collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie patronaży od 2013  (Przeczytany 10631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alina1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 1
Rozliczanie patronaży od 2013
« dnia: Lutego 15, 2013, 10:52:23 am »
Czy ktoś z was ma też taki problem i może się z nim uporał
Przy rozliczaniu noworodków błąd [Błąd] 50201035 - Przekazano błędną wartość of-dokument-el@id - Dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienia, wystawiony przez NFZ dotyczy innego PESEL
Chodzi o noworodki które w momencie pierwszej wizyty nie miały nr pesel i ewuś sprawdzony był dla opiekuna ?matki.
Przy kolejnej wizycie dopisano pesel i teraz te ?pierwsze? wizyty wracają z nfz z takim błędem..
W SOMEDzie nie ma chyba możliwości ?odczepienia? potwierdzenia ewuś żeby można było dla tej pierwszej wizyty dopisać oświadczenie?
Czy jedynym rozwiązaniem jest nie uzupełnianie nr pesel dziecka przed zakończeniem miesiąca i wysłaniem świadczeń?
Nie wiem czy może gdzieś na forum jest rozwiązanie tego problemu bo mi wyszukiwarka nie działa, więc z góry przepraszam jeżeli powielam temat..


Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: Rozliczanie patronaży od 2013
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 15, 2013, 11:30:51 am »
Podejrzewam że dopisanie oświadczenia do tych odrzuconych wizyt powinno załatwić sprawę.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Rozliczanie patronaży od 2013
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 15, 2013, 11:46:12 am »
Spróbuj jeszcze raz wysłać te patronaże. W moim przypadku okazało się że za pierwszym razem SZOI nie było gotowe. Podobno do 3 miesiąca życia powinien przejść kod weryfikacyjny dla dowolnego PESELA.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Rozliczanie patronaży od 2013
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 15, 2013, 11:50:26 am »
Podejrzewam że dopisanie oświadczenia do tych odrzuconych wizyt powinno załatwić sprawę.
Takie rozwiązanie  to żadne rozwiązanie. Jak masz takie rady dawać to lepiej wcale nie dawaj.

Ja tam walczę od początku z noworodkami. KS-PPS np. u Michała wysłał noworodka z własnym peselem i ewusiem opiekuna a jednak NFZ to przyjął.
Nasi informatycy skontaktowali się z "dostawcą ich oprogramowania" i otrzymałem odpowiedź:
Cytuj
Dla dzieci do 3 miesięcy dopuszczamy tokeny na pesel różny niż pesel noworodka czyli token może być na inny PESEL niż pesel pacjenta (noworodka) przekazany w SWX.

Trochę to dziwne, bo moim zdaniem w raporcie powinien być pesel i ewuś opiekuna, ale skoro takie coś zostało przyjęte to co się będę kłócił.
W związku z tym skontaktuj się z NFZ bo może mają jakieś filtry niepotrzebnie włączone i takie usługi odrzuca.

Offline Alina1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczanie patronaży od 2013
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 15, 2013, 15:13:38 pm »
No właśnie nasz NFZ twierdzi że to wina oprogramowania..
no nic myślałam że może ktoś znalazł rozwiązanie
pozostaje telefon do kamsoftu może coś poradzą..

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: Rozliczanie patronaży od 2013
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 15, 2013, 16:36:45 pm »
Zachęcam do poczytania opisu do aktualizacji numer 13
"
4. Jeśli zestaw świadczeń zawiera jeden z błędów o kodzie 50201040, 50201036 lub 50201041, to po odświeżeniu takiego zestawu lub po wykonaniu synchronizacji świadczeń z tego zestawu błędne kody autoryzacji eWUŚ zostaną ukryte. Umożliwi to wygenerowanie raportu statystycznego bez dokumentów uprawniających w przypadku, gdy zaznaczona będzie opcja modułu Rozliczenia Generowanie raportu pozbawionego informacji o dokumentach uprawniających."

Czyli aktualizacja programu do najnowszej wersji powinna pomóc.

Offline Alina1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczanie patronaży od 2013
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 15, 2013, 17:11:19 pm »
Ale to jest rozwiązanie na styczeń
a co dalej? w kolejnych miesiącach problem będzie przecież ten sam..

Offline ciesla

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczanie patronaży od 2013
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 15, 2013, 17:41:50 pm »
Czy nowa aktualizacja coś pomoże to nie wiem. U mnie było część świadczeń sprawdzonych na peselu opiekuna w ewuś a później został uzupełniony PESEL dziecka. Po odświeżeniu świadczeń system automatycznie zaimportował PESEL dziecka do świadczenia gdzie było sprawdzone na peselu matki i tu tkwił problem. Usunąłem numer pesel dziecka, odświeżyłem świadczenie, jak był kod weryfiakacji EWUŚ to wysłałem a jak nie było to dodałem dokument. Jak już się potwierdziły świadczenia to wpisłem PESEL ;) Wszystkie patronaże z takimi błędami rozliczone ;)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Rozliczanie patronaży od 2013
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 15, 2013, 21:29:12 pm »
Zachęcam do poczytania opisu do aktualizacji numer 13
"
4. Jeśli zestaw świadczeń zawiera jeden z błędów o kodzie 50201040, 50201036 lub 50201041, (...)

i jak to się ma do

(...)
Przy rozliczaniu noworodków błąd [Błąd] 50201035 (...)


ciesla i Alina1 jaki OW? SZOI czy PS? Trochę dziwne bo u nas takie świadczenia przechodzą i nawet po mojej interwencji powiedziano mi że to nie błąd tylko prawidłowe działanie systemu.
Nie wiem czemu Kamsoft się zapiera i na siłę pcha pesel noworodka a ewusia opiekuna kiedy w prosty sposób można dla takich sytuacji wstawić pesel opiekuna i nie byłoby kłopotów.
Jeśli u Ciebie jest PS to powołaj się, że w tych oddziałach gdzie jest SZOI takie coś przechodzi. Może skontaktują się ze zwoim "dostawcą oprogramowania".

Offline Alina1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczanie patronaży od 2013
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 15, 2013, 21:56:04 pm »
mój to DOW NFZ i PŚ
wiem że np w mMedice ma wyjść aktualizacja poprawiająca ten błąd więc pewnie jednak to wina oprogramowania

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: Rozliczanie patronaży od 2013
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 15, 2013, 23:50:22 pm »
Podejrzewam że dopisanie oświadczenia do tych odrzuconych wizyt powinno załatwić sprawę.
Takie rozwiązanie  to żadne rozwiązanie. Jak masz takie rady dawać to lepiej wcale nie dawaj.

Po pierwsze mi wszystkie patronaże w przychodniach przeszły, po drugie od pracowników z NFZ dostałem taką radę jak coś nie przechodzi żeby dodać oświadczenie i faktycznie pomaga bo oprogramowanie nie jest doskonałe i raczej nie będzie.

Przepraszam ale było źle maciek777
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2013, 23:56:09 pm wysłana przez maciek777 »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Rozliczanie patronaży od 2013
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 16, 2013, 08:57:49 am »
Po pierwsze mi wszystkie patronaże w przychodniach przeszły, po drugie od pracowników z NFZ dostałem taką radę jak coś nie przechodzi żeby dodać oświadczenie i faktycznie pomaga bo oprogramowanie nie jest doskonałe i raczej nie będzie.

akurat rady pracowników NFZ oczekuję najmniej. I co to za rada? Pomimo że mam ewusia mam zbierać oświadczenia? To program po mojej stronie i system po stronie NFZ mają działać a nie ja kombinować jak rozliczyć jeden czy dwa patronaże.
Dlatego takie rady można sobie wsadzić...

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: Rozliczanie patronaży od 2013
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 16, 2013, 09:32:23 am »
Skoro tak to poradź co zrobić w takim przypadku...
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2013, 09:36:30 am wysłana przez Sławek »

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie patronaży od 2013
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 16, 2013, 09:38:25 am »
Po pierwsze mi wszystkie patronaże w przychodniach przeszły, po drugie od pracowników z NFZ dostałem taką radę jak coś nie przechodzi żeby dodać oświadczenie i faktycznie pomaga bo oprogramowanie nie jest doskonałe i raczej nie będzie.

akurat rady pracowników NFZ oczekuję najmniej. I co to za rada? Pomimo że mam ewusia mam zbierać oświadczenia? To program po mojej stronie i system po stronie NFZ mają działać a nie ja kombinować jak rozliczyć jeden czy dwa patronaże.
Dlatego takie rady można sobie wsadzić...

Pełne poparcie MPI!
Zrobiła się jakaś dziwna moda, że wszyscy działają wg zasady Polak potrafi i jakoś to będzie.
NFZ ciąga świadczeniodawców po sądach i wlepia im kary, KS publikuje poprawki do swoich programów, które każdy boi się instalować, bo nie wiadomo co znowu spieprzyli! A my jak pokorne baranki dajemy się strzyc.
Nie lubię polityki i nie chcę jej uprawiać, ale może warto by stworzyć dział na forum, który będzie dotyczył ewidentnych niedoróbek systemów do rozliczeń  i dziwnych praktyk NFZ?  Z czasem, może siła nacisku na decydentów i rzeczowa krytyka przyniesie dobry skutek....

Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Rozliczanie patronaży od 2013
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 16, 2013, 11:04:41 am »
Skoro tak to poradź co zrobić w takim przypadku...

Po pierwsze: nie rozwiążesz problemu w taki sposób jak radzi assmed. Domyślam się, że w SOMED jest identycznie jak w PPS czyli że ewuś ma największy priorytet. W takim przypadku możesz 20 oświadczeń dopisać a i tak program będzie dołączał ewusia opiekuna.
Cały problem polega na tym, że prawdopodobnie tak samo jak w przypadku KS-PPS program po dopisaniu peselu noworodkowi do raportu wstawia ten właśnie pesel i ewuś opiekuna. Moim zdaniem skoro jest na tyle inteligentny i potrafi odnaleźć ewusia opiekuna to powinien zamiast peselu dziecka wstawiać pesel opiekuna i o to powinno się zwrócić do Kasmoftu.
Druga sprawa, że w oddziałach z SZOI takie coś przechodzi jak pisałem wyżej. Może należałoby zwrócić się również do swojego NFZ.

Po drugie: jeśli już się chce kombinować w celu rozliczenia stycznia to jedynym rozwiązaniem jakie widzę to jest usunięcie peselu noworodkowi, zrobienie raportu statystycznego i ponowne wpisanie peselu. Jednak podkreślam - jest to rozwiązanie doraźne.

Ja bym w pierwszej kolejności napisał maila do swojego OW i uzyskał odpowiedź, że dla noworodka musi być pesel opiekuna jeśli dajemy ewuś opiekuna i następnie tą odpowiedź przesłał do Kamsoft, żeby przystosowali program do wymagań NFZ.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 86
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]