collapse

Reklama


Autor Wątek: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013  (Przeczytany 34923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« dnia: Marca 04, 2013, 23:38:53 pm »
Witam wszystkich po latach.

Mam prośbę do użytkowników zwłaszcza drEryka, chociaż pewnie nie obejdzie się bez znajomości Someda, o opinie i porównanie tych dwóch systemów (minusy i plusy, szczególnie drEryka, bo Somed znam). Jeden z moich klientów chce wdrożyć oprogramowanie w sieci 15-stanowiskowej i mamy obaj dylemat. Lekarze naciskają na drEryka, co mnie nie dziwi, ale przejście na ten soft, zupełnie mi obcy, zwłaszcza kiedy w Somedzie sporo rzeczy problematycznych mogę zrobić bezpośrednio na bazie, pachnie kłopotami.
Jak aktualnie wygląda praca obsługanta w drEryku? Czy są nadal problemy z rozliczeniami, naprawami problemów z NFZ i nie tylko, a jeśli tak, to do jakiego stopnia? Czy rzeczywiście warto przestawiać rejestrację, która pracuje na Somedzie żebym nie skłamał, ale co najmniej 8 lat (o obsłudze technicznej przez wrodzoną skromność nie wspomnę) na coś, co będzie wygodne dla lekarzy?

===EDIT===
drEryk odpadł w przedbiegach. W związku z powyższym proszę o opinie osoby znające i mogące porównać SOmed i mMedicę (lub Infomedicę).

===END OF EDIT===

Pozdrawiam i dziękuję za opinie
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2013, 16:35:19 pm wysłana przez Goodi »

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: DrEryk vs SOMED 2013
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 05, 2013, 18:31:05 pm »
witam,

Klientowi znajomy polecał dr.Eryka. Ten się napalił i zaprosił partnera Erykpolu na spotkanie. Zadałem kilka pytań, jednak już po pierwszym było jasne, że zostaje Somed - baza wyłącznie Firebird.
15 stanowisk, to jak sądzę Oralce i tu masz problem podstawowy, bo Eryk to tylko Firebird. I w tym momencie przestałem w zasadzie słuchać zachwalań przedstawicieli Erykpolu. Od czasu prezentacji już się nie odezwali (mieli kilka spraw obgadać z producentem, ale jest cisza)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: DrEryk vs SOMED 2013
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 05, 2013, 21:38:01 pm »
Do mnie raz przyjechał przedstawiciel Dr Eryka, ale nie miałem zbytnio czasu, więc jak chciałem później umówić spotkanie to ok przyjedzie ale na mój koszt ::) ;) no bez jaj...
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Panek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: DrEryk vs SOMED 2013
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 06, 2013, 10:13:34 am »
DrEryk działa płynnie do 50 stanowisk lekarskich pracujących jednocześnie.

maciekk777 - wydaję mi się, że jak się nie ma czasu to się dzwoni i przekłada spotkanie na inny termin, ktoś jedzie traci czas, paliwo a potem okazuję się że przyjechał na marne...

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: DrEryk vs SOMED 2013
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 06, 2013, 10:42:21 am »
Witam wszystkich po latach.

Mam prośbę do użytkowników zwłaszcza drEryka, chociaż pewnie nie obejdzie się bez znajomości Someda, o opinie i porównanie tych dwóch systemów (minusy i plusy, szczególnie drEryka, bo Somed znam). Jeden z moich klientów chce wdrożyć oprogramowanie w sieci 15-stanowiskowej i mamy obaj dylemat. Lekarze naciskają na drEryka, co mnie nie dziwi, ale przejście na ten soft, zupełnie mi obcy, zwłaszcza kiedy w Somedzie sporo rzeczy problematycznych mogę zrobić bezpośrednio na bazie, pachnie kłopotami.
Jak aktualnie wygląda praca obsługanta w drEryku? Czy są nadal problemy z rozliczeniami, naprawami problemów z NFZ i nie tylko, a jeśli tak, to do jakiego stopnia? Czy rzeczywiście warto przestawiać rejestrację, która pracuje na Somedzie żebym nie skłamał, ale co najmniej 8 lat (o obsłudze technicznej przez wrodzoną skromność nie wspomnę) na coś, co będzie wygodne dla lekarzy?

Pozdrawiam i dziękuję za opinie

Program ma być wygodny dla lekarzy
w koncu to oni go kupuja i oni na nim pracuja
od czterech lat pracuje z drErykiem, rejestratorki i lekarze są zadowoleni
rozliczam bez problemow poz
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: DrEryk vs SOMED 2013
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 06, 2013, 16:36:43 pm »


maciekk777 - wydaję mi się, że jak się nie ma czasu to się dzwoni i przekłada spotkanie na inny termin, ktoś jedzie traci czas, paliwo a potem okazuję się że przyjechał na marne...

Ale czy ja napisałem że On był umówiony, raczej nie...
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: DrEryk vs SOMED 2013
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 06, 2013, 23:38:12 pm »
DrEryk działa płynnie do 50 stanowisk lekarskich pracujących jednocześnie.

Chwilowa płynność to jedno, bardzo ważne zresztą. Pytanie, jak będzie ze stabilnością bazy w miarę narastania ilości danych, a co za tym ciągłego przyrostu jej rozmiaru. W planach skanowanie dokumentacji papierowej (o ile Eryk to potrafi). W Oracle'u z taką bazą problemu raczej nie będzie. Firebird pod tym względem ma chyba jednak ograniczenia.

Program ma być wygodny dla lekarzy
w koncu to oni go kupuja i oni na nim pracuja

I tu jest problem, bo kupuje właściciel przychodni i on chce mieć rozliczenia na czas. To jest priorytet. Oczywiście nie mam nic przeciwko lekarzom, bo z nich żyję, ale bez przesady. Jeżeli coś, co wykonuję na Somedzie w ciągu załóżmy godziny i w razie problemów wiem, jak to wyciągnąć na prostą (nawet pchając paluchy bezpośrednio do bazy) na Eryku zajmie mi znacznie dłużej (lub będę się bujał w nieskończoność z problemami technicznymi), to ja podziękuję, zanim właściciel podziękuje mi za współpracę.
Zresztą dzisiaj obejrzałem demo i prawdę mówiąc jakoś mnie nie przekonuje. Podobno formatka lekarza taka prosta, a obsługa wizyty znacznie dłuższa, niż w Somedzie (nawet z poprawką na fakt, że w Eryku jestem totalnym lajkonikiem). Dlatego poprosiłem o opinię osoby, które znają obydwa programy i są w stanie je porównać bardziej obiektywnie. Decyzję ostatecznie podejmie właściciel, ale mam za zadanie porównać mu te programy i uzasadnić ew. zmianę softu lub wydanie niemałej kasy na Somed, na którym jednak dotąd pracują bez żadnych problemów.
Jutro spotkanie z przedstawicielem. Przeczołgam go trochę i zobaczymy, czy i w jakim stylu obroni Eryka.

Offline Panek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: DrEryk vs SOMED 2013
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 07, 2013, 09:45:45 am »
Cytuj
Chwilowa płynność to jedno, bardzo ważne zresztą. Pytanie, jak będzie ze stabilnością bazy w miarę narastania ilości danych, a co za tym ciągłego przyrostu jej rozmiaru. W planach skanowanie dokumentacji papierowej (o ile Eryk to potrafi). W Oracle'u z taką bazą problemu raczej nie będzie. Firebird pod tym względem ma chyba jednak ograniczenia.

Testowaliśmy drEryka na dużych bazach danych i nie było problemów z płynnością pracy. Jak najbardziej w drEryku można implementować do programu skany dokumentów, zapisuje się to na osobnej bazie.

Cytuj
na Eryku zajmie mi znacznie dłużej (lub będę się bujał w nieskończoność z problemami technicznymi), to ja podziękuję, zanim właściciel podziękuje mi za współpracę.

Rozumiem Twoje obawy, ale wydaję mi się, że są nieuzasadnione, jeśli wystąpi jakiś problem nasza asysta techniczna go rozwiąże:)

Cytuj
I tu jest problem, bo kupuje właściciel przychodni i on chce mieć rozliczenia na czas.

Jak rozliczy na czas to będzie miał na czas:)

Offline Panek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: DrEryk vs SOMED 2013
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 07, 2013, 09:46:59 am »
Cytuj
Ale czy ja napisałem że On był umówiony, raczej nie...

To w ciemno przyjechał ? Bo nie rozumiem....

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: DrEryk vs SOMED 2013
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 07, 2013, 10:09:14 am »
Na to wychodzi, chciał zareklamować produkt ale, ja nie miałem czasu, Szefostwo nie miało czasu...więc :) ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Panek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: DrEryk vs SOMED 2013
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 07, 2013, 10:57:01 am »
więc jeśli zainstaniała taka sytuacja, napisz do mnie na priv, umówimy się na konkretny termin:)

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: DrEryk vs SOMED 2013
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 07, 2013, 16:32:40 pm »
No dobrze, SOMED vs. drEryk 3:0 walkowerem.

Teraz pytanie, czy na forum są osoby zdolne porównać Somed i system mMedica (względnie Infomedica)?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 07, 2013, 16:45:58 pm »
Infomedica to chyba nie ta liga.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 07, 2013, 19:32:32 pm »
mMedica też nie ta liga.. z PPSem można porównywać ale nie z Somedem

pozdrawiam

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: DrEryk vs SOMED vs mMedica (Infomedica) 2013
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 07, 2013, 22:06:59 pm »
Infomedica to chyba nie ta liga.

A coś bliżej? Bo akurat softu Asseco nie znam ni w ząb, a wersji demo nie chcą udostępniać.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 111
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]