collapse

Reklama


Autor Wątek: Nowa umowa  (Przeczytany 12647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malgorzatapp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Nowa umowa
« dnia: Lutego 23, 2013, 17:08:24 pm »
Witam wszystkich
Proszę o pomoc w następującej sprawie
Posiadam podpisaną umowę z 04 NFZ na świadczenia chirurgii stomatologicznej na 2013
Teraz ukazał się komunikat o możliwości podpisania umowy na świadczenia chirurgii szczękowo twarzowej i chciała bym przygotować ofertę do NFZ. Nigdy czegoś takiego nie robiłam więc proszę o wskazówki jak to zrobić.
Czy w portalu Świadczeniodawcy mam stworzyć nową komórkę organizacyjną pod nazwą Poradnia Chirurgii szczękowo twarzowej i tam dodać wszystko to co mam czyli podwykonawców i personel oraz zasoby z komórki Poradnia chirurgii stomatologicznej, czy przygotować ofertę na bazie Poradni chirurgii stomatologicznej.
Proszę o w miarę możliwości informację krok po kroku jak to zrobić.
Ps. jest to moje pierwsze zapytanie więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś takiego już było.     

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Nowa umowa
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 23, 2013, 17:58:41 pm »
nie zakładaj dwóch takich samych wątków. Tamten usunąłem a ten przeniosłem do właściwego działu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2013, 18:01:22 pm wysłana przez mpi »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Nowa umowa
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 23, 2013, 18:27:53 pm »
A wracając do tematu jesteś PWDL czy ISP? Jeśli PWDL to musisz mieć w rejestrze daną komórkę organizacyjną.

Offline malgorzatapp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: Nowa umowa
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 23, 2013, 18:39:31 pm »
Nie wiem co oznacza PWDL, ISP ale w formie wyjaśnienia jestem w Lubuskim Oddziale NFZ i korzystam z Portalu Świadczeniodawcy

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Nowa umowa
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 23, 2013, 18:59:32 pm »
Zawsze należy się upewnić w swoim OW bo co oddział to inna interpretacja.
Biorąc jednak pod uwagę, że nawet przy tym samym zakresie w STM w niektórych oddziałach chcą odrębne komórki na dzieci i na dorosłych to wątpię aby oferta zrobiona na komórce Poradnia chirurgii stomatologicznej przeszła.
Raczej należy utworzyć nową komórkę. Nie miałem do czynienia z Portalem Świadczeniodawcy ale na SZOI sprzęt wprowadzam w jednej komórce tylko zaznaczam dostępność dla innych a potem w NFZ-KO wybieram w tej drugiej komórce sprzęt z lokalizacji. Twój harmonogram musi być oczywiście inny niż w komórce poradnia chirurgii stomatologicznej. Zwróć uwagę, że w lokalizacji musisz mieć USG i RTG.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Nowa umowa
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 23, 2013, 19:09:54 pm »
Tak się zastanawiam. Z tego co piszesz domyślam się że jesteś lekarzem dentystą ze specjalizacją chirurgia szczękowo-twarzowa. W wymaganiach na świadczenia chirurgii stomatologicznej jest m. in. napisane "lekarz dentysta ze specjalizacją ...", natomiast w wymaganiach na świadczenia chirurgii szczękowo-twarzowej jest napisane "lekarz ze specjalizacją....".
Z tego co wiem to specjalizację chirurgia szczękowo-twarzowa mogą robić zarówno lekarze jak i lekarze dentyści. Pytanie czy skoro świadczenia chirurgii szczękowo-twarzowej są w AOS to dopuszczają lekarza dentystę?

Offline malgorzatapp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: Nowa umowa
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 23, 2013, 19:15:57 pm »
TAK DZWONIŁAM DO NFZ I POWIEDZIELI MI ŻE JEST MOŻLIWOŚĆ PODPISANIA UMOWY Z LEK. STOMATOLOGIEM O SPECJALNOŚCI CHIRURGII SZCZĘKOWO TWARZOWEJ.
Ale konkretnie chodzi mi jak mam przygotować ofertę żeby NFZ mi nie odrzucił z powodu błędów merytorycznych.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Nowa umowa
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 23, 2013, 19:26:23 pm »
No więc według mnie musisz utworzyć nową komórkę. Upewnij się jeszcze w swoim NFZ ale u mnie na pewno by trzeba było taką tworzyć. Chodzi o to że muszą im się zgadzać kody resortowe z poszczególnym zakresem świadczeń.
Ale tak jak pisałem wcześniej - co oddział to inna interpretacja a to oni będą oceniać Twoją ofertę nie my.

Offline malgorzatapp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: Nowa umowa
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 23, 2013, 19:49:40 pm »
Dziękuję za dotychczasową pomoc.
Zakładam nową komórkę organizacyjną ale co dalej jak przejść przez te wszystkie etapy od wydrukowania ofert włącznie.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowa umowa
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 23, 2013, 20:04:15 pm »
Jeśli tak jak na SZOI jest w PŚ to generujesz profil i importujesz do KS-KO.  Oczywiście po wklepaniu danych:)
Tam praktycznie dane masz wszystkie gotowe. Wystarczy uzupełnić i masz gotowy plik.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Nowa umowa
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 23, 2013, 20:45:58 pm »
NFZ-KO chyba że coś się zmieniło, ale wstyd poprawiać ulubionego Admina  :P  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Nowa umowa
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 23, 2013, 21:40:22 pm »
Niech ktoś kto ma PŚ się wypowie. Bo na SZOI zakładasz komórkę, dodajesz odpowiedni profil do tej komórki, harmonogram. Następnie tworzysz miejsce wykonywania świadczeń na bazie tej komórki. Do miejsca dodajesz personel (harmonogram nie może się pokrywać z innym zakresem).
Sprzęt to udostępnij dla innych ten co jest w obecnej komórce a potem w NFZ-KO wybierzesz "z lokalizacji". Generujesz profil i zapisujesz na dysku. Przed generacją profilu upewnij sięże masz umowy na podwykonawstwo wprowadzone. Chyba że to są te same co na posiadany już kontrakt to wiadomo że już są.
W NFZ-KO importujesz profil, importujesz zapytanie ofertowe i tworzysz ofertę. W ofercie uzupełniasz poszczególne zakładki (personel, sprzęt, podwykonawcy itd) zatwierdzasz ofertę i drukujesz ofertę oraz oznaczenie oferty (na kopertę). Eksportujesz plik z ofertą i nagrywasz na CD.
Sposób oznaczenia poszczególnych kopert i płyty CD oraz jakie dodatkowe dokumenty należy dołączyć jest w materiałach ofertowych. Pamiętaj że wszystkie strony trzeba podpisać a kserokopie potwierdzić zgodność z oryginałem.
To na tyle w skrócie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 110
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]