collapse

Reklama


Autor Wątek: Dobre, warto przeczytać !!!  (Przeczytany 7706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Dobre, warto przeczytać !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 18, 2013, 16:32:27 pm »
Przeczytaliśmy już wcześniej :)

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Dobre, warto przeczytać !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 19, 2013, 23:49:57 pm »
I słusznie, winnego do pudła.

...zgodnie z regulaminem korzystania z usługi eWUŚ jego użytkownik, a zwłaszcza lekarz, jest obowiązany do zachowania w tajemnicy i nieujawniania danych pozyskanych za pomocą tego systemu.

Tylko ta metodą długo czyści będziemy błędy.

A teraz konkurs: co powinien zrobić lekarz widząc dane jakie zobaczył?

1) nic, przejść na tym do prządku dziennego
2) powiedzieć rodzicom do widzenia, wróćcie Państwo jak wyjaśnicie sprawę, .. A co mamy wyjaśnić ... a tego powiedzieć nie mogę, do widzenia, żegnam
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2013, 23:54:42 pm wysłana przez Seler »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Dobre, warto przeczytać !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 20, 2013, 07:46:10 am »
3) poinformować rodziców że w ewuś są niezgodne dane osobowe i odesłać ich do NFZ a na obecną wizytę zebrać oświadczenie.

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: Dobre, warto przeczytać !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 21, 2013, 14:39:13 pm »
3) poinformować rodziców że w ewuś są niezgodne dane osobowe i odesłać ich do NFZ a na obecną wizytę zebrać oświadczenie.
Przyjąc pacjenta bo PESEL podany pozwala na udzielenie świadczeń. Powiadomć NFZ a nie pacjenta o niezgodnościach

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Dobre, warto przeczytać !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 21, 2013, 15:29:54 pm »
jeśli są inne dane osobowe dla danego peselu to nieważne że jest zielony. Powiadamiamy pacjenta o niezgodnych danych żeby ten się zgłosił do NFZ. Kłaniają się poradniki NFZ jak postępować z ewuś.

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: Dobre, warto przeczytać !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 21, 2013, 16:05:38 pm »
jeśli są inne dane osobowe dla danego peselu to nieważne że jest zielony. Powiadamiamy pacjenta o niezgodnych danych żeby ten się zgłosił do NFZ. Kłaniają się poradniki NFZ jak postępować z ewuś.
Nie masz racji. Nie wolno informować ze są inne dane w ewuś, a głownie  Imię i Nazwisko. Właśnie  z tego powodu co napisano w  artyku
Nie wysyłasz Nazwiska pacjenta tylko jego PESEL. Poiadamiasz pacjenta jeśli jest niezweryfikowany pozytywnie, a nie ze jest inne Nazwisko

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Dobre, warto przeczytać !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 21, 2013, 16:27:50 pm »
Byl przypadek ( to nie kawal) ,że pacjent figurował jako trup.
Przykro mu to oznajmić .
Wtedy chyba należy kondolencje zlożyc . Nie mówiąc dlaczego.

ja mówię ,że pesel nie odpowiada osobie. i tyle Sprawdzam dowod i jak jest tam OK to przyjmuję

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: Dobre, warto przeczytać !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 21, 2013, 16:41:07 pm »
A z dego co wiem to nie powinieneś nawet tego mówic ze nie zgadza sie to co widzisz na ekranie, ale jak najbardziej sprawdzić jego dowód i najlepiej powiadomić NFZ

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: Dobre, warto przeczytać !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 21, 2013, 21:42:42 pm »
Nie masz racji. Nie wolno informować ze są inne dane w ewuś, a głownie  Imię i Nazwisko. Właśnie  z tego powodu co napisano w  artyku
Nie wysyłasz Nazwiska pacjenta tylko jego PESEL. Poiadamiasz pacjenta jeśli jest niezweryfikowany pozytywnie, a nie ze jest inne Nazwisko

Cytat z poradnika "EWUŚ w rejestracji":

Cytuj
Jeżeli otrzymasz z systemu odpowiedź:  PESEL jest prawidłowy, ale imię i nazwisko, które pojawią się na ekranie są inne niż w  dokumencie tożsamości pacjenta:
? Gdy wprowadzony PESEL jest prawidłowy, poinformuj pacjenta, że w systemie informatycznym NFZ są inne dane osobowe i pacjent powinien zgłosić się do właściwego oddziału Funduszu, w celu wyjaśnienia problemu.

Źródło: http://www.nfz.gov.pl/new/art/5231/2012_12_07_poradnik.pdf

Chcesz nam jeszcze coś powiedzieć?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Dobre, warto przeczytać !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 22, 2013, 08:08:37 am »
Nie masz racji. Nie wolno informować ze są inne dane w ewuś, a głownie  Imię i Nazwisko. Właśnie  z tego powodu co napisano w  artyku
Nie wysyłasz Nazwiska pacjenta tylko jego PESEL. Poiadamiasz pacjenta jeśli jest niezweryfikowany pozytywnie, a nie ze jest inne Nazwisko

Ted - nie kłóć się, bo to Ty nie masz racji. Nie będę wyszukiwał teraz wszystkich dokumentów na ten temat. To co w poradniku napisał już Zdrowy. Ja odeślę Cię do FAQ i do tego komunikatu związanego właśnie z tym problemem.

Czytaj moje posty uważnie. Napisałem, że informujemy pacjenta iż w ewuś są niezgodne dane osobowe. Czy napisałem, że podajemy mu jakie to dane? Raczej nie.
Druga sprawa - PanDB pisał, że pod peselem jego pacjentki były dane jej brata. Dane brata również występowały pod jego peselem - czyli występował podwójnie w ewuś. I jak to wytłumaczysz? Pesel zielony to już znaczy że pacjentka uprawniona? A może zielony kolor dotyczył jej brata tylko ktoś przez pomyłkę przypisał mu pesel siostry a ona jest nieubezpieczona? A może jednak oboje są uprawnieni?
To że zielony pesel nie oznacza że pacjent jest uprawniony jeśli w ewuś jest inne imię lub nazwisko i w takim przypadku bierzesz dokument ubezpieczeniowy lub oświadczenie. Zgodnie zresztą z komunikatem na który się powołałem wyżej.

Widać że nie zapoznałeś się z podstawowywmi materiałami udostępnianymi przez NFZ bo na tak oczywiste tematy byś się nie kłócił.
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2013, 08:10:30 am wysłana przez mpi »

Offline PanDB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Pomógł? 7
Odp: Dobre, warto przeczytać !!!
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 22, 2013, 08:18:05 am »
Ktoś napisał,że mam powiadomić NFZ ??? Ja ?? a co ja pracownikiem administracji jestem . Może na piśmie , bo przecież rozmowy podsłuchać można . K....a - mam  to w d.e
 Pacjentki z błędnymi danymi powiadamiają ZUS i co i tam OK . NFZ - to panienka odsyła ich do ZUS-u pracodawcy i gminy powiatu . Powinien być podany adres / kontakt jeden , do takiej weryfikacji . Niektórzy po kilku miesiącach walki w dalszym ciągu maja np. panieńskie nazwiska ...........

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Dobre, warto przeczytać !!!
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 22, 2013, 21:25:53 pm »
Panowie spokojnie, powinniście pójść na kurs bezstresowości dla urzędników Kas Chorych :)

http://www.youtube.com/watch?v=MtuIole7C44&feature=player_embedded

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 103
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9304 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]