collapse

Reklama


Autor Wątek: Pacjent nieubezpieczony  (Przeczytany 45708 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline dana51

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Pomógł? 8
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 02, 2013, 08:55:33 am »
Podpowiem Ci inaczej... zgłoś się do szkoły, aby ta zgłosiła do ubezpieczenia zdrowotnego ucznia- mają przecież taki obowiązek, jeśli dziecko nie podlega ubezpieczeniu z innego tytułu. Od niej powinnaś się dowiedzieć jaki status posiada dziewczynka, czy jest uchodźcą  czy nie itp.
Powinnaś też im podnieść kwestie Peselu, tzn. powinni powiadomić opiekuna o możliwości/obowiązku - w zależności od przypadku, nadanie numeru.

Offline przemyslaw.zelek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
  • Kuj-Pom O/W NFZ
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 02, 2013, 12:28:35 pm »
Od razu podpowiem, że do złożenia deklaracji wymagany jest PESEL i nie ma zmiłuj..
Jak jest obcokrajowiec pracujący w PL i ubezpieczony w NFZ to też musi sobie PESEL wyrobić bo nie złoży bez niego deklaracji :-/

Pozdrawiam
Tak tylko, żeby się przyczepić.
Można złożyć deklarację POZ dla pacjenta bez PESELu, jeśli ten podpisał umowę z NFZ o dobrowolnym ubezpieczeniu zdrowotnym :)
Trzy lata o to walczyłem w NFZ...

--
pozdrawiam
Przemek
pozdrawiam serdecznie
Przemysław Zelek

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 02, 2013, 14:10:16 pm »
Można złożyć deklarację POZ dla pacjenta bez PESELu, jeśli ten podpisał umowę z NFZ o dobrowolnym ubezpieczeniu zdrowotnym :)
Trzy lata o to walczyłem w NFZ...

ee... to cuda jakieś..
bo ja nie mogę wpisać bez PESELa deklaracji pacjentom unijnym którzy mają z mojego OW NFZ poświadczenie (E106, E109) do karty EKUZ..
może za 3 lata już się bedzie dało ;-)

pozdrawiam

Offline przemyslaw.zelek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
  • Kuj-Pom O/W NFZ
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 09, 2013, 08:34:53 am »
ee... to cuda jakieś..
bo ja nie mogę wpisać bez PESELa deklaracji pacjentom unijnym którzy mają z mojego OW NFZ poświadczenie (E106, E109) do karty EKUZ..
może za 3 lata już się bedzie dało ;-)

pozdrawiam
Mieszasz dwie sprawy.
1. Ja pisałem o indywidualnej umowie, Ty piszesz o pacjentach unijnych.
2. Pacjent unijny z poświadczeniem E106/E109 MUSI mieć PESEL i jest on podany na na tym poświadczeniu
3. Pacjent unijny z kartą EKUZ NIE MOŻE złożyć u Ciebie deklaracji POZ - jest rozliczany za każdą wizytę przekazywaną w raporcie statystycznym SWIAD.

--
pozdrawiam
Przemek
pozdrawiam serdecznie
Przemysław Zelek

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 09, 2013, 08:53:11 am »
ee... to cuda jakieś..
bo ja nie mogę wpisać bez PESELa deklaracji pacjentom unijnym którzy mają z mojego OW NFZ poświadczenie (E106, E109) do karty EKUZ..
może za 3 lata już się bedzie dało ;-)
Mieszasz dwie sprawy.
1. Ja pisałem o indywidualnej umowie, Ty piszesz o pacjentach unijnych.
2. Pacjent unijny z poświadczeniem E106/E109 MUSI mieć PESEL i jest on podany na na tym poświadczeniu
3. Pacjent unijny z kartą EKUZ NIE MOŻE złożyć u Ciebie deklaracji POZ - jest rozliczany za każdą wizytę przekazywaną w raporcie statystycznym SWIAD.

Nic nie mieszam
Poświadczenie E106 jest do karty EKUZ!
Pacjent na samym EKUZ może mieć tylko świadczenia nagłe
Pacjent na poświadczeniu do EKUZ może mieć zakres świadczeń jak na poświadczeniu (zazwyczaj pełny zakres jak ubezpieczony w PL) i może złożyć deklarację.
Wiem, że PESEL jest na poświadczeniu! Ale nie mam jak wykazać deklaracji z PESELem i poświadczeniem, jeżeli wcześniej ten pacjent miał u mnie świadczenia
na polskim ubezpieczeniu (kartoteka z PESELem).
PPS nie pozwala, żeby na jednej kartotece pacjenta było ubezpieczenie PL i UE (na różne okresy). No chyba, że ktoś zaczął używać PPSa po 2010 roku to może się dać.
(do 2010 roku obowiązywała II faza rozliczeń z naliczaniem po stronie świadczeniodawcy a nie NFZ jak obecnie i to podobno uniemożliwiało powyższą sytuację)

Ty pisałeś o indywidualnej umowie, że po 3 latach Ci się udało rozliczyć deklarację bez PESEL, ja zażartowałem, że może za kolejne 3 lata dopuszczą deklaracje na poświadczeniu bez PESELa..

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 84
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]