nie nadąża za koniecznymi zmianami nie rozumiejąć w ogóle klienta i jego problemów oraz czasu jaki musi poświęcić na "boksowanie" się z asystą.
nie reaguje ??? ?
mozna zapoznać się z listą aktualizacji, nie ustepują Kamsoftowi :-)
http://dreryk.pl/forum/viewforum.php?f=7&sid=94d707059759462365aa4021f0026a12
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2014, 08:36:50 am wysłana przez Manioo SE »
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline mar

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 1
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #21 dnia: Października 02, 2014, 11:53:19 am »
Pamiętam takie czasy na SOMEDZIE, kiedy darmowy jeszcze PPS miał szybsze aktualizacje "pod" NFZ niż Somed...

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #22 dnia: Października 02, 2014, 12:22:41 pm »
Pamiętam takie czasy na SOMEDZIE, kiedy darmowy jeszcze PPS miał szybsze aktualizacje "pod" NFZ niż Somed...

PPS nigdy nie był darmowy.
Jego poprzednikiem był KS-EWD który był zamówiony przez NFZ (który go "rozdawał" świadczeniodawcom) i dla nich Kamsoft musiał mieć wszystko na czas.

Pozdrawiam

Offline mar

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 1
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #23 dnia: Października 20, 2014, 10:15:03 am »
Przepraszam za nieścisłość -oczywiście chodziło mi o poprzednika PPS-a

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #24 dnia: Października 20, 2014, 13:35:43 pm »
Pamiętam takie czasy na SOMEDZIE, kiedy darmowy jeszcze PPS miał szybsze aktualizacje "pod" NFZ niż Somed...

PPS nigdy nie był darmowy.
Jego poprzednikiem był KS-EWD który był zamówiony przez NFZ (który go "rozdawał" świadczeniodawcom) i dla nich Kamsoft musiał mieć wszystko na czas.

Pozdrawiam

Tak dla porządku, to był wówczas KS-SWD (prekursor KS-PPS-a)

Offline poradnia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 22, 2016, 15:18:51 pm »
Witam,
Chciałabym odświeżyć wątek, stąd moja prośba, szczególnie do użytkowników DrEryka i Somedu. Czy można w ogóle porównywać te programy? Czy DrEryk spełnia wszystkie Wasze wymagania? I jak wygląda komunikacja z NFZ?
Z góry dziękuję za opinie :)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 22, 2016, 19:11:01 pm »
Jeśli chodzi o mnie to w Przychodni lekarze z SOMED przeszli na DrEryka i muszę powiedzieć, że odeszło mi wiele problemów. W SOMED to co jakiś czas była niespodzianka, a to z aktualizacją, a to jakieś błędy do poprawy porobione przez lekarzy. Nie raz było tego sporo, a teraz mam dużo więcej luzu, dobrze, że oni o tym nie wiedzą:-) Dużo łatwiej jest też z konfiguracją wydruków. Ja jestem zadowolony i z tego co mówią lekarze oni też
Edward z Kętrzyna

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 25, 2016, 01:12:07 am »
Potwierdzam w 100% to, co napisał Edward_B - po przejściu z Someda na drEryka ogólnie jest mniej problemów (dot. POZ). Nie używam Eryka do rozliczania innych rodzajów świadczeń niż POZ, więc nie wiem jak w praktyce np. w AOS sobie radzi.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 25, 2016, 09:00:06 am »
Oj Panowie... w takim razie chyba za wiele nie robicie jeśli idzie o rozliczenia ;).
Czy próbowaliście w drEryku przefiltrować świadczenia które wróciły z NFZ z ostrzeżeniami - żeby sprawdzić czego dotyczą te ostrzeżenia? Czy próbowaliście w drEryku przefiltrować deklaracje np. DPSy? Czy lekarze zmieniają się u Was jeśli chodzi o stanowiska - w takim przypadku czy dla np. 7 lekarzy i 4 stanowisk konfigurowaliście wydruki na każdej stacji dla każdego lekarza (7x4)? Czy musieliście... (albo już dalej się ugryzę w język bo nie przestanę :))

Z kilkoma kwestiami się zgodzę - drEryka zainstalowałem i wdrożyłem samodzielnie. Someda z tego co widzę prawdopodobnie bym nie dał rady. Z punktu widzenia lekarza drEryk jest dużo łatwiejszy. Rzeczywiście mniej błędów jest - ale... to dlatego, że w Eryku nie wybiera się produktów kontraktowych. Robi to program. Czy dobrze to robi? Nie wiem - nigdy nie sprawdzałem :) aczkolwiek teraz jak nie ma porad związanych z cukrzycą to raczej nie ma co sprawdzać. Nie ma problemów z ewusiami - bo Eryk nie zatwierdzi wizyty na NFZ jak nie ma uprawnienia (ewusia lub dokumentu np. oświadczenia) a jak nie zatwierdzi to nie wydrukuje. Niestety lekarze już znajdują obejście - wystarczy zaznaczyć że wizyta nie finansowana przez NFZ. Jak przestaniemy drukować (EDM) to myślę że będą zostawać wizyty nie zatwierdzone.

No właśnie - Panowie cieszycie się że nie ma błędów a sprawdzaliście co zostaje nie wysłane? Patrzyliście ile się uzbierało niezatwierdzonych wizyt?

Moje zdanie jest takie - drEryk może być fajnym programem jeśli zaczną być wprowadzane zmiany dla zaawansowanych użytkowników. W chwili obecnej jest to program dla użytkowników słabych informatycznie. Przykład - domyślnie program uruchamiany jest na całym ekranie uniemożliwiając przełączenie się na inne aplikacje a wyłączanie komputera robi się z programu. Takie rozwiązanie, nawet po umożliwieniu użytkownikowi przełączanie się pomiędzy aplikacjami) powoduje, że niewidoczne są komunikaty od aktualizacji windows i w czasie pracy komputer może się nagle ponownie uruchomić. Pozostaje wyłączenie aktualizacji automatycznych :)
Kopia zaszyfrowana. Z jednej strony fajnie bo ja już nie muszę jej szyfrować ale z drugiej nie mam możliwości sprawdzić co jakiś czas poprawności tworzenia kopii. Ciekawe czy jeśli kopia by była uszkodzona drEryk bierze odpowiedzialność?

Mógłbym tu jeszcze pisać i pisać ale poprzestanę na jednym. Jak analitycy od drEryka ruszą do przychodni i przekonają się jak wygląda praca w przychodniach w rzeczywistości i jakie są potrzeby to jest szansa na fajny produkt :)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 25, 2016, 09:56:45 am »
mpi - Na taką odpowiedź czekałem :-D Dziękuję!

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 142
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]