collapse

Reklama


Autor Wątek: podłączenie się po postgresa 9.5 z programu MMedika  (Przeczytany 3522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline revox_1234

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
podłączenie się po postgresa 9.5 z programu MMedika
« dnia: Kwietnia 18, 2017, 13:51:04 pm »
Witam wszystkich . Czy ktoś aktualnie zna jakiś sposób na podłączenie się do bazy danych tego programu. Nie wszystkie rzeczy można wyciągnąć z tego klienta, a z tego co zauważyłem to jakis przekompilowany postgres , bo binary się różnią od wersji ogólnie dostępnych na repozytoriach . Ktoś coś ?? jakieś pomysły .
Przechodzę na duży system i nie wszystko dam radę przenieść ...

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: podłączenie się po postgresa 9.5 z programu MMedika
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 18, 2017, 17:40:39 pm »
Zapytaj o to na forum DOW NFZ https://forum.nfz-wroclaw.pl/index.php , gdzie jest wielu fanów MM

Offline revox_1234

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: podłączenie się po postgresa 9.5 z programu MMedika
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 19, 2017, 03:22:01 am »
tam już patrzyłem był taki wątek , ale nikt sensownej odpowiedzi nie dał. Zajmuję się bazami danych już kilka lat, akurat nie w służbie zdrowia, tutaj mnie poprosił jeden ze znajomych . Co ciekawe jeszcze się nie spotkałem z sytuacją , kiedy administrator ma zamknięty na amen dostęp do swojej bazy , tam są moje dane, więc nie rozumiem w ogóle sensu postępowania autorów tego programu. Miałem do czynienia z wieloma bazami danych , sterownikami maszyn za wiele milionów i nigdzie producent nie zabraniał użytkownikowi dostępu do jego własnych danych.

To tak jakbym miał w domu lodówkę pełną jedzenia zamkniętą na kłodkę :) przez jej producenta.
Trzeba będzie ruszyć chyba wiekszą grupę ludzi i coś z tym zrobić, no ale to nie temat chyba na to forum, oczywiście problem jest dalej otwarty , bo potrzeba napisać skrypty konwertujące i generatory sql w celu przeniesienia danych do innej bazy i problem jak widzę jest dość duży .....
pozdrowienia dla Wszystkich zajmujących się tematyką rozliczania. Temat jak widzę dość zawiły , czytam Wasze forum już dośc długo i szczerze powiem w tej dziedzinie to trzeba mieć naprawdę mocne nerwy. Podziwiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: podłączenie się po postgresa 9.5 z programu MMedika
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 19, 2017, 10:44:48 am »
Przysiadłem kiedyś do tego tematu, ale za mało czasu i motywacji (robiłem to tylko z ciekawości) miałem. Ogólnie pewnie wykonalne, ale trzeba by się mocno natrudzić z zabawą plikami postgresa.
Sam fakt zamknięcia bazy - wg mnie nie do końca producent ma do tego prawo, ale trzeba by to pewnie udowadniać w sądzie. Czy argument nie udostępniania struktury bazy jest tutaj zasadny? Śmiem twierdzić, że nie, ale prawnicy assecco pewnie nad tym siedzieli.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 145
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]