collapse

Reklama


Autor Wątek: OW Warszawa  (Przeczytany 14125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jareck_i

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 0
  • NFZ - działa dziś czy też nie :) OW Warszawa
OW Warszawa
« dnia: Lutego 16, 2013, 19:58:22 pm »
OW Warszawa :)

Po aktualizacji PPS do 2013.00.2.0 na każdym raporcie statystycznym informacja :

Po stronie SZOI

Szczegółowy opis błędu
Błąd systemowy:
Przesłany komunikat jest niezgodny z obowiązującym formatem. Skontaktuj się z dostawcą oprogramowania generującego komunikat

Zaznacze że na 2013.00.1.6 było ok . W OW Warszawa była aktualizacja w piątek ciekawe czy coś zwalili czy błąd aktualizacji ?

Spotkał sie ktoś z czymś takim ?
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2013, 20:20:09 pm wysłana przez jareck_i »

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: OW Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 16, 2013, 20:04:41 pm »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline jareck_i

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 0
  • NFZ - działa dziś czy też nie :) OW Warszawa
Odp: OW Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 16, 2013, 20:20:32 pm »
Czytałem ale to nie jest odpowiedz na moje pytanie :)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: OW Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 16, 2013, 20:22:55 pm »
Czyli rozumiem, że pobrałeś patch ten właściwy i nadal jest ten błąd?
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: OW Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 16, 2013, 20:23:54 pm »
Ja przed chwilą wysłałem raport i było ok.
Wersja SZOI 2013.04.2.756.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: OW Warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 16, 2013, 20:26:05 pm »
No ja najwcześniej wyślę raport do MOW jutro, więc napiszę czy mam ok, wersja ta co u Pawła.
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline jareck_i

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 0
  • NFZ - działa dziś czy też nie :) OW Warszawa
Odp: OW Warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 16, 2013, 20:26:47 pm »
SZOI  (wersja: 2013.04.2.756)

PPS aktualny , dzisiaj pobierałem .. Na 3 różnych umowach .

Wysłałem jescze z Hospicjum w wersji 1.6 i ciekawe co bedzie .

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: OW Warszawa
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 16, 2013, 20:42:35 pm »
Mam to samo, też mazowieckie. Raporty generowane z KS-Somed, POZ i AOS, 2012 i 2013. Wcześniej z raportami z tej samej wersji programu nie było problemów. Pliki wczoraj zaimportowały się na szoi, błędy pojawiły się dzisiaj. Po kliknięciu na "dane szczegółowe" pokazuje się pusty ekran. To chyba jakiś błąd SZOI.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2013, 21:23:09 pm wysłana przez Zdrowy »

Offline jareck_i

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 0
  • NFZ - działa dziś czy też nie :) OW Warszawa
Odp: OW Warszawa
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 16, 2013, 20:55:01 pm »
Wersja 1.6 tak samo . Czyli padl NFZ Warszawa . NieFajnie .

Offline wyrobnik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 3
Odp: OW Warszawa
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 17, 2013, 17:12:41 pm »
Witam.
Mam to samo. W czwartek od 16:00 do 17:35 zrobili przerwę na SZOI. O 17:35 zalogowałem się i nie można było pobrać zwrotnego swx-a, po kilku minutach mnie wywaliło z SZOI, komunikat o przerwie, ale tym razem do godziny 19:00. Wszystkie raporty zrobione po tym terminie, niezależnie od wersji PPS-a, wracają z tym błędem i brakiem importu na SZOI-a. Tak mam w pięciu przychodniach, po zrobieniu ostatnich poprawek za 2012 rok w POZ. Mam też ten sam komunikat za wysłany raport swx za styczeń, wykonany w programie MEDICUS, którym od nowego roku nas uszczęśliwili.
 
Niedziela godzina 16:37, zrobiłem poprawkę 2 produktów ze stomatologii i wysłałem na SZOI. Musieli coś poprawić, zaimportował się bez błędu i trwa weryfikacja.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2013, 19:58:51 pm wysłana przez wyrobnik »

Offline jareck_i

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 0
  • NFZ - działa dziś czy też nie :) OW Warszawa
Odp: OW Warszawa
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 17, 2013, 18:51:04 pm »
Ech czyli norma .

Taka ciekawostka propo OW Warszawa :)

Zrobiłem raport statystyczny uproszczony + fakturke  .( na podstawie komunikatu z 1 lutego )
Wysłalem takie cudo do NFZ . 

Dowiedziałem się :

" Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Warszawie uprzejmie informuje, źe wniosek z dnia 4 luty 2013 toku o wyrażenie zgody na rozliczenie świadczeń opieki zdrowotnej wykonanych w styczniu 2013 roku w ramach umowy numer XXXXXXXXXXXXX w oparciu o uproszczoną sprawozdawczość nie może zostać rozpatrzony pozytywnie.

Uzasadnienie

Z informacji posiadanych przez Oddział Funduszu wynika  że oprogramowanie KS-PPS, które stosowane jest przeZ świadczeniodawców do rozliczenia umów zawartych w rodzaju XXXXXXXXXXXX, przystosowane jest do wymiany danych pomiędzy świadczeniodawcami i Narodowym Funduszu Zdrowia oraz obsługuje format komunikatów szczegółowych świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych, który obowiązuje od dnia 1 stycznia 2013 roku (wersja 7.5-0), Według stanu na dzień 8 lutego 2013 roku Oddział Funduszu otrzymał od 76 świadczeniodawców, realizujących umowy zawarte w rodzaju XXXXXXXXXXXXXX, raporty statystyczne za styczeń 2013 roku, które wygenerowane zostały z programu KS-PPS.

W związku z powyższym Mazowiecki Oddział Wojewódzka NFZ odsyła bez realizacji rachunek numer 1/2013/M oraz prosi Świadczeniodawcę o przekazanie za pomocą Portalu SZOI raportu statystycznego w formacie obowiązującym od dnia 1 stycznia 2013 roku, który zawierał będzie świadczenia opieki zdrowotnej wykonane w styczniu 2013 roku. Jednocześnie Oddział Funduszu informuje, ze dokłada maksimum starań w celu udostępnienia świadczeniodawcom w portalu SZOI wyników weryfikacji świadczeń opieki zdrowotnej w terminie nieprzekracząjącym dwóch dni roboczych liczonych od dnia następującego po dniu otrzymania raportu statystycznego sporządzonego w formacie obowiązującym od dnia 1 stycznia 2013 toku. "

XXXXXXXXXXXXXX - W stawic dowolna umowe :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: OW Warszawa
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 17, 2013, 18:59:47 pm »
ch*je i tyle. Powinni bez łachy przyjmować takie wnioski. Będą k***a udowadniać, że 76 świadczeniodawców z pps-a wysłało raporty. Z tego pewnie 75 ze stomatologii i do tego jeszcze protetyka z 20 świadczeniami. Rozumiem, że jakby chociaż jeden wysłał to wszystkie wnioski odrzucają?

U mnie jeden lekarz zadzwonił i się dowiedział, że fundusz zezwolił na wybranie tylko rodzaju dokumentu i śmiało oni przyjmują takie raporty. Szkoda tylko, że nie dowiedzieli się, że pps nie pozwala tak wpisać dokumentu. Kocham takich lekarzy, którzy wydzwaniają do funduszu bo wykazali 8 pacjentów (na 100) bez sprawdzenia w ewuś i chcesz od nich dane dokumentu ubezpieczenia :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: OW Warszawa
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 17, 2013, 19:15:32 pm »
Ale o co chodzi? Co ma do rzeczy ilu świadczeniodawców się rozliczyło w KS-PPS? Przecież w tym komunikacie o uproszczonej sprawozdawczości nie było żadnej zależności do liczby osób rozliczających się w KS-PPS. Ja bym się kłócił. Tzn ja bym nie korzystał z tej uproszczonej formy bo jeszcze więcej roboty jest niż z normalnym rozliczeniem ale jeśli już bym chciał skorzystać to bym się ostro kłócił.

Offline jareck_i

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 0
  • NFZ - działa dziś czy też nie :) OW Warszawa
Odp: OW Warszawa
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 17, 2013, 19:32:45 pm »
Uproszczona forma to 15 minut roboty  . Czasu nie straciłem .

Zrobiłem to wiedząc jakie akcje może zrobić kamsoft i Ow Warszawa . I się nie pomyliłem ....

Jesli unas jest kasa potrzebna na gwałt ( zus 15 lutego ) to nie masz wyjscia składasz wszystko jak najszybciej .

Za opóźniony zus masz odsetki itd.. zakłady wiadomo ja przędą itd...

A teraz wziełem robote do domu i klepie te papiery ...... bo mamy 17 lutego a pensja 28 luty .

Pracownika nie bedzie interesowało ze NFZ dał dupy .

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: OW Warszawa
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 17, 2013, 20:50:42 pm »
Uproszczona forma to 15 minut roboty  . Czasu nie straciłem .

Ale potem i tak musisz swoją drogą styczeń i go rozliczyć zgodnie z tym co wyślesz. Korektę do rachunku tego co zrobisz teraz w wersji uproszczonej. A jak zrobisz korektę? W KS-PPS? Raczej nie. Dlatego napisałem, że to więcej roboty bo później na 100% będzie problem. Wiadomo, że niektórzy będą chcieli z tego sposobu skorzystać i w takim przypadku ja bym się z NFZ kłócił, ale z drugiej storny nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Wysłanie teraz pełnego raportu spowoduje że w przyszłości nie będziemy musieli kombinować z korektami i ponownym rozliczeniem stycznia.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 116
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]