Komunikaty i informacje > Komunikaty Kamsoft

Komunikat związany z kodami autoryzacji eWUŚ

(1/4) > >>

cilazapril:
http://www.kamsoft.pl/servlet/news_viewer/wiad?nr=11011

Marcin z Grudziądza:
Czyli...
o ile dobrze zrozumiałem ostatni podpunkt
NFZ dopuści wysłanie raportów bez kodów eWUŚ dla tych, co tego od 1 stycznia wogóle nie robili (ani przez eWUŚ ani przez pobieranie oświadczeń od pacjentów)  ?

Paweł:
Oczywiście, że nie. NFZ przyjmie raporty bez kodów autoryzacyjnych ale to tylko jeżeli sprawdzałeś w ewuś a nie masz tych kodów.

bart:
Tak napisał Kamsoft, że dopuści:

a.Dla świadczeniodawców potwierdzających świadczenia w eWUŚ, którzy nie byli świadomi konieczności zapisywania dokumentów elektronicznych oraz ich wprowadzania do systemu sprawozdawczego możliwe będzie wysłanie wszystkich świadczeń oznaczonych jako sprawdzone w eWUŚ.

Czyli sprawdzaliśmy ale nie mamy kodów eWUSiowych - wysyłmy tylko info ż esporadziliśmy a NFZ sobie sam sprawdzi czy aby napewno 

b. Dla świadczeniodawców, którzy nie sprawdzali uprawnień pacjentów w eWUŚ i nie rejestrowali jednocześnie informacji o dokumentach potwierdzających uprawnienia w systemie dopuścimy zbudowanie komunikatu pozbawionego informacji o dokumentach uprawniających.

Czyli nie sprawdzaliśmy i nie mamy informacji o dokumentach uprawniających, ale chcemy to wysłać do NFZ.
Tu jednak nie mam do końca  pewności co z tym NFZ zrobi potem. 

mpi:

--- Cytat: bart w Lutego 05, 2013, 23:58:15 pm ---Czyli nie sprawdzaliśmy i nie mamy informacji o dokumentach uprawniających, ale chcemy to wysłać do NFZ.
Tu jednak nie mam do końca  pewności co z tym NFZ zrobi potem.

--- Koniec cytatu ---

odrzuci. Pewnie ludzie czytają komunikaty NFZ których nie rozumieją i wymogli na kamsofcie takich zmian. Kamsoft sobie myśli - skoro chcą to niech mają, bo tak to jest na nas że nie pozwalamy wysłać raportu kiedy NFZ "zwalnia" świadczeniodawców z ewusia. A jak wrócą usługi z NFZ z błędem to się przekonają, że to nie nasz wina :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej